Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Clinici de dezintoxicare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt clean de heroina de o luna. Mai tramadolizez cateodata, dar nu la acelasi nivel. Pot spune ca am reusit. Am trecut prin sevraj, a fost oribil, insa m-am descurcat singura, ba chiar am mers la job, am avut sustinerea sotului si a unei doamne farmaciste ce mi-a dat, fara reteta, unele medicamente ce se pot da la dezintoxicare sau pentru o dezintoxicare mai putin "ortodoxa", cu pastile de tussin forte, care sunt de real ajutor in sevraj. Folosesc antiinflamatoare pentru durerile mele de oase, in mare parte merg, dar vai! Trebuie sa ajung la orl pentru o " noua" veche infectie la amigdalele mele, ce ma tot surpa in ceea ce priveste poliartrita mea reumatoida. Ma voi duce, planuiesc sa scot si amigdalele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi spune nimeni "bravo"? Vreti poze cu mainile mele clean, fara intepaturi? Va dau cu cea mai mare placere, doar daca cereti. Sunt foarte mandra si multimita de mine, am un job nou, fostul angajator m-a contactat, deoarece imaginile prelucrate de mine in Photoshop ieseau mai misto chiar decat cele prelucrate de colega mea de birou, care lucrase de cinci ani acolo. Sunt happy, happy, happy. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Melania a spus:

Nu imi spune nimeni "bravo"? Vreti poze cu mainile mele clean, fara intepaturi? Va dau cu cea mai mare placere, doar daca cereti. Sunt foarte mandra si multimita de mine, am un job nou, fostul angajator m-a contactat, deoarece imaginile prelucrate de mine in Photoshop ieseau mai misto chiar decat cele prelucrate de colega mea de birou, care lucrase de cinci ani acolo. Sunt happy, happy, happy. 

Eu ma bucur din suflet ca ai scapat de o mare conditie si te felicit pentru ca ti-ai luat viata in maini sa faci o schimbare pentru mai bine si ai reusit!!!   Era pacat de tine sa te pierdem.   Imaginez ca n-a fost usor, am mai auzit aici de la cate una in comunitatea mea unde vin mai multi din toate tarile planetei in ultima vreme,  au placere sa povesteasca cu cineva care le asculta, nu le cunoaste, nu le judeca, etc.    Sincer ma bucur pentru tine ca ai scapat de acest viciu si te uiti altfel spre viata de acum incolo, care merita trait totusi.    

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Xilia, ma bucur pentru veștile bune pe toate planurile. Sa fii sănătoasă și bucuroasa. Ai grija de tine. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos.

Rodica, nu e chiar totul bine pe toate planurile, pot sa zic ca da, mai bine este, insa nu complet. Am o depresie mai accentuata fata de raul ce il simteam inainte, in plus imaginea ce o am eu despre mine in mintea mea e profund afectata, posibil de la faptul ca m-am lasat. Exact cum stateam pe vremurile celor mai urate stari de deprimare, prefer sa stau ziua cu draperiile trase, fara vreun stimul, in pat. Si imi rumeg gandurile, uneori plangand. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda.... Sa știi ca noi toți restul nu suferim niciodată de depresii și viata noastră e ca în reclamele de pe Eurosport. Alea de turism, asa e la toți, fii sigura. Am eu una preferata cu Turcia. Și muzica e minunata acolo. Sau la parfumuri... Cu Julia Roberts... 

Nu îți spun sa îți fac în ciuda cu viețile noastre perfecte. Deși ar trebui sa îți fie. 

Depresia cred ca face parte din viata. Ca și lacrimile. Ai putea privi mai detașat problema. 

Mno, nu ma pricep, atâta pot, atâta zic. :baby:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×