Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Clinici de dezintoxicare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hellooo there! Mă știți, că sunt membru vechi. Cei ce mă cunosc de asemenea știu că am luat toate felurile și halurile de droguri. Ceea ce vreau totuși să aflu (motivul pentru care am deschis topicul de față) este daca ați cunoaște clinici private de dezintoxicare, preferabil in GL. Amu, yeah, știu, exista dezintoxicare la spitalele psihiatrice, însă nu sunt așa de sigură că vreau să mă întorc acolo. Am nevoie sa mă operez (in mai multe locuri), durerile ce țin de schelet fiind foarte mari (coloana "bulita" in trei locuri, gonartroza). Până la operații totuși am apelat la tratamente cu opioide și cu antiinflamatoare (tenoxicam injectabil, etoricoxib, celecoxib, clorzoxazona, mydocalm). Menționez că i'm a sucker for drugs, suferind in trecut și chiar în prezent de adicții. Iau doze mari (uneori extreme) de morfina și alte opioide, pastilute și uneori, dar mai răruț, injectabile. Mă gândesc serios la dezintoxicare, nu vreau să fiu toată viața o drogată, mă gândesc să las substanțele după operații (va trebui să stau în recovery o vreme, să reinvat să merg). Voința am, in trecut am lăsat substanțe periculoase, Speed, H, cox. 

De ce mai cer ajutorul, totuși? Păi.. pentru că sunt diagnosticata cu stres post-traumatic, tulburare psihotică/schizo-afectiva. Am zis că am voința, cu toate acestea simt că nu mai pot trece singură prin nebunia sevrajului care se extinde pe o perioadă de o lună, cu tot cu depresie doua luni. Îl am pe soțul meu alături, mă iubește mult și mă înțelege, dar...nu e de ajuns!!!

Well, sper să am parte de încurajare din partea domniilor dumneavoastră :))) și nu de hulă. :)))

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sint all the way langa tine din departare, dar daca se ridica cortina, poate merg pe acolo ca n-am fost in acea zona  dar nimic nu-i sigur inca din acest plan.   

With full steam ahead la operatii si ce mai este necesar, daca nu-l incepi acum e mai greu sa recuperezi zilele astea pe viitor, operatii nu se amana prea mult, cu cat mai devreme cu atat mai bine.   Cred ca acea recuperare poate fi si detoxicare ca se da mereu doza mai mica contra dureri si practic asta acopera toate problemele, dar nimic nu-i dupa imaginatia mea.

Pe la noi s-a dar liber la Marijuana, si vanzarea a depasit cele mai performante arme deja, intrebarea este ... Unde se duc banii din vanzari???  parte din stirile de aseara.

Succes si sanatate!!!

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 38 minute, MissHyde a spus:

Hellooo there! Mă știți, că sunt membru vechi. Cei ce mă cunosc de asemenea știu că am luat toate felurile și halurile de droguri. Ceea ce vreau totuși să aflu (motivul pentru care am deschis topicul de față) este daca ați cunoaște clinici private de dezintoxicare, preferabil in GL. Amu, yeah, știu, exista dezintoxicare la spitalele psihiatrice, însă nu sunt așa de sigură că vreau să mă întorc acolo. Am nevoie sa mă operez (in mai multe locuri), durerile ce țin de schelet fiind foarte mari (coloana "bulita" in trei locuri, gonartroza). Până la operații totuși am apelat la tratamente cu opioide și cu antiinflamatoare (tenoxicam injectabil, etoricoxib, celecoxib, clorzoxazona, mydocalm). Menționez că i'm a sucker for drugs, suferind in trecut și chiar în prezent de adicții. Iau doze mari (uneori extreme) de morfina și alte opioide, pastilute și uneori, dar mai răruț, injectabile. Mă gândesc serios la dezintoxicare, nu vreau să fiu toată viața o drogată, mă gândesc să las substanțele după operații (va trebui să stau în recovery o vreme, să reinvat să merg). Voința am, in trecut am lăsat substanțe periculoase, Speed, H, cox. 

De ce mai cer ajutorul, totuși? Păi.. pentru că sunt diagnosticata cu stres post-traumatic, tulburare psihotică/schizo-afectiva. Am zis că am voința, cu toate acestea simt că nu mai pot trece singură prin nebunia sevrajului care se extinde pe o perioadă de o lună, cu tot cu depresie doua luni. Îl am pe soțul meu alături, mă iubește mult și mă înțelege, dar...nu e de ajuns!!!

Well, sper să am parte de încurajare din partea domniilor dumneavoastră :))) și nu de hulă. :)))

Daca ai putut sa renunti la unele substante, inseamna ca poti sa renunti si la celelalte.

Cine te opereaza ar trebui sa stie de adictiile tale, si cred ca ar trebui sa vorbiti inainte sa ii spui tot ce iei, pentru ca si la operatie si dupa probabil vei primi medicatie si risti reactii adverse de la combinatii de substante/medicamente.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oookay, people. Sunt gata să merg in alt oraș, numai să mă debarasez de obiceiurile proaste. Precum am menționat nu mă mai simt in stare absolut deloc sa renunț la prostii de una singura. Iar faptul că soțul meu mă înțelege, încurajează...nu mă prea ajuta sa încetez. Nu pot să înțeleg de ce mama dracului m-am reapucat de idioțenia de dava, fiind trecută deja prin chinurile renunțării de atâtea ori. Eu cred că mă reapuc mereu pentru că nu mă pot relaxa, pentru că traume, pentru că sunt insecure și am probleme cu stima de sine. La acestea se adaugă problemele de sănătate, scheletul precum și cele de natură endocrină. Probleme despre care nu vreau să vorbesc aici, despre schelet cu probleme pot vorbi ore întregi, dar despre problema "ailaltă" nu pot, mă irită, doaare, supără, sperie...prea mult. Este o problemă grăvuțică, da, dar nu mă pot deschide in privința ei, așa că sper să mă înțelegeți. Mă simt ca o perniță de ace in forma de inimioara. :)))) Ca să glumesc așa, puțin.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/19/2021 at 9:02 AM, MissHyde said:

 

Well, sper să am parte de încurajare din partea domniilor dumneavoastră :))) și nu de hulă. :)))

Bă, ej nebună? :smile: Cum să ai parte de hulă din partea mea? Io te încurajez și-ți trimit toate gândurile mele ălea bune, frumoase și forțoase! Însă, până la urmă, știi cum e? Doar tu ești cea care vei reuși să faci diferența! Indiferent de probleme, dacă ai olecuță de determinare, vei reuși să treci peste!

Sunt alături de tine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, yeah, ăvcors. Dar în momentul în care durerile mele fizice "aferente" bolii se accentuează, dau naibii toată virtutea. Și vomă... voma incontrolabilă, am vomitat de 13 ori într-o singură zi. Până la sânge. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poi, bre, e clar că în cazul în care ne e rău, dăm dreak toată virtutea! 

Pe bune, nașpa cu voma asta incontrolabilă. :sad: Nici nu vreau să mă gândesc, însă, na, asta e. Dar ai încercat tratament în acest sens? Ai idee care ar fi remediul?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×