Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Clinici de dezintoxicare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Încerc să îmi înfrumusețez altfel viața, prin sex, muncă, gatit, haine, cosmetice și bijuterii.

Că tot veni vorba de bijuterii, mi-am luat ineluș cu jad din Măcin. Ieftin și frumos.

FB_IMG_16185667360058886.jpg

FB_IMG_16185666372234165.jpg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Xylia, iti sunt alaturi. Eu nu prea am mai intrat pe aici in ultima vreme, stiam ca ai si tu lupta apriga cu unele vicisitudini ale vietii, chiar cu adictiile, insa nu credeam ca te-au acaparat atat de tare. Ce sa-ti doresc eu? O urare ça intre batranii... Sanatate si intelepciune, sa depasesti cat mai usor patimile astea. Daca vrei, iti las nr. meu in privât sa mai vorbim. 

Ai grija de tine! 

Cu stima, 

Cineva care te apreciaza pentru tot ce esti! 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 16.04.2021 la 9:12, MissHyde a spus:

Ca să îi răspund lui Fiero, eu sincer nu am avut o copilărie prea roz, astm, pneumonii dese, febră aproape de moarte, pneumonii, tot felul de infecții. Cel mai urât a fost în 2005, când dădeam capacitatea, m-am dus la examene cu febră și totuși am luat 9,09, medie ce m-am trimis la cel mai bun liceu din Galați. Cu câteva zile înainte de examen am făcut o frumusețe de soc anafilactic de la o simplă pastilă de amoxicilină. Parcă aveam un feeling că se va întâmpla ceva rău tare, aruncam amoxicilina pe geam când mi-o aducea mama, gen "frige dar nu are gură să strige' ( a.k.a. nu le spuneam că bănuiesc că sunt alergica,).

Ajunsă fiind la acel liceu s-au împuțit treburile. Copii de bani gata, tocilari sau genii neînțelese. Astea erau cele trei categorii. Aveam 80+ kile, râdeau toți de mine, aruncau cu creta și alte obiecte in mine când ieșeam la tabla. La sfârșitul clasei a zecea am slăbit "dramatic, in 4 luni 31 de kile. Atunci a început anorexia, apoi bulimia. Apoi au început drogurile, țigările "erau" in viața mea de la 14 ani deja, dar abia atunci m-am apucat de fumat on a daily basis.

Slăbirea mi-a readus încrederea în mine, nu mai era bullyingul atât de avut. Și, mai o traumă, mai o nedreptate din partea colegilor, "prietenilor", unora dintre profesori, familiei. Nu am îndrăznit să le spun că sunt anxioasă, insomniaca (eu abia la 18 ani m-,am apucat de cafea, deci sportul făcut ca să slăbesc nu era ajutat de niciun drog pe atunci. Dar era anorexie. Odată cu drogurile, a început degradarea psihică, mă duceam high la școală, eram atât de supărată și aveam impresia că toți așteaptă că eu să greșesc. Și plângeam mereu in drum spre școală, și uite așa am ajuns să chiulesc, să am fobie sociala, mă duceam pe faleza, plângeam, fumăm și mergeam în lung și-n lat să slăbesc cică.

Va voi mai spune și altele, dar parca simt că am scris prea mult și nu vreau să plictisesc.

Și, ca de altfel orice om abia trezit din somn, îmi vine să mă împușc în cap. Neah, just kiddin'. I'm actually fine, haven't talent yet my meds, no heroin for me today. Disclaimer: poza nu "promovează" suicidul, pistolul este o jucărie, e doar un pamflet.

Adio dar rămân cu voi! Pupici.

P. $.: AȘA merg eu îmbrăcată la muncă.

Screenshot_20210416-090207~2.png

FB_IMG_16185534450580498.jpg

Xylia, trecutul e OK sa ti-l consemnezi oriunde vrei, poti sa scrii si o carte, dar nu trebuie retrait. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, Freitodekel a spus:

Draga Xylia, iti sunt alaturi. Eu nu prea am mai intrat pe aici in ultima vreme, stiam ca ai si tu lupta apriga cu unele vicisitudini ale vietii, chiar cu adictiile, insa nu credeam ca te-au acaparat atat de tare. Ce sa-ti doresc eu? O urare ça intre batranii... Sanatate si intelepciune, sa depasesti cat mai usor patimile astea. Daca vrei, iti las nr. meu in privât sa mai vorbim. 

Ai grija de tine! 

Cu stima, 

Cineva care te apreciaza pentru tot ce esti! 

Tu ești o drăguță. Da, lasa-mi numărul tău de telefon. In privat. Sper că nu mai ții legătura cu Dorin. Psihopatie+sociopatie. Omul ăla nu e in stare să iubească pe nimeni și nimic. L-am văzut de atâtea ori bătând și chinuind animale și o făcea în văzul tuturor. He fucked up my life. Eu am încredere în tine. Dacă nu aș fi avut, nu as fi scris asta aici 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×