Sari la conținut
Forum Roportal
Motorină

Vatra Dornei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sii... Sa stiti ca partiile sunt in stare foarte buna!

Iar hotelurile sunt goale. Nu mai are nimeni chef de iarna? :laugh:

Accesul in baruri/restaurante este permis doar pentru persoanele cazate in aceeasi unitate, iar noaptea intre 22:00 si 05:00 nu se poate circula, decat cu motive inteme.... ca in restul tarii.

Asta asa, de reclama. Avem nevoie de bani :eek:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma enerveaza aspectul neingrijit. Nu stiu daca e primarul de vina, dar daca nu el... Cine?

L-am (re)votat pentru ca a fost raul cel mai mic.

IMG_20210503_093240.jpg

IMG_20210503_093057.jpg

Editat de Motorină
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai are un aspect vintage, nu? În prima poza asa pare. Poza a doua e superba. Aici nu are ce face primarul. 

Aspectul îngrijit al unei stațiuni ar trebui sa vina o data cu atracția sa turistica. Dacă vin mulți turiști, asta aduce bani, care aduc proiecte... Aspect îngrijit. 

Nu îmi dau seama cum e acum, am fost în zona în urma cu mai mult de 30 de ani în excursie cu clasa de liceu. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parcul a fost renovat acum 12 ani, sau mai mult. De vreo 5 ani, abia au îngrijit spatiile verzi. Pavelele au zone denivelate, pe lângă coșuri e plin de chiștoace vechi, iarna nu se curăță aleile de zăpadă, și nici primăvara de frunze și cetină. 

Au autorizat prea multe chioșcuri în parc, toate tuflite aiurea, așezate pe improvizații.

Nu știu cum stau cu bugetul, că fostul primar (tot PNL) făcuse multe evenimente și investiții, dar a lăsat un portofoliu de datorii. Inclusiv primăria era debranșată de la electricitate, la sfârșitul mandatului său :lol2:

Actualul a făcut multe proiecte și nu a cheltuit bani aiurea, dar a și luat strălucirea orașului. 

Candidatul PSD-ului bătea câmpii, ceilalți nici nu cred că locuiesc aici. De aia a ieșit actualul. Face puțin, dar bine. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cazinoul au mai făcut ceva? 

Scuze, am citit în urma, scrie acolo. 

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, se lucreaza in continuare. Pare ok.

Termenul de finalizare e prin 2024, din cate imi aduc aminte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×