Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Qatar - 2022 - FIFA WORLD CUP

Postări Recomandate

frateee, mai ating sarbii mingea doar cand respinge portarul lor suturile brazilienilor.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a parut un meci mult prea dezechilibrat pt o infruntare dintre o echipa buna si una foarte buna.

La rezultat ma asteptam sa castige Brazilia, dar ma asteptam sa ii vad pe sarbi avand si ei ocazii

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, Ciocârlan a spus:

De ce nu ai vrea să susții munca echipei voastre naționale? Sunteți... buni. Bănuiesc că ai un minim interes pentru fotbal (soccer) de vreme ce participi în mod activ pe un topic destinat acestui sport.

Tu ma lecturezi pe mine???   Mie-mi place acest sport l-am si jucat inca din 1964 pe strada in fata casei cu baieti mari ca nu erau destui copiii pe strada care voiau sa joace. 

Urmaresc din 1966 acest eveniment.   Romania nici n-a transmis la TV ca nu participau dar noi in Maramures vedeam la TV Maghiar din Ungaria ca ei jucau si intra programul fara alte probleme pana ce nu vedeam Romania decat cu niste antene extrem de inalte si scumpe.   Rusia fiind la 1 metru, ajuta la asta ca ei se uitau ca participau sau nu.

S-a umplut orasul de tot feluri de smecheri din SUD sa vada meciul dar a fost transmis doar in maghiara ... din Ungaria asa ca s-au gandit se vor imbata bine cu horinca dar nimeni nu voia sa la vanda ca vorbeau foarte urat de romanii din Maramures ca la limba romana nu se intelegeau.   Dupa aceea l-au trimis pe Dan Spataru si colegii sa se faca cunoscuti si in zona salbatica al tarii romanesti dar acolo au venit localnicii in traista si horinca la concert si voiau muzica populara cei din Oas!!! 

Urmatorul CM din 1970 a fost la  Guadalajara, Mexico si alte orase din jur.    Eram in carantina intr-o infirmerie cu o bola molipsitoare Zoxter parca-i spune si am vazut totate meciurile ca ne-au bagat TV, n-aveam voie sa parasim locul special, nici nu am fi putut ca eram cam bolnave, Pojar/Rujeola sau asa ceva.   Noaptea vedem meciurile intr-o alta sala, nu unde dormeam sa nu deranjeze pe altii ca eram multe bolnave deodata, eram in alt oras la scoala.   Sufeream a 2-a oara de boala asta.      

Am vazut pe toti mari jucatori activand pe teren, atunci cand se juca adevarat fotbal.  

https://ro.wikipedia.org/wiki/Campionatul_Mondial_de_Fotbal_1966#:~:text=Campionatul Mondial de Fotbal 1966 a fost cea,Oficialii meciurilor [ modificare | modificare sursă] Africa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România nu participă la CM 2022 - pentru că nu avem valoare.  Nu despre România este vorba, care va juca doar maxim la nivel de Nations League mult timp de-acum incolo.

Eu vorbeam despre US Soccer Team, care are șanse să ajungă într-o fază superioară a acestei competiții. De parcă m-aș chinui să explic de ce nu poți face offside cu mâna.

Ce te-ai iritat așea?

Ontopic: joacă bine Iranul, dar tot cred că vor pierde la o diferență de două goluri.

Editat de Ciocârlan
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2-0 pt senegal.Perfect.

 

La 2-1 incepeam sa ma panichez ca poate ajung sa egaleze qatarezii, dar acum la 3-1 stau linistita.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×