Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Dragoste la prima vedere?Persoana potrivita?Suflet pereche?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

bineinteles ca este dragoste la prima wedere si chiar mi sa-a intampat ca de nu ar fi nu sa-ar powesti ,dar  conteaza foarte mult si fizicul.......... :pee  :cry:  :)  :winca:

 

Buna, gothica, bine ai venit pe roportal :)

 

Ma bucur ca la acest subiect suntem de acord :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate la virsta ta crezi ca totul este frumos si perfect si ti-as dori si peste  15 ani sa poti  vedea la fel...dar sa fie partea reala ,nu minciuna si falsitate....

 

Voi incerca sa fac tot ce-mi sta in putinta pentru a imi pastra optimismul si peste 15 ani...

Desi lasi impresia ca toti barbatii sunt porci, nenorociti etc. tin sa te contrazic... am cunoscut persoane de sex masculin mult mai bune decat o gramada de femei... trebuie sa stii sa intelegi barbatii si sa stii unde sa-i cauti... de asemenea, nu poti arunca toata vina pe ei... intr-o relatie intotdeauna adevarul e la mijloc iar vina apartine amandurora... :cry: :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de acord. cred ca daca-la gasesti pe cel care-ti trebuie, eventualele probleme se pot rezolva. totul e sa casti bine ochii, ceea ce totusi e putin probabil la o indragostire "oarba" :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da intradevar suna frumos. Sincer nu mi sa-a intamplat. Chestia cu "suflet pereche" e adevarata, dovedita si incercata pe propria piele insa nu intotdeauna e asa cum ai vrea sa fie defapt cam niciodata. Ce intelegi prin dragoste? Iubesti? Ai iubit? Pe cat e de frumoasa pe atat e de nesanatoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...nu cred ca exista dragoste la prima vedere!Dar cine stie... pana ce nu ti se intampla nu crezi!Persoana potrivita se poate gasi...dar sufletul pereche cred ca niciodata! Dar asa sunt eu..mai pesimist!

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oca,ma dau batuta...nici eu nu cred ca exista dragoste la prima vedere...nu poti spune ca te-ai indragostit de o persoana sau ca iubesti o persoana exact din prima clipa in care o vezi...mai degraba i-am spune atractie...dar dragoste...no way!!!cat despre suflete pereche iar nu cred caci un suflet pereche,un suflet asa de pretios nu se gaseste la orice pas si chiar daca la-ai gasit trebuie sa stii sa-la pastrezi...iar "buba" acum vine...in "zilele noaste" nu mai gasesti asemenea persoane...dar asta e...eu cred in dragostea adevarata(pe care inca nu am intalnit-o) dar asta nu inseamna ca sunt in totalitate pesimista...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru unii poate ca exista, pentru altii poate ca nu. Sincer, mie nu mi sa-a intamplat niciodata sa ma indragostesc la prima vedere, dar ... no. Chiar as vrea sa-mi zica si mie cineva cum e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred cu tarie in dragostea la prima vedere. Si mi s-a si intamplat!

 

 

SI A DURAT? :yahoo: SE POATE SA TE INDRAGOSTESTI DE CINEVA FARA SA-L CUNOSTI?OK SI CAND INCEPI SA-I DESCOPERI TOATE DEFECTELE CE SE INTAMPLA? :crazy: DE ACORD EXISTA ATRACTIE LA PRIMA VEDERE DAR NU MEREU SE POATE TRANSFORMA IN DRAGOSTE

 

:yahoo:

ok,ma dau batuta...nici eu nu cred ca exista dragoste la prima vedere...nu poti spune ca te-ai indragostit de o persoana sau ca iubesti o persoana exact din prima clipa in care o vezi...mai degraba i-am spune atractie...dar dragoste...no way!!!cat despre suflete pereche iar nu cred caci un suflet pereche,un suflet asa de pretios nu se gaseste la orice pas si chiar daca l-ai gasit trebuie sa stii sa-l pastrezi...iar "buba" acum vine...in "zilele noaste" nu mai gasesti asemenea persoane...dar asta e...eu cred in dragostea adevarata(pe care inca nu am intalnit-o) dar asta nu inseamna ca sunt in totalitate pesimista...

 

 

 

:yahoo: ai dreptate :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×