Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Dragoste la prima vedere?Persoana potrivita?Suflet pereche?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce frumos suna toate......dar asa sa fie?exista toate acestea oare?sau sunt doar in mintea noastra......?astept parerile voastre...

Mai intai de toate, dragostea la prima vedere este de fapt atractie la prima vedere! Dragostea implica apropiere sufleteasca, iar sufletul unei persoane uneori e nevoie si de 10 ani de zile ca sa-l cunosti cu adevarat. Componentele de baza ale unei potriviri complete intre 2 parteneri sunt atractia sexuala si dragostea, componente pe care in continuare le vom numi doua beculete. :jester: In cazul "dragostei la prima vedere" , primul "beculet" e clar ca se aprinde, celalalt.. e o loterie! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cate este nevoie pentru a cunoaste persoana de langa tine.

 

Un raspuns competent :

 

No man or woman knows what perfect love is until they have been married a quarter of a century.

MARK TWAIN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un raspuns competent :

 

No man or woman knows what perfect love is until they have been married a quarter of a century.

MARK TWAIN

 

asta era pe vremea lui... in ziua de azi a scazut, s-a ajuns cam la 5-10 ani :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai intai de toate, dragostea la prima vedere este de fapt atractie la prima vedere! Dragostea implica apropiere sufleteasca, iar sufletul unei persoane uneori e nevoie si de 10 ani de zile ca sa-l cunosti cu adevarat.

Dacă erai femeie, te ceream de soţie. :jester: Vezi dragostea exact aşa ca şi mine. Aşa spun şi eu : "dragostea" la prima vedere e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă erai femeie, te ceream de soţie.

Chiar aşa de virgin pare? :jester:

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragostea implica apropiere sufleteasca, iar sufletul unei persoane uneori e nevoie si de 10 ani de zile ca sa-l cunosti cu adevarat.

 

Uneori nici dupa 50 de ani nu cunosti pe cineva cu adevarat... :blink:

 

Depinde de persoana...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce frumos suna toate......dar asa sa fie?exista toate acestea oare?sau sunt doar in mintea noastra......?astept parerile voastre...

 

Nu prea cred in chestii de acestea :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca exista , am trait acest sentiment si il traiesc in continuare, totul este feeric, prima privire, prima atingere, primul sarut ,raman intiparite pentru totdeauna,si azi la fel ca prima data...va doresc tuturor sa traiti ceea ce traiesc eu... la mai multa iubire, daruiti iubire ca sa fiti iubiti nu inselati...numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×