Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Dragoste la prima vedere?Persoana potrivita?Suflet pereche?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce frumos suna toate......dar asa sa fie?exista toate acestea oare?sau sunt doar in mintea noastra......?astept parerile voastre...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pate exista si asa ceva Chear mi sa intamplat si mie asa ceva der sincer nu tine mult sau printr-o minune sa tina si sa fie adevarat :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca undeva exista acel barbat care e sa fie al meu... care ma va iubi asa cum vreau, care ma va intelege si ma va respecta... acel barbat care te face sa-ti doresti sa devii mai buna...

 

PS: Sunt o visatoare/optimista incurabila :dee :dee :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sa-a mai vorbit intr-un forum anterior despre suflet pereche. si am zis acolo cam ce am avut de zis. Cat despre dragoste la prima vedere, e discutabil. Ce fel de dragoste? Care dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ciudat, in momentul in care cunosti mai mult decat restul, ajungi sa te intrebi o groaza de chestii.

Mai ales cand vine vorba de dragoste si dragoste la prima vedere.

As incepe discutia de la teoria iubirii si as aduce in discutie si modul in care ne indragostim la prima vedere. Si anume e vorba de feromoni, si modul in care actioneaza acestia asupra barbatilor. Astfel dragostea la prima vedere eu cred ca este doar o dragoste fizica, urmeaza apoi celelalte tipuri de iubire, mentala si spirituala.

E posibil sa existe intalniri la nivel inalt, in care sa se puste tare de tot 2 persoane. Dar acestea sunt rare, si de obicei cei 2 simt si stiu aceasta.

Asa ca ce pot sa ti zic e ca nu vei iubi pe cineva de cum il vezi, in schimb te poti indragosti de el. Iar daca astrele va sunt alaturi, who canows.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
 nu vei iubi pe cineva de cum il vezi, in schimb te poti indragosti de el. Iar daca astrele va sunt alaturi, who canows.

 

Eu sunt de parere ca dragoste la prima vedere nu exista, dar in schimb exista atractie la prima vedere, care mai tarziu se transforma in dragoste sau nu :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt de parere ca dragoste la prima vedere nu exista, dar in schimb exista atractie la prima vedere, care mai tarziu se transforma in dragoste sau nu :winca:

 

Absolut de acord cu opinia ta. :dee Nu poti afirma ca iubesti pe cineva in prima secunda sau minut in care la-ai/ ai intalnit(-o). Dragostea implica si cunoastere reciproca. Si de multe ori ceea ce vezi la suprafata nu corespunde cu ceea ce este in interior. Vorba aia: nu tot ce e ambalat frumos este si comestibil.

Iar la inceput poti spune cu siguranta daca te atrage "ambalajul" sau te lasa rece. Se intampla ca uneori acest ambalaj sa fie atat de sclipitor incat sa-ti ia mintile si sa spui...vai de mine m-am indragostit.

 

Cazurile in care relatia dureaza si dupa ce-ti trece acest "vertij" si te trezesti la realitate sunt foarte rare.

Eu nu cred in dragoste la prima vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×