Jump to content
Forum Roportal
florin77b

Probleme ciclu cățelușă

Recommended Posts

Bun gasit tuturor...As dori sa pun in discutie o problema care o am cu cățelușa mea de rasa shih-tzu in varsta de 8 ani...dintotdeauna am avut probleme cu venirea ciclului...venea o data pe an sau chiar la un an si 2 luni...nu am sterilizat-o mai repede deoarece a fost grăsuță tot timpul(9-10 kg) si ne era frica sa nu se ingrașe mai mult...acum au trecut un an si trei luni si nu i-a venit inca...doamna doctor zice ca sterilizarea e singura solutie,dar exista risc sa nu se mai trezeasca din operatie(dupa 6 ani sterilizarea e mai cu probleme)...am facut analize de sange si ecograf...totul e in regula...astept pareri...multumesc anticipat...

Da' catelusa a fost vazut de vre-un catelus curios vreodata???   Exista loc de alergat pentru aceste animalute unde se pot imperechea, poate ar rezolva problema, dar nu ma pricep deloc la cateluse, doar aud prietenele care au cateluse minuscule si le scot in aceste locuri.  

Stiu doar ca lumea duce la locuri de Rendes-vous si caini mari si vad in Piata de legume si fructe loc special ingardit pentru acest scop dar si pentru pisici.  Totul se intampla supravegheat de niste tehnicieni veterinari, nu la intamplare si e de plata.