Sari la conținut
Forum Roportal
warmonger2020

Daca pandemia nu va inceta niciodata?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma uit la reticenta  multora de a se vaccina sau de a purta masca  si am impresia ca pandemia asta nu va inceta prea curand. Cel putin, nu in urmatorii  3-5 ani.   Guvernele   intarzie cu doza a doua de vaccin, iar Pfizer-Biontech ne avertizeaza  ca fara doza a doua e ca si cum nu ti-ai facut deloc  vaccinul. 

Vaccinul pe de alta parte, nu te face imun in fata lui Covid, doar dimineaza riscul de deces. 

Este posibil sa ajungem sa ne vaccinam la 6-9 luni interval precum vaccinul anti-gripal, dar de asta data, unul care sa fie obligatoriu.

Si chiar dupa vaccinare, masca ramane obligatorie cand iesi pe strada. Sunt tari unde se recomanda purtarea mastii in casa daca traiesti cu persoane in varsta. 

Pare  ca nu vom mai reveni niciodata la normalitatea de dinainte de 2019 , sau cel putin  pana cand nu pana la urmatoarea revolutie tehnologica in domeniul medicine, precum aparitia unui vaccin care sa ne faca imuni la toti virusii de pe planeta sau ceva care sa ne schimbe ADN-ul si ARN-ul.  OMS si alte organizatii anunta ca virusul COVID ar putea  fi primul din lungul sir de virusi devastatori care vor provoca pandemii in acest secol, precum MERS, Ebola sau Zika.  

 

Ce ne vom face in cazul in care apare un virus  care sufera constant mutatii    in fata caruia niciun vaccin sau antibiotic nu-i va face fata? 

Va ajunge economia globala in colaps? 

Vom ajunge sa ne mutam la tara sa ne apucam de  agricultura din subzistenta, in timp ce bogatii se vor refugia in vilele lor care vor fi  pazite  de sisteme defensive cibernetice aidoma  unor fortarete?  Si care vor ajunge sa implementeze un nou feudalism in care vor cumpara terenurile celor saraci  deveniti vasalii lor si le va garanta protectie daca le lucreaza? Vor disparea natiunile, guvernele, iar corporatiile si elitele  vor deveni clanuri  nobiliare ?  

Asta sa fie viitorul : un nou ev mediu?  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca da. Nu va mai fi vaccin ci antidot, care iti va asigura imunitate pe o perioada de timp limitata.

Cei ce nu se vor conforma si vor da semne de independenta nu-si vor mai primi antidotul. Bineinteles ca vor exista criterii stricte pentru cei ce vor beneficia de antidot.

Cei considerati useless vor fi stersi de pe lista. Simplu.

Control total.

It's the time for the new gods.

 

 

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai să fim serioși!

Cine să mă șteargă pe mine de pe listă? Felcerul din sat? :))))))))))))))))

Băi frate, mă apucă toți dracii când văd tot felul de conspiraționiști atotștiutori! 

Știți care e, de fapt, cea mai mare problemă a omenirii? Toți se cred extrem de importanți, indiferent că sunt niște neica-nimeni, bat trei taste la un calculator prăpădit, livrează mobilă, lucrează pe șantier în Anglia sau schimbă valută la colțul străzii. 

Da, dom'le, ne bagă cip! Ne dă cu 5G și ne arde creierele! Ne omoară "ăștia"! 

CARE ăștia, fraților? Orban cu Arafat? Voiculescu de la Sănătate? Șoșoacă? Reptilienii? Masonii? Q-onion? Dan Puric?

De ce să te omoare tocmai pe tine? Cine dracu' ești tu, măi Einstein cu patru clase, dar cu școala vieții? Ce pericol pentru societatea ocultă reprezinți tu, măi Grigore al lui Opincă după Deal? 

De ce să fii tocmai tu eliminat, nea Vasile Taximetristu'? :)))))))))))))))))

Ce vorbești, dom'le? Nu-mi fac pașaport biometric, că are cip cu 666, semnul Fiarei! Mai bine merg cu popii să facem slujbă pentru ploaie, maică. 

Cum de unde știu?! Știu eu, dom'le! Cum, tu n-ai auzit?! E Mossadul, cu Putin și cu Merkel. Ăștia-s mână-n mână, ne omoară pe toți și iau ei toți banii! 

 

La moșnegăraie n-am pretenții, că ăștia prind fluturași pe motiv de vechime, dar când văd tineri care gândesc cu creierul lui Gâdea sau al Danei Budeanu, mă întristez maxim. 

Mă duc să plâng. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pandemia se va opri la un moment dat.   Consecințele economice vor fi de lungă durată,  dar cel mai grav efect va fi cel al învrăjbirii dintre oameni.  
Această pandemie a scos din oameni tot ce este mai rău.   Cine a avut ochi să vadă,  a văzut.   
 

Ura nu se va stinge chiar și după ce covid-ul va fi fost uitat.   Ura se autoîntreține,  iar oamenii vor găsi mereu alte motive pentru a-și cultiva ura contra celorlalți.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.01.2021 la 19:59, gargbird a spus:

Mă duc să plâng. 

Ei plangi. N-ai nici un motiv sa plangi. Tu o sa-ti primesti la timp antidotul.:smile:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Tomaso a spus:

Ura nu se va stinge chiar și după ce covid-ul va fi fost uitat.   Ura se autoîntreține,  iar oamenii vor găsi mereu alte motive pentru a-și cultiva ura contra celorlalți.  

Ura exista cu mult inainte de COVID sau Pandemie si ai dreptate ca sint mereu activi din cei care intretin flacare sa nu se stinga!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cică: „Dacă pandemia nu va înceta niciodată?” :smile:

Stai liniștit, bre, că va înceta. Apoi vor fi și alte pandemii. Vor fi și alte probleme cărora va trebui să le facem față, să fim noi sănătoși! :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 ore, Tomaso a spus:

Ura nu se va stinge chiar și după ce covid-ul va fi fost uitat.   Ura se autoîntreține,  iar oamenii vor găsi mereu alte motive pentru a-și cultiva ura contra celorlalți.

Tomaso, de ce am impresia ca tu vezi intotdeauna mai departe decat pot vedea altii?

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va înceta in toată lumea în septembrie 2022.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×