Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Razboaie USA cu altii chiar si Extra Terestri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Putin îl sfidează iar pe Biden! Manevră provocatoare într-o zonă sensibilă pentru SUA

*Asta-i un avion foarte serios, cand eram la scoala si invatam rusa, altfel se scria Russia, dar inseamna altceva precis ce e scris pe avionul bombardier.   Cred ca-l plimba putin la soare aparatul sa impresioneze blonde si brunete de pe coasta de Azur al Mediteranei.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exclusive: U.S. monitoring Iranian warships that may be headed to Venezuela (msn.com)   

"The mere presence of Iranian warships in America’s backyard would represent a challenge to U.S. authority in the region — and would likely inflame the debate in Washington over President Joe Biden’s decision to re-open negotiations with Tehran.    Iranian media has claimed the 755-foot long Makran, which was commissioned this year, can serve as a platform for electronic warfare and special operations missions, and Iranian officials have boasted of the ship’s missile and weapons capabilities. It is able to carry six to seven helicopters, as well as drones, they have said."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a airplane that is flying in the sky: Eric Meola/Getty

The Military’s ‘Garbage Disposal’ Jets Are Ruining One of America’s Quietest Parks (msn.com)

*Pentru prima oara in viata mea citesc ca aviatia militara este critizata ca deranjeaza pe vizitatorii parcului national cand se plimba in padurea ploioasa si asculta picaturile de ploaie!!!

Eu 8 ani am trait cu Blue Angels in vecinatate si ei dadeau ora exacta de se scuturau casele, tremurau si norii pe cer cu toate planetele din Univers.   Ne mai duceam special si pentru extra galagie, sa-i vedem in actiune in acel show anual cand ne demonstreau talente speciale unice.  Veneau din toate colturile lumii cine putea sa-si permita calatoria sa-i admire!!!*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

elicopter-1024x461.jpeg

N-am stiut despre ce este vorba pana n-am dat de acest articol, insa trebuie sa aibe un motiv pentru asta, ceea ce nu este specificat si nici daca cineva s-a curentat daca a doborât stâlpi de iluminat.

Ambasada Suediei, glume pe seama elicopterului american care a aterizat în centrul Capitalei: „Cine are prioritate în sensul giratoriu de la Aviatorilor?” – Evenimentul Zilei (evz.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum au evitat o tragedie de proporţii piloţii elicopterului Black Hawk aterizat forţat în centrul Bucureştiului. Ce probleme a avut aparatul | adevarul.ro

Traficul a fost reluat în Piaţa Charles de Gaulle din Capitală, unde a aterizat forţat un elicopter militar american

"Ministerul Apărării a transmis, joi, că pilotul elicopterului american aterizat de urgenţă în Capitală a reuşit să controleze aeronava astfel încât să nu fie victime, iar pagubele materiale să fie reduse. „ Au fost dispuse măsuri pentru a evita producerea, pe viitor, a unor astfel de incidente”, a transmis MInisterul."


 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

See the source image

News helicopters collide in Phoenix; 4 dead - New York Daily News (nydailynews.com)

2 helicoptere de la Stiri/NEWS sau ciocnit si au cazut, toti 4 persoane din 2 aparate au murit.   Urmareau politia care erau dupa o masina si nu voia sa opreasca precis.  Ar fi fost ceva interesant pentru stirile locale de seara, dar ei au devenit stire de prima pagina.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

c9a47b508c03d5bef1a2a461cad3568f

US Navy IDs 5 killed in helicopter crash off California (yahoo.com)

The U.S. Navy on Sunday identified five sailors who died when a helicopter crashed in the Pacific Ocean off of Southern California.    The MH-60S crashed on Aug. 31 about 70 miles (112 kilometers) off San Diego during what the Navy described as routine flight operations. It was operating from the deck of the aircraft carrier USS Abraham Lincoln.
 
*Acel "pacific" deloc nu este un ocean cum indica numele, la un pas gresit esti mort chiar si pe marginea apei.   Pacat ca nu s-a putut recupera acei tineri calificati, sa nu fi avut jachete pe ei sau rechinii erau prezenti.*  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×