Sari la conținut
Forum Roportal
Andreyvrj

Rasismul in sporturi

Postări Recomandate

ce zic?...pai nu stiu...rasismul nu mai este ce a fost dar inca este adanc infipt in noi. si cred ca protestul rapidistilor te-a inspirat. cat despre acest protest, desi are acoperire regulamentara, arunca o imagine de milogi asupra rapidistilor, ca cica am face orice ca sa castigam campionatul. si d-aia mie nu-mi place protestul asta. dar nici ce au facut stelistii nu-i bine. in caz ca n-ati observat daca ucizi un alb esti criminal...dar daca ucizi un negru esti rasist :lol2: .poti injura rapidul dar nu poti injura tiganii. e complicata rau faza....si parerea mea ca nici o parte nu are dreptate totala. s-a ajuns sa se ia prea mult in considerare asa zisle sentimente ale discriminatilor. acum nu mai ai voie sa zici bancuri cu blonde ca este discriminare.cred ca topicul asta ar avea un loc mai bun la omul si societatea la politica

p.s. scandarile rwspective sunt intepaturi intre suporteri. nici rapidistii nu raman datori si iau la scanat tot neamul stelei si stelistilor cu morti si vii :crazy: ...singura diferenta e ca nu-i pomenita nici o rasa sau etnie

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate.a facut si Rapidul un protest.dar Steaua???steaua mereu cand se bucura incepe cu rasismul.......am ajuns la concluzia ca cei ce fac acest lucru excesiv ajung dependenti(aviz amatorilor)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate nu stii tu, dar cand se bucura rapidistii au grija sa-i dea dupa fiecare meci o portie de "bucurie" si lui radoi

..ma refer la suporteri

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate nu stii tu, dar cand se bucura rapidistii au grija sa-i dea dupa fiecare meci o portie de "bucurie" si lui radoi

..ma refer la suporteri

nu-i nimic. important e sa nu-i dea lui banel ca atunci se cheama rasism. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-i nimic. important e sa nu-i dea lui banel ca atunci se cheama rasism. :D

ai dreptate :good: ...unde s-a ajuns...vai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca se face mult tam tam si la tv pe tema asta cred ca manifestarile rasiste din romania nu doar vor continua, ci chiar vor lua amploare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar in spania cand au inceput suporterii lui zaragoza sa-l injure pe eto'o pana l-au facut sa planga? ala e rasism adevarat nu faptul ca se trezesc cativa in ghencea sa strige "ciorile".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×