Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Pensiile speciale

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine crede că pensiile speciale (a se citi uneori „pensiile nesimțite”) vor fi vreodată impozitate sau taxate? Și dacă da, atunci cum și când?

https://www.g4media.ro/breaking-impozitarea-cu-85-a-pensiilor-speciale-este-neconstitutionala-a-decis-ccr-decizia-a-fost-luata-cu-unanimitate-de-voturi.html

În niciun caz nu mă așteptam la altceva de la Curte și de la avocata (non)Poporului! Și nici n-o să mă aștept la ceva bun și drept în actuala conjunctură. De fapt, și legea a fost în așa fel propusă, astfel încât să poată fi imediat atacată și respinsă. Una peste alta, cum o să spună bășinoșii și căpușele de la CCR altceva decât că „este neconstituțional să se impoziteze pensiile speciale”? Poi, ce, să-și taie singuri craca de sub picioare? Să ne fie clar! Din punctul lor de vedere, constituționale sunt pensiile speciale ( a se citi „snesimțite”), iar orice demers în legătură cu taxarea sau impozitarea pensiilor speciale, va fi mereu anticonstituțional! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred că vor putea fi reduse.   Sunt prea multe și cei care le încasează, sau cei care urmează a le încasa au mai multă putere decât politicienii.  
La nivel de discurs politicienii sunt foarte viteji,  dar la fapte nu prea.  În fond și ei năzuiesc la pensii speciale.   Așa că ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Canaris2 a spus:

Pensii    nesimtite ,pt   oameni nesimtiti

Hai să nu fim ipocriț.

Dacă aș conduce 18 milioane de prostălăi, ce legi aș da? 

Legea 1/2024: Aleșii neamului au voie să mănâncă decât 2 shaorma cu dă toate pă zi, pă banii prostălăilor.

 

Ce naivi au ajuns românii... Nu vedeți, fete și băieți, că aleșii au ajuns într-un punct în care forțează legile în interesul lor, iar răspunsul poporului este exact răspunsurile de pe-aici, adică zero?! :))))))

Ce vă face să credeți că nu ne îndreptăm vertiginos spre o nouă dictatură?

 

Se știe (nu în sensul manelizat al expresiei, desigur, "Se știeeee!!!!!!") că românii sunt cam... 

Cum să zic să nu supăr?... Cam cum ai juca biliard cu o funie în loc de tac.

 

Se zice că (am citit în presă), după odiosul tratat Ribentropp-Molotov, în urma căruia România a fost sfâșiată, la o paradă militară, un ofițer român s-a prezentat în haine civile.

Cerându-i-se explicații, ofițerul a zis:

Uniforma mea e la curățătorie,  pentru că, atunci când am aflat cum au fost cedate bucăți din țara mea, fără luptă fizică sau politică, m-am pișat pe ea.

 

Istoria se repetă. Mă piș pe uleioșii-făinoși care votează cu excrementele care le țin loc de creier.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pensiile speciale sunt un simptom al canibalizarii sociale din România (ca si fenomenul prostitutiei generale), prin pensiile speciale mita este oficializată, legalizată, la vedere

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am io o asa aplecare catre acesti asa-zisi alesi ai neamului...

...anume, dictatura sa fie!

Sa vina unul care sa puna piciorul in prag

In sensul ca: ce vrea poporul de la alesii sai? Sa fie intrebat poporul?

Aca poporul acela neghiob si mancator de shaorma, bautor de bidoane de ulei carate in galeti de plastic sau pungi divers inscriptionate, sa fie intrebat, sa nu poata fi emisa vreo lege fara ca poporul sa fie intrebat daca este sau nu de accord

Caci, iaca, daca nu-i intrebat, dau alesii astia legi de te doare capul

Io nu zic ca iese din prima curat si ca la carte, dar sigur dictatorul ala trebuie sa-i poata strange de gat p-aia de dau legi strambe!

iar daca dictatorul ala nu face treaba buna in interesul poporului, atunci sa fie schimbat...si tot asa!

si mai propun ca la finele fiecarui an sa existe un control la sange asupra exercitarii mandatului de ales al poporului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 10/2/2023 at 5:12 PM, Rayn said:

Am io o asa aplecare catre acesti asa-zisi alesi ai neamului...

...anume, dictatura sa fie!

Sa vina unul care sa puna piciorul in prag

 

Nu are cine, daca te referi la Simion si HAUrul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×