Sari la conținut
Forum Roportal
soare

ATV quad sau moda "motocicletelor" cu 4 roti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si in Romania ca si in Europa au inceput sa apara asa zisele "motociclete" cu patru roti sau mai scurt ATV ori quad, inmatriculabile sau nu, deja le vedem si pe drum si pe macadam.

 

As vrea sa aud niste pareri pro si contra despre acestea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si in Romania ca si in Europa au inceput sa apara asa zisele "motociclete" cu patru roti sau mai scurt ATV ori quad, inmatriculabile sau nu, deja le vedem si pe drum si pe macadam.

As vrea sa aud niste pareri pro si contra despre acestea

[snapbacca]9477[/snapbacca]

In bunul spirit european, primii care ar trebui sa se doteze cu ele, ar fi ciobanii :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si in Romania ca si in Europa au inceput sa apara asa zisele "motociclete" cu patru roti sau mai scurt ATV ori quad, inmatriculabile sau nu, deja le vedem si pe drum si pe macadam.

As vrea sa aud niste pareri pro si contra despre acestea

[snapbacca]9477[/snapbacca]

 

Salut! Cam tarziu am ajuns si eu pe aicea, mai Soare. Eu is deja "bolnav" dupa ATV-urile astea, nu-sa cioban si crede-ma ca imi doresc enorm un astfel de vehicol. Nu ma intereseaza glumele facute pe seama lor. Mie mi-ar fi util si in drumul zilnic spre serviciu. Mai ales ca drumurile sint horror prin tara asta.... ATV e singura solutie! :)

Cu bine! pe.sa. Sper sa obtin suma necesara achizitionarii unui ATV din categoria "sport". E bun sa aiba ceva viteza (nici ca alea utilitare cu 50-70cam/h) dar un 90-100 ar merge... Cu bine! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intr-o expozitie recenta ATV-uri expuse si nu mi sa-au parut scumpe. De fapt, avand in vedere ca o masina incepe de la 4000 euro, ar fi totusi destul de mult. Unele erau cu un loc, altele cu doua locuri si cu performante de invidiat.

 

Ca si comparatie: "Vand ATV HONDA FOREMAN 4x4 , 450 cmc, 39 CP , an fabricatie 2000, cutie viteze TRIPTRONIC, afisaj electronic digital pe bord. Pret:210 mil."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curios cati ati fi interesati (in Timisoara) sa inchiriati ATV inmatriculat, cu 500.000 lei/ora,benzina inclusa. Se poate inchiria si cu 150.000/10 minute. Pentru durata mai mare se face reducere. Sunt curios daca as avea clienti. Merci 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

"moda" acesta a ATV-urilor sau Quad-urilor cunoaste un boom fantastic, in special la noi in tara.

Pe linga faptul ca se poate practica atit ca sport cit si pentru diferite lucrari in gospodarie si nu numai, aduce un suflu nou in lumea motosportului.

Este un hobby ideal pentru cei care nu le plac plimbarile pe jos dar vor sa isi petreaca timpul liber in natura.

Senzatiile si adrenalina pe care o confera un ATV sint unice.

Intradevar, preturile sint relativ mari (la modelele de marca) insa exista si varianta "ieftina" prin modelele chinezesti care nu sint atit de fiabile, dar utilizarea acestora pentru plimbari si recreere fara a merge la extrem poate aduce aceleasi satisfactii.

 

Noi ca si club ne-am propus multe pentru viitor, printre altele numarindu-se si realizarea unei piste dedicate atv si quad, organizarea de competitii si promovarea acestui fenomen ATV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt curios cati ati fi interesati (in Timisoara) sa inchiriati ATV inmatriculat, cu 500.000 lei/ora,benzina inclusa. Se poate inchiria si cu 150.000/10 minute. Pentru durata mai mare se face reducere. Sunt curios daca as avea clienti. Merci :crazy:

Depinde de specificul zonei. daca atrage prin specificul local si sunt in zona obiective si...turisti sigur vei avea clienti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×