Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As fi vrut sa fiu cum eram acum un an in urma…
Fericit , copilaros , gelos la nebunie , nebun si toate cele
In schimb ...acum am ramas doar fericit.

Pot doar sa i multumesc ei...ca ma face mai fericit , ca ma iubeste si ca nu isi bate joc, ma simt ca un copil desii nu mai sunt ...

Stau sa ma gandesc , oare cat de devreme sau cat de tarziu va fii . 
Vreau sa o privesc mereu in ochii ei mari si pupilele dilatate , sa o sarut pe buzele mari si moi , sa stau cu capul pe pieptul ei sa i simt inima cum bate.

Daca sunt langa ea nu imi lipseste nimic 
Avem o iubire asa mare dar si complicata uneori . Nu imi vine sa cred ca dupa atata timp inca suntem impreuna . Si mai presus de toate , ne dorim amandoi o familie frumoasa .
 

Avem atatea in comun dar ne certam atat de des . 
Avem o iubire complicata pe care nimeni nu o poate intelege , doar noi o putem face mai puternica si sa o facem ca cei din jur sa o vada atat de frumoasa incat sa isi doreasca si ei o relatie ca a noastra 
Nu uita ca te iubesc , ca iti voi fii mereu alaturi si ca sunt aici orice s ar intampla.

Inainte de ea nu stiam ce inseamna sa tii

la cineva,nu credeam cand lumea imi vorbea despre iubire,dar cu ea a fost totul diferit,.Dar eu nu regret nimic,ea mi-a aratat ce e iubirea. Mi-a oferit tot ce am avut nevoie: respect, atentie, rabdare, doar ca traiam mereu cu frica ca ma v-a lasa intr-o zi. Mi-e dor de alinturile ei,de saruturile ei,toate amintirile cu ea imi trec prin cap zi de zi,îi ascult melodiile preferate.Dupa atat de mult timp mi am intalnit jumatatea perfecta,omul care ma completa ,care ma intelegea si cu care simteam ca imi doresc sa raman toata viata . Ce ironic ca viata mi a furat tot ce iubeam mai mult iar soarta s a pus contra noastra ,desi am trecut prin multe obstacole viata ne a demonstrat ca nu i momentul nostru,cel putin nu acum . Am crezut ca putem lupta si ca tot o sa fie bine ,am sperat pana in ultima clipa ca noi putem depasi orice insa nu a fost asa Dragostea e cel mai frumos sentiment...

Cateodata stau si ma gandesc, daca tu ti la mine, daca ti la mine la fel de mult cum tin eu la tine, atat de mult incat nu mi-ar ajunge nici un top de hartie sa scriu...adica nu pot explica prin cuvinte ceea ce simt...simt ceva ciudat, dar placut...si ma innebuneste tare!
Cateodata stau si ma gandesc, oare s-a intamplat sa ne gandim vreodata unul la celalalt?
Cateodata nu dorm noptile, pentru ca gandul tau, ma tine treaz...ma gandesc daca tu esti bine, daca ai mancat, daca ai nevoie de ceva, daca ai baut apa, daca ai dormit bine...mi-as dori sa iti pun aceste intrebari..dar deocamdata ramam doar in gandul meu.
Cateodata simt ca nu te mai iubesc, simt ca te urasc...
Cateodata simt ca innebunesc, din cauza ta..cand ma gandesc la parul tau, ochii tai, parfumul tau, vocea ta, glumele tale...pur si simplu o iau razna.

Timpul trece prin fata ochilor mei ....da , ne certam , ne ascundem , ne mintim , ne jignim si asta nu este ceva perfect . 
Ma doare foarte tare tot ceea ce faci , indiferent ca ar fi prim cuvinte sau gesturi ...pana si un ,,te iubesc" ma doare , simt ca il spui doar pentru ca ti-am zis eu primul sau din obligatie pentru a nu ma simtii prost , nu ca nu ar mai fi zile cand eu iti zic ca te iubesc iar tu imi zici doar pa indiferent de timpul tau ...
Când e
ști rănit - urăști. Când urăști - încerci să uiți. Câ Am învățat că dragostea e ca un cer: Cînd iubești - ești si încerci să uiți - începe să-ți fie dor. Și când începe să-ți fi dor, te îndrăgostești din nou. Ai fost ceva ce mi-am dorit. Prin toate încercările prin care am trecut mie greu să iubesc și doar atunci cînd suferi doar suferința tot te face om.Viata ne duce în multe locuri,trecem prin multe,poate timpul si destinul. Eu o iubesc și acum eu chiar o iubesc. De ce? Poate de aceea ca eu mereu la ea ma gindesc, poate de aceea ca mereu inainte sa adorm imi amintesc momentele petrecute alaturi de tine. La inceput... credeam ca suntem doar prieteni, desi in adincul inimii simteam ca totul e mult mai profund.
Ea... ea e ceva deosebit in viata mea. Eu doar ei m-am deschis atit de tare. Doar alaturi de ea eram adevarat "eu". 
Mereu imi amintesc ziua aceea petrecuta cu ea. Niciodata nu o voi uita. Magia acelei zile a fost prin ceea ca am constientizat ca o iubesc.
ii simt prezenta in orice actiune,am incercat sa-o uit,sa ma indragostesc de alcineva,sa ies si cu alti. Imi e dor de timpul petrecut impreuna,imi e doar de ochii ei,de miscarile si atingerile sale.Scriu si pling ca un nebun,o vreau doar pentru mine,daca ar sta in puterile mele a-s rapio....ceea,pastrind-o ca pe un trofeu.Nu reusesc sa-mi dau seama cu ce anume m-a fascinat de nu pot sa mi-o scot din minte. Vine noapte si eu iar sunt singur,gândurile numai la ea sunt.
Viata mea a fost o intreaga cautare. Cautam ceva ce nici eu nu credeam ca exista desi ma minteam si ma ascundeam dupa deget. Fiecare dintre noi stim cum e asta, cand cineva nu te iubeste si tu sti dar defapt deja esti bagat pana in gat in asta si nu mai poti da inapoi, sau cel putin asa crezi.Pur si simplu aveam o perioadă,în care mă sim
țeam trădat,sunt acele sentimente care sunt de neexplicat.Si cateodata ma intrebam cum de am stat atat sa sper ca va fi bine cand vedean cu ochii mei ca situatia nu are cum sa se imbunatateasca ci se face mai rea pe zi ce trece..!
Pentru ea aș face orice..Și dece?
Pentru că o iubesc mult..!!Am avut o poveste scurtăă..dar pentru mine a rămas o amintire de neuitată..
Și când o vedeam inima,îmi bătea din ce în ce mai tare.
De ai ști tu cît de mult te iubesc eu pe tine..TE IUBESC pentru că atunci când ești departe lumea mea parcă se comprimă, iar clipele trec mai greu fără tine. Așa că oricât de departe ai decide vreodată să pleci eu voi fi acolo cu tine, pentru că tu aduci fericirea în viața mea.

Pentru Musi Pusi J) J)
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu nimic nu-l poti ajuta. Omul isi inchipuie cum ar fi sa traiasca o mare iubire, si isi lasa degetele sa zburde pe tastatura. Are o fixatie pe o fata, si vizualizeaza creativ cum ar fi relatia lor. Ca exercitiu de scriere creativa e promitator. 

Hei, original postator, du-te la ea maine cu un buchet de flori si spune-i cam ce ai scris aici, minus partea cu despartirea. Iti cade la pat dupa trei intalniri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×