Sari la conținut
Forum Roportal
SilviaPP

Probleme grave in familie. Cum sa gestionez situatia?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 11 ore, Abbie3 a spus:

Unu la mana, spune ca a primit poze; nu stiu in ce ipostaze, insa trebuie sa fi fost convingatoare.

Mie imi cam da cu virgula chestia asta cu sarutatul cand este la tine in casa o vecina.Si mai ales ca vecina  sa aiba si timp si spatiu sa faca poze.

Si toata povestea in general. Pe unde umblu eu nu am mai auzit asa ceva. In sfarsit, orice este posibil.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar asa, au stat aia doi la poza sarutandu-se? I-a pozat pe furis cand era ea in vizita la ei si ei s-au dus in alta camera sa se pupe, ca nu mai puteau? Le-a făcut poza pe geam din blocul vecin cu o cameră de aia cu tun, ca paparazzi? A montat o camera ascunsa in casa le ei? Cum i-a pozat, Silvia?

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate perechea soacra-ginerica vrea sa isi lanseze o cariera pe site-urile fara inhibitii, si stau la poza cu atitudinea "da sa ma foti bine, sa-mi iasa ochii din cap". La categoria "mothers-in-law I`d like to frick"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 ore, Maeve. a spus:

mie niste vecini mi-au zis ca sunt adoptata ( cand eram adolescenta desigur ) bine, am aflat apoi si de la familie...poate intentiile lor nu sunt bune dar sa discrediteze asa rau adevarul?

Si ce simti pentru tatal biologic, care te-a lasat altor parinti? Ai sentimente amestecate, contradictorii, pentru el? Totusi este figura masculina cea mai importanta in formarea ta psihica. Oare de aici vin sentimentele ambivalente fata de barbati? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Enki a spus:

Chiar asa, au stat aia doi la poza sarutandu-se? I-a pozat pe furis cand era ea in vizita la ei si ei s-au dus in alta camera sa se pupe, ca nu mai puteau? Le-a făcut poza pe geam din blocul vecin cu o cameră de aia cu tun, ca paparazzi? A montat o camera ascunsa in casa le ei? Cum i-a pozat, Silvia?

Ai fi mirata sa stii cu ce se ocupa multi romani, de cand au dat de gadget-uri performante. Inainte spionau cu binoclul, ascultau la tevi si puneau borcane pe pereti ca sa auda mai bine in apartamentul vecin. Acum au aparate foto cu zoom enorm, telescoape de astronomie, amplificatoare de sunete, mult timp liber si spirit de investigatie. Mostenire din era comunista, in care au invatat sa spioneze mai dihai ca aia de la kgb si cia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, adal* a spus:

Mie imi cam da cu virgula chestia asta cu sarutatul cand este la tine in casa o vecina.Si mai ales ca vecina  sa aiba si timp si spatiu sa faca poze.

Si toata povestea in general. Pe unde umblu eu nu am mai auzit asa ceva. In sfarsit, orice este posibil.

Ati fi surprinsi ce pot face oamenii in general. Cazul Silviei nu mi-e familiar dar am auzit alte combinatii dubioase. Nu toti sunt normali la capsor in asta viata.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 51 minute, observant a spus:

Poate perechea soacra-ginerica vrea sa isi lanseze o cariera pe site-urile fara inhibitii, si stau la poza cu atitudinea "da sa ma foti bine, sa-mi iasa ochii din cap". La categoria "mothers-in-law I`d like to frick"

i-a prins pe chaturbate :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, observant a spus:

Si ce simti pentru tatal biologic, care te-a lasat altor parinti? Ai sentimente amestecate, contradictorii, pentru el? Totusi este figura masculina cea mai importanta in formarea ta psihica. Oare de aici vin sentimentele ambivalente fata de barbati? 

Nu am date verificabile despre actiunile sau sentimentele parintilor biologici. Dupa barfele din popor, tehnic ala nu stia ca are copil. Dar sunt doar barfe. Povestea reala nu o cunosc nici acum. M-a mancat pielea acum cativa ani sa o caut pe biologica si sincer am dat de o tanti care m-a bagat si mai mult in ceata. Si sincer m-a speriat si mai tare. Asa ca am evitat subiectul atunci. Ma gandeam ca cine stie ce mai descopar si nu fac fata psihic. Ce nu stii, e mai sanatos.

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 52 minute, observant a spus:

Si ce simti pentru tatal biologic, care te-a lasat altor parinti? Ai sentimente amestecate, contradictorii, pentru el? Totusi este figura masculina cea mai importanta in formarea ta psihica. Oare de aici vin sentimentele ambivalente fata de barbati? 

Ce sentimente ambivalente?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 hours ago, SilviaPP said:

Liniste in ce sens?

Si cum se face ca te suna de N ori pe zi, deci timp de stat de vorba au, dar nu vor sa trateze subiectul?...nu stiu, mama ma suna ca stie ca mai am deplasari pe santiere si sa se asigure ca nu mi-a cazut vreo caramida in cap:)))) mai si rad ca altfel...

In sensul de a evita scandalul iminent si deciziile radicale luate de tine, la fel, iminente. Probabil le e comod in situatia de moment, insa cand te intorci, sunt constienti ca totul se va schimba.

Stiu ca repet ca o placa stricata, insa nu stiu cum poate sa discute cu tine zilnic ca si cand aspectul asta nu ar fi la mijloc. E o lipsa extraordinara de respect. Ea e constienta ca nu ai ce face de la o asemenea distanta, asa ca alege ce discuta, iar tu nu ai de ales decat sa intretii acele conversatii despre ce mai e pe acasa.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×