Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

Biblia oficiala si Biblia cenzurata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Copii, haideti sa revenim la subiect. :doh:

 

PS Intregi, ca n-au cum sa le sectioneze. Le-am ascuns eu cutitele.

... asta da revenire la subiect! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent ce si daca au fost sustrase mesaje din Biblie, pana una alta noi nu prea pricepem nici cat a ramas" din ea.Totusi avem la indemana un intelect care poate fi folosit si constructiv in ciuda aparentelor si o constiinta care poate dicta ( in cel mai rau caz macar din bun simt) directia cautarii de Adevar.

Nu stiu daca este incompleta(desi am vazut cu totii ca oamenii fac multe si au cele mai indraznete nevoi),dar sigur este gresit interpretata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Indiferent ce si daca au fost sustrase mesaje din Biblie, pana una alta noi nu prea pricepem nici cat a ramas" din ea.Totusi avem la indemana un intelect care poate fi folosit si constructiv in ciuda aparentelor si o constiinta care poate dicta ( in cel mai rau caz macar din bun simt) directia cautarii de Adevar.

Nu stiu daca este incompleta(desi am vazut cu totii ca oamenii fac multe si au cele mai indraznete nevoi),dar sigur este gresit interpretata.

nu intelectul ne determina a-L cauta , ci altceva mai subtil...poate spiritul, sufletul ?!

Editat de raulmaniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu intelectul ne determina a-L cauta , ci altceva mai subtil...poate spiritul, sufletul ?!

 

 

"Totusi avem la indemana un intelect care poate fi folosit..." asa suna, deci ..un intelect care poate fi folosit ..Deci nu ca intelectul ne determina sa L cautam :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intregi, sau sectionate ?

ce mai conteaza??...com o' fi !numa' sa fie! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×