Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Dezvăluirile lui Cristian Rizea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 minutes ago, Tomaso said:

Amestecă adevăruri cu șopârle.   Eu am urmărit dar cu rezerve.   

Care-s șopârlele?

Care-s adevăruri? 

Ar fi interesant dacă le-am pune pe tapet. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu,  spunea că Ion Cristoiu este securist.   Este o șopârlă menită să-l discrediteze pe ziarist.   
Adevărurile pot fi relatările despre implicarea securiștilor în afacerile oneroase.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 11/13/2020 at 10:26 PM, Tomaso said:

De exemplu,  spunea că Ion Cristoiu este securist.   Este o șopârlă menită să-l discrediteze pe ziarist.   
Adevărurile pot fi relatările despre implicarea securiștilor în afacerile oneroase.   

Am urmărit și io câte ceva din „dezvăluiri”, dar pe sărite. D'aia am deschis subiectul, ca să aflu și alte păreri. 

Bine, în cazul unui politician, aș zice că e aproape firesc să amestece adevăruri cu șopârle. 

Pentru Cristoiu, io unul n-aș n-aș băga mâna-n foc. De aceea chiar nu știu dacă afirmația că nea Cristoiu ar fi fost securist (sau mă rog, colabor de nădejde), ar fi doar o șopârlă. Însă deocamdată observ că această informație este vehiculată și în alte surse. Cum ar fi, de ex:

 https://ro.wikipedia.org/wiki/Ion_Cristoiu   

„Ion Cristoiu (n. 16 noiembrie 1948, Găgești, Bolotești, Vrancea, România) este un jurnalist, scriitor, analist politic român și o figură controversată ca și persoană publică românească datorită implicării sale în anii din perioada comunista ca turnător la Securitate potrivit CNSAS, informatorul cu nume de cod „Coroiu”[1]. În prezent este editorialist la cotidianul Evenimentul Zilei.”

Sau:

https://newsweek.ro/actualitate/cristoiu-a-pierdut-definitiv-procesul-cu-istoricul-hodor-in-scandalul-coroiu-al-securitatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×