Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

De ce existăm? De ce exista un Univers compus din materie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 26.01.2023 la 12:10, Avalon73 a spus:

de fapt asta e documentarul pe care voiam sa-l pun in atentie

Atata vreme cat ceea ce pot face anumiti oameni, e pus inca in seama neoamenilor de toate felurile, suntem pe taram nerealist, speculativ, al naivitatii.

In incercarea de a isi impune suprematia mondiala, globalismul vestic cu radacini mediu orientale e foarte probabil sa aiba in vedere o ultima lovitura pregatita cel putin de decenii si prin care nu va fi direct atacat planul fizic ci, psihicul; iar asta printr-o extrem de periculoasa si perversa manipulare inductiva neconventionala posibila numai celor initiati. Restul il face omul cu mana lui, se autoinroleaza intr-o servitute deplina si ofera totul pe tava din convingere. Nu a existat niciodata un dusman al omului mai mare decat el insusi, cu conditia sa ii poata fi manipulata convingerea catre scopul dorit, iar astfel de practici sunt de milenii la indemana unora si e aproape imposibil de a fi aduse in fata justitiei civile sau penale actuale din lipsa de competenta, dupa cum se explica in psihologie.

Editat de 12345
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

niciunul dinte voi n-ati experimentat, trait , nimic din astea

doar speculatii, translatii, extrapolari 

asa ati fost invatati

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Existam bicuoz ză siecs! Simplu ca buna ziua, pentru  90% dintre noi. Restul probabil nu sunt fiii curviei pure, poate parintii lor s-or fi si iubit. Altfel, e doar lantul robiei sexuale, al pacatului, "copiii se nasc din păcat" (Isus  Hristos, Evanghelia). Femeile stiu cel mai bine asta cand se vad goale in oglinda, stiu ca de la o anumita varsta, mama lor le-a dat cu ce sa ... traiasca!!! Hahahaha! 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Avalon73 a spus:

Existam bicuoz ză siecs! Simplu ca buna ziua, pentru  90% dintre noi. Restul probabil nu sunt fiii curviei pure, poate parintii lor s-or fi si iubit. Altfel, e doar lantul robiei sexuale, al pacatului, "copiii se nasc din păcat" (Isus  Hristos, Evanghelia). Femeile stiu cel mai bine asta cand se vad goale in oglinda, stiu ca de la o anumita varsta, mama lor le-a dat cu ce sa ... traiasca!!! Hahahaha! 

Existam ca asa vrea cineva!!!  Se joaca cu noi precum copiii cu papusi sau masinute.  Din text s-a uitat cuvintele PLACERE si ATRACTIE ...  da' ce pacat MARE este sa pacatuiesti!!! 

Nu stiu cine a stabilit limitele pacatelor si ce cuprinde intre acolade acesta notiune, ce fac oamenii simpli sau sint inclusi si sfintii + sfinteniile de preotii!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io am alta parere

materia este o forma de manifestare a energiei intr-un cadru predefinit

d-aia, noi oamenii, nu putem percepe undele radio decat daca predefinim cadrul, respectiv un aparat de emisie-receptie

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite, am altă părere și eu. Fiecare existăm din diferite motive - fizice și metafizice. De ex.,  Rayn există ca să-mi strice mie, periodic, Feng-Shui-ul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×