Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu cum sa gandesc.Am început o relatie cu un barbat care din punctul meu de vedere consuma mai mult decat este normal alcool. Este un barbat grijuliu, ma ajuta în toate dar cand vad ca bea în fiecare seara 2-3 beri, în alta seara altceva mai tare nu mai pot sa ma apropii de el. Nu este agresiv, nu ma bate, nu ma jigneste dar nu suport sa stea langa mine mirosind a alcool. Am încercat sa am o discutie cu el, iar concluzia din punctul lui de vedere a fost ca nu bea prea mult si sa îl înteleg. Ne-am si certat din cauza asta cand a vrut sa se apropie de mine si l-am refuzat a avut o reactie ciudata, si-a luat lucrurile si a plecat în alta camera si mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mine, deoarece el nu ma respinge cand eu îl rog ceva. Tin sa precizez ca el locuieste în alt oras si si-a luat concediu sa petrecem mai mult timp împreuna, astfel motivand consumul de alcool deoarece nu lucreaza, si faptul ca în fiecare seara adoarme pe la orele 5-6 dimineata. Sunt obosita de toate discutiile acestea fara rezolvare, si nu stiu daca el chiar are o problema sau exagerez eu.

Editat de M1elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu-ti convine ca barbatul, dupa ce a muncit din greu toata ziua ca sa te intretina, bea si el doua trei beri sa se simta bine, atunci nu-l meriti, lasa-l la alta urgent! Nu intelegi barbatii, ia-ti un motan!

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahaha

Cred ca e foarte sexi pentru unii ca o femeie sa nu se poata baza pe barbatul ei, ca ar fi cu mintea limpede 90% din timp. 

2-3 beri nu e mult, daca e periodic. Daca e regulat e mult si nu e sanatos. Punct.

Betivii, de ex, au nevoie de un singur paharut ca sa ajunga hai hui , pentru ca au deja nivelul de alcool f ridicat in sange.

Nu spun ca e alcoolic, dar e mai posibil sa fie pe viitor - cand dau de greu, beau mai mult -  plus ca un barbat care bea zilnic alcool nu e deloc un model bun de viitor tata. 

Si ametitii exagereaza mereu, or vorbesc prea mult, or se plang prea mult, or se prostesc prea mult, au mai putina rabdare si mai putin control. Uneori e ok, dar de ce sa induri tu toata ziua mirosul si comportamentul lui sub influenta bauturii? Auzi, ma, tot el s-a suparat.

Duca-se...daca atat nu pricepe, ca iti poti pierde natural increderea in el.

Atata tura vura si filosofie, domnule. 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 31 minute, M1elena a spus:

Nu stiu cum sa gandesc.Am început o relatie cu un barbat care din punctul meu de vedere consuma mai mult decat este normal alcool. Este un barbat grijuliu, ma ajuta în toate dar cand vad ca bea în fiecare seara 2-3 beri, în alta seara altceva mai tare nu mai pot sa ma apropii de el. Nu este agresiv, nu ma bate, nu ma jigneste dar nu suport sa stea langa mine mirosind a alcool. Am încercat sa am o discutie cu el, iar concluzia din punctul lui de vedere a fost ca nu bea prea mult si sa îl înteleg. Ne-am si certat din cauza asta cand a vrut sa se apropie de mine si l-am refuzat a avut o reactie ciudata, si-a luat lucrurile si a plecat în alta camera si mi-a spus ca nu vrea sa mai auda de mine, deoarece el nu ma respinge cand eu îl rog ceva. Tin sa precizez ca el locuieste în alt oras si si-a luat concediu sa petrecem mai mult timp împreuna, astfel motivand consumul de alcool deoarece nu lucreaza, si faptul ca în fiecare seara adoarme pe la orele 5-6 dimineata. Sunt obosita de toate discutiile acestea fara rezolvare, si nu stiu daca el chiar are o problema sau exagerez eu.

Nu-i nicio problema ca bea cate ceva! Pune-ti si tu un pahar de ceva si imbratiseaza-l, vorbeste-i frumos, fii tandra! In cazul in care lui nu i-ar placea acest fel al tau, daca l-ar irita, atunci doar sa-ti faci grji si cu siguranta ca vei stii ceea ce e de facut! Trebuie sa existe un dialog intre voi, nu unul intr-o camera, altul in alta camera, ca asta nu-i ceva sanatos intr-o relatie de cuplu! In rest, toate cele bune!

Editat de Lucia N
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu stai si tu din cand in cand cu el la un pahar? 

Apoi, daca omul e in concediu, de ce nu il lasi sa se simta bine? Din ce spui, cand lucreaza nu consuma.

Cand l-ai cunoscut si ai intrat in relatie cu el nu stiai ca bea?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Lucia N a spus:

Nu-i nicio problema ca bea cate ceva! Pune-ti si tu un pahar de ceva si imbratiseaza-l, borbeste-i frumos, fii tandra! In cazul in care lui nu i-ar placea acest fel al tau, daca l-ar irita, atunci doar sa-ti faci grji si cu siguranta ca vei stii ceea ce e de facut! Trebuie sa existe un dialog intre voi, nu unul intr-o camera, altul in alta camera, ca asta nu-i ceva sanatos intr-o relatie de cuplu! In rest, toate cele bune!

Aferim, Lucia!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi este greu sa cred ca un om care bea în concediu, nu consuma decat atunci.Eu nu sunt împotriva ca el sa bea 3-4 beri pe saptamana, dar parca este prea mult azi bere, maine vin...etc..Iar faptul ca noaptea eu vreau sa dorm iar el sa bea bere sau altceva si apoi sa vina langa mine euforic nu cred ca este ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu bei si tu ceva alaturi de el? Daca nu iti place berea, un vin bun, sau un lichior dulce de damă. Poate nici n-ai mai fi asa crispata...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti incompatibili. Ca bea mult, ca bea putin, daca pe tine te deranjeaza, e clar ca relatia nu are viitor. Nici nu ati inceput bine si deja va certati. 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×