Sari la conținut
Forum Roportal
Maeve.

Inainte si acum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Cum trec peste tristetea ca nu mai am interactiuni sociale / afective ca inainte? Pe mine netul ma lasa asa in aer. Nu simt afectiune,validare sau alte chestii care existau inainte de Covid. Daca ramanem in online, eu ce ma fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incerci sa te imbraci frumos chiar si cand esti in casa si "imaginezi" ca mergi la servici, intre oameni.

A ramane in pijamale peste zi, este semn bolnavicios.

Macar suni pe cineva si ai o discutie,  un barbat preferabil, despre roata masinii sau orice tema.

In alimentara sau cum este numit nu ocolesti chiar pe toata lumea, macar intrebi ceva pe cineva, o reteta sau mod de folosire a ceva, nu alergi afara cu mare viteza.

Acum eu merg la un doctor si m-am imbracat foarte elegant desi merg cu masina 45 de minute un drum si nici avioane nu mai sint pe cer sau pasari sa ma vada, dar eu ma simt bine asa!!!   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, la scoala online ma imbrac frumos....In magazin sunt toti turbati, nu ma risc sa intreb. O solutie e sa ma iau de oameni in parc?Adica sa ii intreb chestii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La munca 0n-line cineva era in chiloti si o bluza pe aici si cumva aparatul s-a miscat si s-a vazut ca nu-i imbracata de sedinta de business ... nu stiu inca ce a patit  dar am spus sa se imbrace ca lumea si nu m-a ascultat.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, The Unknown a spus:

Incerci sa te imbraci frumos chiar si cand esti in casa si "imaginezi" ca mergi la servici, intre oameni.

A ramane in pijamale peste zi, este semn bolnavicios.

Macar suni pe cineva si ai o discutie,  un barbat preferabil, despre roata masinii sau orice tema.

In alimentara sau cum este numit nu ocolesti chiar pe toata lumea, macar intrebi ceva pe cineva, o reteta sau mod de folosire a ceva, nu alergi afara cu mare viteza.

Acum eu merg la un doctor si m-am imbracat foarte elegant desi merg cu masina 45 de minute un drum si nici avioane nu mai sint pe cer sau pasari sa ma vada, dar eu ma simt bine asa!!!   

Pe D-l Doctor l-am pus in trouble, n-a putut sa handle situatia, mi-a dat intalnire peste un an!!!   Dimineata ii scriu o scrisoare  pe nemteste, m-a numit bucararul lui privat in germana dar nu mai voia sa serveasca nimic pe moment doar sa mearga la un Halloween Party!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de aici de pe ropo nu se intalneste nimeni cu tine?

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Maeve. a spus:

Aici e o lume virtuala. Nu egzista in realitate. De fapt sunteti o simulare :o:

:lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e conform regulamentului dar eu pentru inceput as propune o conferinta zoom cu cine vrea de pe aici ca poate multi nu se cunosc nici macar online si asa se pot hotara cine cu cine sa se intalneasca

Si vorbim despre orice cine vrea cine nu nu:

Editat de Kleopatrah
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×