Sari la conținut
Forum Roportal
MariaB

despre evrei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Caut ...caut ....merci mult. :crazy:

 

Am gasit... :- ufaaaa complicat rau ... acum inteleg de ce sambata este asa de ciudat. :o:

Nimic nu e nou la inceput, dar daca perseverezi... :crazy:

 

Da ! evreii nu sunt perfecti ...au si ei problema lor ... dar nici voi nui sunteti cu nimic mai buni ... voi sunteti la fel ... doar ca nu numai banul va intereseaza ci religia .... putere voi va doriti sa controlati toata lumea ...vezi Ahmedin(din)jad (dar nu numai el) si afirmatia lui cu steagul verde al Coranului pe toti muntii pamantului ... o obraznicie si o nesimtire cum nici un evreu nu a avut ciurajul sa -l zica!

Nu evrei sunt pericolul ptr civilizatia noastra ... ci voi musulmanii!

Asta e adevarul chiar daca te superi ... Jihadul nu e cuvant evreiesc!.. Si nu vezi nici unde evrei atat de fanatizati incat se se omoare impreuna cu copii nevinovati in statia de autobus ... asa cum fac acei murdari fanatici si neoamenii ... teroristii palestinieni... si nici nu vezi evrei sa apara la TV cu capete tiate de japonezi si coreeni nevinovati ... eu cred ca e o mare rusine sa fii islamist in ziua de azi!....

Orice om cu bun simtz numai daca ar vedea murdariile facute in numele lui Allah ... si ar mai vedea ca atotputernicul Allah nu-i pedepseste pentru nebunia lor ... automat ... un doi ... trebiuie sa renunti la aceasta religie ... pentru ca Allah accepta aceste crime si in plus le mai recomanda (jihad) si incurajeaza (72 de fecioare)

Sory Noor nu vreu sa te lezez ... dar cam asta e situatia !

Daca ar fi chiar atit de simplu..... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati-ma ... dar uneori cred ca abordati subiecte prea greoaie... probabil aveti si o cultura generala mult mai dezvoltata de cat a mea :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ! evreii nu sunt perfecti ...au si ei problema lor ... dar nici voi nui sunteti cu nimic mai buni ...

Nu evrei sunt pericolul ptr civilizatia noastra ... ci voi musulmanii!

buna, [soimos], nu te recunoscusem sub noua porecla. :)

 

Stau intr-o comunitate de evrei :blinca: imi da si mie cineva detalii despre religia lor? ... Eu sincer nu inteleg nimica. Spre exemplu?... de ce nu amesteca mancarea,(carnea, latele, etc )? au bucataria impartita in 2 ...

evreii au doua randuri de vase pentru ca mananca kosher - nu amesteca produsele lactate cu carnea (si nu numai). poti accesa urmatorul site pentru a afla ce si cum - http://www.jewfaq.org/kashrut.htm

 

cat despre [noor] de care v-ati luat toti, ea a facut o greseala - a uitat sa dea REPLY. mesajul ei era legat de unul al [MarieiB] cu israelienii si americanii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ! evreii nu sunt perfecti ...au si ei problema lor ... dar nici voi nui sunteti cu nimic mai buni ... voi sunteti la fel ... doar ca nu numai banul va intereseaza ci religia .... putere voi va doriti sa controlati toata lumea ...vezi Ahmedin(din)jad (dar nu numai el) si afirmatia lui cu steagul verde al Coranului pe toti muntii pamantului ... o obraznicie si o nesimtire cum nici un evreu nu a avut ciurajul sa -l zica!

Nu evrei sunt pericolul ptr civilizatia noastra ... ci voi musulmanii!

Asta e adevarul chiar daca te superi ... Jihadul nu e cuvant evreiesc!.. Si nu vezi nici unde evrei atat de fanatizati incat se se omoare impreuna cu copii nevinovati in statia de autobus ... asa cum fac acei murdari fanatici si neoamenii ... teroristii palestinieni... si nici nu vezi evrei sa apara la TV cu capete tiate de japonezi si coreeni nevinovati ... eu cred ca e o mare rusine sa fii islamist in ziua de azi!....

Orice om cu bun simtz numai daca ar vedea murdariile facute in numele lui Allah ... si ar mai vedea ca atotputernicul Allah nu-i pedepseste pentru nebunia lor ... automat ... un doi ... trebiuie sa renunti la aceasta religie ... pentru ca Allah accepta aceste crime si in plus le mai recomanda (jihad) si incurajeaza (72 de fecioare)

Sory Noor nu vreu sa te lezez ... dar cam asta e situatia !

nu cred ca o sa gasesti pe pamant fiinte EDIT - vechea poveste cu caracterizarile evreii..musulmanii nu au venit in europa sa se bage peste noi si sa isi vare coada peste tot....probabil se uita cat am tras noi romanii din cauza evreilor dupa 1945, nemtii la fel, rusii pe unde ii prindeau ii omorau,arabii la fel. etc..crezi ca e intamplator? barem arabii vin cu bomba in tine si termina balciul, dar in schimb evreii te lasa in viata si te sug si de ultima farama de energie....nici macar cel mai puternic parazit nu a supravietuit de-a lungul istoriei cum au facuto ie

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, [soimos], nu te recunoscusem sub noua porecla. :)

Muoamaa, ce nasuc fin are tanti a noastra! :-

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca o sa gasesti pe pamant fiinte EDIT - vechea poveste cu caracterizarile evreii..musulmanii nu au venit in europa sa se bage peste noi si sa isi vare coada peste tot....probabil se uita cat am tras noi romanii din cauza evreilor dupa 1945, nemtii la fel, rusii pe unde ii prindeau ii omorau,arabii la fel. etc..crezi ca e intamplator? barem arabii vin cu bomba in tine si termina balciul, dar in schimb evreii te lasa in viata si te sug si de ultima farama de energie....nici macar cel mai puternic parazit nu a supravietuit de-a lungul istoriei cum au facuto ie

Ma asteptam de la tine sa postezi mai frumos ....esti sovin si asa ceva nu e fair.

Evrei sunt un produs al istoriei lor, au fost alungati de acasa si intre straini au invatat sa se sustina reciproc.... Cat despre a judeca un popor trebuie sa te uiti cum e tara lui .....iar eu vad ca tara lor este un exemplu pozitiv si demn de urmat in toate privintele, ei fac din deserturi gradini de legume ... iar altii (de ex oltenii) fac din gradini deserturi. Este o tara mica dar OHO!

Arabi ... poate nu vezi ... sunt prizonierii unei religii medievale si au ramas cu nivelul cam tot pe acolo .... adica vor sa isi impuna religia lor (care ca oricare alta religie e doar edit ) si asupra noastra !

Chiar nu vezi de unde bate vantul primejfiei pe planeta? Ai auzit de teroristi fanaticii evrei sa puna bombe in scoli .... ca la Beslan?

Nu arabii sunt pericol pentru omenire ... ci toti musulmanii!

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tily tu habar nu ai ce spui musulmanii nu au deranjat pe nimeni pana ce nu au fost invadati sa-i fure.evrei nu au curaj ha,ha,ha pai astia deja sunt infltrati peste tot vezi tu daca vor ajunge sa conduca lume iti vei plange de mila.Deja JIHADUL este inteles prost de oamenii cand voi ajunge sus in cer il voi intreba pe D-zeu despre Jihad.Tu nu uita ca palestina este tara arabilor nu a evreilor cine sunt teroristii?sa-i lase in pace dar evrei cum vor doar putere acum vor si libanul nu namai palestina nu mar mira ca vor intrega lume.Cred ca ei se gandesc mai noi cand murim -Dzeu ne va intreba cate pamanturi ati dobandit ca atfel nu va primesc in rai va trimit in iad :flowers: :good: :yes: ce naiba vorbesti aiurea aveam un prieten evreu in romania casatorit cu ,copii un om bun mereu ne vizitam ,mancam inpreuna dar mereu a spus banul,banul mai inportant ca tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tily tu habar nu ai ce spui musulmanii nu au deranjat pe nimeni pana ce nu au fost invadati sa-i fure

Tu nu uita ca palestina este tara arabilor nu a evreilor cine sunt teroristii?

Total fals inainte de a fi a evreilor Palestina era a imperiului Otoman sute de ani la and .... asa ca o tara cu numele de Palestina nu prea se cunoaste in istoria recenta decat pe o perioada foarte scurta.

Cat despre razboi purtat conform legilor internationale ....

Este foarte clar cine sunt luptatori si cine sunt teroristi .... Israelul duce lupta pe fata cu armata ei special facuta,ca in orice tara, ca sa se apere..... palestinieni fac aceleasi lucru ? ....

NU ?

Dar ce fac ei ? ... Ca niste marsavi lasi ce sunt ....omoara copii evreilor in statia de autobus cand merg la scoala ... asta nu e lupta ... e terorism ...poti pricepe diferenta?

Ca sa nu fie palestinienii teroristi trebui e sa organizeze o armata si sa atace Israelul .-.. si asta nu prea merge ca odata s-a mai intamplat (cu Siria Iordania si Egiptul impreuna) si au luat- o bataie pe cinste ....

.....libanul nu namai palestina nu mar mira ca vor intrega lume.

Este fals Israelul este o tara care nu vrea expansiune mondiala ... nici nu poate e prea mica pentru asta!

asa ca ce zici tu e propaganda ieftina si incredibila .....

banul,banul mai inportant ca tot.

Banul nu este totul ... este numai simbolul valorii unui lucru .... si arabii nu vand titeiul pe gratis asa ca ei sunt bun ci fac din titei un obiect de santaj murdar si o excrocherie fara precedent ... deci tot banii si la voi ... pricepi ?

 

 

.Deja JIHADUL este inteles prost de oamenii cand voi ajunge sus in cer il voi intreba pe D-zeu despre Jihad.

 

 

.Deja JIHADUL este inteles prost de oamenii cand voi ajunge sus in cer il voi intreba pe D-zeu despre Jihad.

Nu jihadul este bine inteles .... este acel lucru important care ne spune ca orice musulman este un potential terorist pentru ca musulmanii sunt deosebit de credinciosi si credinta lor le porunceste sa ucida in numel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×