Sari la conținut
Forum Roportal
MariaB

despre evrei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca ideea era anterioara sau nu, dar evreii au profitat din plin de moment.
de fapt, americanii au profitat de idee

 

 

mai curand america exista din interese evreiesti :airkiss:
da, America exista din interese evreiesti

si mai apoi, Statul Israel s-a format pe interese americane!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stau intr-o comunitate de evrei :blinca: imi da si mie cineva detalii despre religia lor? ... Eu sincer nu inteleg nimica. Spre exemplu?... de ce nu amesteca mancarea,(carnea, latele, etc )? au bucataria impartita in 2 ...

 

Numai bine,

Alina :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa este sunt sclavi banului nu ii interesaza alceva banul ,puterea ei isi doresc sa controleze toata lumea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este sunt sclavi banului nu ii interesaza alceva banul ,puterea ei isi doresc sa controleze toata lumea .

 

 

Ne spui sa nu vorbim de rau Biblia sau Coranul....frumos ar fi sa nu vb de rau restul religiilor....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne spui sa nu vorbim de rau Biblia sau Coranul....frumos ar fi sa nu vb de rau restul religiilor....

Pai de ce e de rau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa caut pe net despre religia lor. Nu am de ales ... :crazy:

 

Daca totusi are cineva idee despre religia evreiasca.... astept.... :oca: deci nu ma intereseaza ca sunt oamenii banului si ca ei conduc lumea ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O sa caut pe net despre religia lor. Nu am de ales ... :crazy:

 

Daca totusi are cineva idee despre religia evreiasca.... astept.... :oca: deci nu ma intereseaza ca sunt oamenii banului si ca ei conduc lumea ....

Termenul corect e religia mozaica, nu religia evreiasca. E religia evreilor. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este sunt sclavi banului nu ii interesaza alceva banul ,puterea ei isi doresc sa controleze toata lumea .

Da ! evreii nu sunt perfecti ...au si ei problema lor ... dar nici voi nui sunteti cu nimic mai buni ... voi sunteti la fel ... doar ca nu numai banul va intereseaza ci religia .... putere voi va doriti sa controlati toata lumea ...vezi Ahmedin(din)jad (dar nu numai el) si afirmatia lui cu steagul verde al Coranului pe toti muntii pamantului ... o obraznicie si o nesimtire cum nici un evreu nu a avut ciurajul sa -l zica!

Nu evrei sunt pericolul ptr civilizatia noastra ... ci voi musulmanii!

Asta e adevarul chiar daca te superi ... Jihadul nu e cuvant evreiesc!.. Si nu vezi nici unde evrei atat de fanatizati incat se se omoare impreuna cu copii nevinovati in statia de autobus ... asa cum fac acei murdari fanatici si neoamenii ... teroristii palestinieni... si nici nu vezi evrei sa apara la TV cu capete tiate de japonezi si coreeni nevinovati ... eu cred ca e o mare rusine sa fii islamist in ziua de azi!....

Orice om cu bun simtz numai daca ar vedea murdariile facute in numele lui Allah ... si ar mai vedea ca atotputernicul Allah nu-i pedepseste pentru nebunia lor ... automat ... un doi ... trebiuie sa renunti la aceasta religie ... pentru ca Allah accepta aceste crime si in plus le mai recomanda (jihad) si incurajeaza (72 de fecioare)

Sory Noor nu vreu sa te lezez ... dar cam asta e situatia !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×