Sari la conținut
Forum Roportal
observant

Abuzarea copiilor in religii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 12 ore, Teddy ''-'' a spus:

Minunile nu mai necestita interactiunea lumeasca pe cale naturala. Copilul meu a fost vindecat de orbire, fara interventia medicilor. Deci...presupunerile tale sunt pe aratura.

 

Dumnezeu nu face nici un cacat de minune, ceea ce inventati voi ca ar face el sau ce ii atribuiti voi sunt trucuri de circ, ca coboara lumina din cer de paste, ca se schimba apa in vin, ieftinături de astea care nu contribuie cu nimic bun pe lume. Numai oamenii fac minuni, fie cu ajutorul stiintei, fie prin umanitatea lor cand se unesc pentru o cauza nobila.

Uite aici o minune ADEVARATA, REALA, facuta de oamenii de stiinta care au reparat ceea ce dumnezeul ala al tau a facut gresit, a dat in bara, a facut-o de oaie, sau pur si simplu si-a bagat picioarele in creatia lui.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Teddy ''-'' a spus:

Din moment ce tu te afisezi cu satan aici si vorbesti de la el, n-am ce discuta cu tine.

''Enki e satan'' deci, piei satana.

Sursa: http://www.bucurialuisatan.com/forum/viewtopic.php?id=3861

Cred ca nimeni, niciodata pe forumul asta nu a dat mai multe linkuri si nu a facut mai multa publicitate ca tine site-urilor sataniste. Bravo, Teddy, felicitari, stapanul tau Satan este foarte multumit de activitatea ta.:lol2:  Iti spun eu, personal.

Si cum am zis, dumnezeul ala al tau nu a facut nicio minune, doar trucuri de doi bani. Numai oamenii fac minuni, fie cu ajutorul stiintei, fie prin umanitatea lor cand se unesc pentru o cauza nobila.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 ore, Teddy ''-'' a spus:

Din moment ce tu te afisezi cu satan aici si vorbesti de la el, n-am ce discuta cu tine.

''Enki e satan'' deci, piei satana.

 

Teddy, uite aici o inlantuire de afirmatii. Nu poti combate nici macar una dintre ele.

1. yahve a creat demonii, el ii mentine in existenta (in loc sa-i stearga), el le controleaza actiunile (altfel demonii ar distruge pamantul, spun sfintii parinti). Dar asta inseamna ca demonii sunt sub controlul lui Yahve, el stie mereu ce face fiecare, si permite orice atac al lor contra oamenilor buni. Doar nu crezi ca demonii isi fac de cap pe teritoriul lui yavhve fara sa stie yahve cel atoatestiutor.

2. Tu slujesti pe yahve, deci pe creatorul si seful demonilor, care le permite sa bantuie pe pamant si sa atace oamenii, sa faca rele, sa posede pe cei slabi de minte.

3 Deoarece slujesti pe yahve, creatorul si controlatorul demonilor, esti satanist.

Hai, incearca sa ataci cele doua afirmatii si concluzia trasa din ele.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×