Sari la conținut
Forum Roportal
Ana2019

De ce familia mea se poarta asa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 11 minute, Enki a spus:

Oau, ce tehnica pe ei, ce maestrie manipulativa. Mor de grija ta ca devii vulnerabila in fața soțului tau. Dupa care iti zic ca rabdarea lor are o limita si ai un termen in care trebuie sa te hotarasti daca vrei sa le devii sclava.

Imi creeaza foarte mult stres si probleme de sanatate. Eram foarte bine pana sa imi scrie ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar eu credeam ca daca ii blochezi, nu mai pot deloc nici sa te sune (le suna ton de ocupat din prima) si nici sa iti trimita mesaje, adica nu iti mai sosesc.  Pe whatsapp am impresia ca trebuie sa ii blochezi separat fata de blocatul pe telefon, dar nu sunt sigura. Se pare ca nu i-ai blocat chiar de tot, sau cum?

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Enki a spus:

Dar eu credeam ca daca ii blochezi, nu mai pot deloc nici sa te sune (le suna ton de ocupat din prima) si nici sa iti trimita mesaje, adica nu iti mai sosesc.  Pe whatsapp am impresia ca trebuie sa ii blochezi separat fata de blocatul pe telefon, dar nu sunt sigura. Se pare ca nu i-ai blocat chiar de tot, sau cum?

vezi ca asa ea va purta o povara pe care nu e bine sa o poarte.

e familia ei, sangele apa nu se face, dupa atatia amar de ani si ani.

Ideea e ca ea sa nu isi mai accepte , ferm, conditia de victima. Nu sa fuga, nu sa se ascunda, nu sa blocheze. 

Sa taxeze prompt, orice incalcare de limita pe viitor. Si cand rvea sa raspunda la telefon, sa raspunda. 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Enki a spus:

Dar eu credeam ca daca ii blochezi, nu mai pot deloc nici sa te sune (le suna ton de ocupat din prima) si nici sa iti trimita mesaje, adica nu iti mai sosesc.  Pe whatsapp am impresia ca trebuie sa ii blochezi separat fata de blocatul pe telefon, dar nu sunt sigura. Se pare ca nu i-ai blocat chiar de tot, sau cum?

Trebuie sa le stergi numarul. Adica sa apara nesalvat ca si contact in telefon apoi blocat. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Stu' a spus:

vezi ca asa ea va purta o povara pe care nu e bine sa o poarte.

fe familia ei, sangele apa nu se face, dupa atatia amar de ani si ani.

Ideea e ca ea sa nu isi m ai accepte , ferm, conditia de victima. Nu sa fuga, nu sa se ascunda, nu sa blocheze. 

Sa taxeze prompt, orice incalcare de limita pe viitor. 

Dupa treijde ani de atitudine de ghiocel, crezi ca poate sa faca asta? Nu vezi ca o afecteaza si trei cuvinte aruncate?

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar la telefon trebuie din setarea telefonului. Stu, tu ai dreptate dar Ana e prea fragila ca sa puna granite. Nu a facut-o pana acum, nu e asa usor. De aceea e mai bun block. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Enki a spus:

Dupa treijde ani de atitudine de ghiocel, crezi ca poate sa faca asta? Nu vezi ca o afecteaza si trei cuvinte aruncate?

Exact

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Ana2019 a spus:

I-am blocat pe WhatsApp. Telefonul trebuie sa fie blocat separat. Nu ii blocasem pe telefon pentru ca foloseam doar WhatsAppul.

Pai si atunci ce ti-au trimis, SMS? Daca i-ai blocat pe whatsapp...

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Maeve. a spus:

Iar la telefon trebuie din setarea telefonului. Stu, tu ai dreptate dar Ana e prea fragila ca sa puna granite. Nu a facut-o pana acum, nu e asa usor. De aceea e mai bun block. 

nu e prea fragila. nu e atat de greu.

asa cum e consecventa cu munca ei, asa poate fi consecventa si cu limitele ei impuse celor din jur. 

nu trebuie sa fie victima. 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×