Sari la conținut
Forum Roportal
Ana2019

De ce familia mea se poarta asa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In copilarie mergeam si eu cu sora mea la Farmacie dar cumparam Aspirina tot pentru mama, aveam scrisa de e a o nota pentru farmacist care ne si cunostea!!!

 Atunci se putea cumpara orice narcotice fara reteta, insa aici este o capcana ca restul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca mesajul a fost scris de copil. E doar pentru a ma manipula si a ma tine in stres si tensiune.

Deja am inceput sa am probleme de sanatate din cauza socului pe care l-am trait si mi-a scazut imunitatea. Iar acum cu pandemia nu avem atentie medicala, ca in toata lumea de altfel. 

Tot imi amintesc lucruri din trecut si imi dau seama ca mama nu m-a iubit niciodata. Dar eu eram oarba si nu vedeam. 

 

Editat de Ana2019

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 17.09.2020 la 9:06, Gaslight a spus:

 

Una peste alta, familia ta este toxica si abuziva

O caracterizare perfecta. Ma doare foarte tare ca nu suntem o familie adevarata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 22.09.2020 la 17:05, Ana2019 a spus:

Eu i-am zis ca ieri cand mi-a inchis telefonul in nas s-a purtat foarte urat, lipsit de respect si desi il iubesc si l-am iubit mereu nu ii permit sa se poarte fara respect cu mine. I-am zis ca poate SA imi scrie din nou atunci cand va avea respect pentru mine. Si l-am blocat si pe el.

Doamne ce draaameeee... Fraticaaa... eu la 8 ani ma jucam cu masinutele. Si la 15 ani tot la fel. Lasa-l frate in pace sa se joace ca e copil, are suficient timp restul vietii de drame de 2 bani.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 38 minute, NicolaeT a spus:

Doamne ce draaameeee... Fraticaaa... eu la 8 ani ma jucam cu masinutele. Si la 15 ani tot la fel. Lasa-l frate in pace sa se joace ca e copil, are suficient timp restul vietii de drame de 2 bani.

Eu il las in pace, ele il amesteca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 08.09.2020 la 14:34, Ana2019 a spus:

 

Parintii mei au mostenit de la bunicii mei 3 case. Sora mea mi-a zis ca eu am plecat asa ca nu am dreptul la nimic mostenire. Totul va fi al fiului ei, pentru ca este un copil fara tata.

Daca nu faci efortul financiar de a plati o ora de consultanta la un avocat specializat in mosteniri, care sa iti explice juridic cum sta treaba cu mostenirea, te pacaleste sora din cateva cuvinte minciunele bine mestesugite. Tu alegi.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 43 minute, NicolaeT a spus:

Doamne ce draaameeee... Fraticaaa... eu la 8 ani ma jucam cu masinutele. Si la 15 ani tot la fel. Lasa-l frate in pace sa se joace ca e copil, are suficient timp restul vietii de drame de 2 bani.

Care erau favoritele tale? Ale mele erau masinile care se transformau in roboti. Aveam 10 ani. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În lipsa relațiilor respectuoase, unii se pot mulțumi si cu relații defectuoase, pentru că alte opțiuni nu au, si e tot ce cunosc de mici, e universul în care s-au format, nici nu își pot închipui că există și alte interacțiuni. Pentru o restructurare cognitivă, comportamentala si emoțională e nevoie de ani de psihoterapie serioasa, iar românii detesta psihologia.

Editat de observant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×