Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Noua ordine mondială. Cuvintele mamă și tată trebuie să dispară – Evenimentul Zilei (evz.ro)

*Cum va fi pedepsit bebeul care pronunta mama si tata faca sa-i fi PREDAT lectia de cineva???    O vaca nebuna cand vrea sa fie taurul satului, e de rau!!!

Oare si evreii vor fi obligati ca si regii si imparatii inclusiv MUSULMANII care ucid pe gays sa renunte la aceste cuvinte???   Pe mine nu ma convinge niciun FRAU ca aceste prostii sint felul de a trai in viitor, se vor duce deodata cum intra ea in groapa, poate si mai devreme!!!   Ungaria clar NU se baga sub pielea EUropei la acest capitol si inca la cateva.   Vai de vietile noastre daca le-am accepta toate ideile unori idioti ciudati care n-au trait decat dupa cortine bine trase, o alta viata, secreta.   Cei care n-au avut copiii, n-au drept sa dea LEGI despre cum se cresc si se educa copiii!!!     Fara MAMA, fara TATA ... :resent: * 

Multi nu stiu, dar in comunism in Romania acesti copiii nu erau lasati in viata si nici cei cu deformatii fizice sau ceva abnormal vizibil pe corp, de doctorii care se ocupau de pacienta mama la nastere.   Cele care nasteau la tara aveau de tras mai tarziu cand copilul se sinucidea in liceu, si erau foarte multe cazuri cand au ajuns la liceu in oras si pubertatea isi facea datoria.    

Daca doar 10% sau mai putin sint ciudati, de ce noi majoritatea sa ne acomodam la stilul lor de viata???  Eu refuz ca n-am treaba cu ei si nu voi avea nici de acum inainte.  

  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Studiu. Românii refuză moneda EURO, dar vor în Schengen

Studiu. Românii refuză moneda EURO, dar vor în Schengen – Evenimentul Zilei (evz.ro)

"Deși au încredere în blocul comunitar, românii nu cred că sunt tratați în mod legal, la fel ca și cetățenii celorlalte state europene. Astfel, 48% dintre cei intervievați susțin că românii nu sunt tratați pe picior de egalitate cu ceilalți cetățeni europeni. În vreme ce 29% sunt de părere că ne bucurăm de tratament egal.Deși au încredere în blocul comunitar, românii nu cred că sunt tratați în mod legal, la fel ca și cetățenii celorlalte state europene. Astfel, 48% dintre cei intervievați susțin că românii nu sunt tratați pe picior de egalitate cu ceilalți cetățeni europeni. În vreme ce 29% sunt de părere că ne bucurăm de tratament egal."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Európa fekszik a ravatalon (2. rész) | Magyar Nemzet

Europa este deja pe catafalque/catafalc este intitulat articolul care descrie exact moartea Europei de conducatorii actuali pentru o cauza experimentala.   La incheiere, autorul mentioneaza ca "in gradinitele noastre la sfarsitul basmelor, printul se va casatori cu o printesa".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România este cea mai dornică să adere la zona euro – Evenimentul Zilei (evz.ro)

Cred ca Romanii sint asa de hotarati ca ar adera oriunde si la orice doar sa scape de  .... ce-i acolo :o: insa nu cred ca se califica din punctul de vedere finanaciar.  E doar parerea mea, dar nu se compara cu veniturile Suediei, care nu cred ca vrea sa adere niciunde.  Daca vin cu ajutoare EUropeenii ca in Germania, mai merge, dar altfel, cum ar trai unu dintr-o pensie mica.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu euro  la 4,92 RON , Romania nu o sa adere niciodata la zona euro.  Iar circumstantele actuale (rata mare de infractionalitate si de prostie) nu vor permite niciodata Romaniei sa adere la Schengen.   Cand o sa intelegeti ca pentru UE,   Romania a fost, este si va fi  doar  un furnizori de  MUNCITORI SUBPLATITI si  SCLAVE SEXUALE  cu statut de cetateni de mana a treia  , atunci o sa va desteptati.  

UE oricum e un vis frumos  si  un esec colosal si  va incepe sa se prabuseasca dupa 2022 daca Marine Le Pen castiga alegerile prezidentiale si retrage Franta din UE sau reduce fondurile europene, plus Italia dupa ce Salvini va prelua puterea si Olanda cand Wilders va deveni premier.  Plus ca  in toamna se incheie epoca Merkel si nu exista niciun succesor de calibrul lui Merkel care sa mai mentina Uniunea Europeana unita.   

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Noi , daca am fi fost destepti,  ar trebui acum sa depunem eforturi sa  punem de o  alianta regionala balcanica pan-ortodoxa  cu  alte natiuni ortodoxe ca Bulgaria, Serbia, Macedonia si Grecia,  in aceeasi maniera cu Grupul de la Visegrad  compus din tarile  catolice  est-europene ca Ungaria, Polonia, Cehia si  Slovacia. Dar care sa nu fie o simpla alianta culturala si politica, ci si economica si militara.  Ungurii, polonezii, slovacii si cehii au realizat ca sunt tratati ca niste cetateni de mana a doua si ca UE  e o constructie corupta,  efemera si nesustenabila, si deja incep sa se debaraseze de ordinele si regulile impuse de Bruxelles si sa-si alcatuiasca propria lor uniune.  Si sunt totusi membri Schengen.   Toate popoarele europene , inclusiv cele dezvoltate, s-au saturat de acest  experiment americano-evreiesc  numit "UE", numai noi romanii am ramas idioti ca inca mai credem in cai verzi pe pereti. 

O alianta balcanico-ortodoxa  de non-aliniere care sa se opuna imperialismului rus , chinez , american      e singura noastra sansa ca tara pentru dezvoltare, autonomie,  prosperitate si un trai mai bun.   Dar politicienii , cocalarii si infractorii    ne-au facut atat de mult de ras tara  pe mapamond incat ca pana si vecinii nostri ortodocsi stramba din nas cand aud de romani , si probabil vom ramane pe dinafara, in cel mai rau caz vom ajunge sub influenta ruseasca alaturi de vecinii moldoveni, vesnic o tara supusa.  

Editat de antiprostie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Robert Sighiartău: „România pierde aproape 400 de locuitori pe zi”.   Ce măsuri au fost propuse în vederea combaterii declinului demografic.

"Sighiartău" ... ce fel de nume mai este si asta, ceva din maghiara cu terminatie romaneasca din "Szigyarto" precis.  

Se vor pierde mai multi oameni ca se stiu motivele dar raman tot la marginea societatii acesti nefericiti care nici n-au acte ca s-au nascut!!! 

Emigrarea a dat viata la foarte multi dar in alte tari, ca acasa nu era posibila supravietuirea decat la un nivel foarte jos.   

Odata plecat, omu' nu se mai intoarce, poate cativa pentru a muri, ca-i mai ieftin!!!   Sfori indulcite nu mai atrag pe nimeni.  

https://www.capital.ro/robert-sighiartau-despre-oprirea-declinului-demografic-romania-pierde-aproape-400-de-locuitori-pe-zi.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ungaria este asaltata de imigranti.     Ungaria este asaltata de imigranti!!!

Ungaria nu este de acord cu această politică!!! 

Situația din Niger ar putea duce la o nouă criză

Cu referire la situația din Niger, Ministrului de Interne de la Budapesta György Bakondi a precizat că situația trebuie tratată cu cea mai mare seriozitate, deoarece, în regiunea respectivă există peste șase milioane de refugiați care ar putea să se îndrepte spre Europa. 

Bakondi mai crede că blocul european nu va putea gestiona un astfel de val de imigrație, care ar fi unul fără precedent.https://evz.ro/avertismentul-sumbru-ungariei-schengen.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu nigerianul  Gheboasă și câți or mai fi după el (peste 100 de gheboșați și cocoșați care fac cultură în țara asta de HAUR), NICI O ȘANSĂ pentru Schengen! Oricat am scânci....

Ce mai, ONG-ul ala de apara drepturile romilor ar trebui  desfiintat, ROMÂNII SUNT ÎN LIMBĂ DUPĂ ȚIGANI! Ce pot sa spun altceva de cat la fel ca Guru Badea, "SUSȚIN" - pana nu mai ramane piatra pe piatra.

 

Editat de Avalon73
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Austriecii sunt dați în judecată.  Ce nu le convine maghiarilor?

"Ungaria a intentat un proces împotriva Austriei din cauza impunerii unei taxe de 160 de euro la punctul de trecere a frontierei.   Motivul invocat este că această măsură încalcă regulile din Acordul Schengen.   Echipa de avocați maghiari a demarat mai multe acțiuni legale împotriva deciziei Austriei de a închide trecerea de frontieră dintre satele Ágfalva (partea ungară) și Schattendorf (partea austriacă)."

*Suma asta se cere si la dus ca si la intors, sau cum functioneaza mintea austriecilor???*   

https://www.infofinanciar.ro/austriecii-convine-maghiarilor.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×