Sari la conținut
Forum Roportal
nike

Va imbracati cu haine de firma?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti? Merita sa cheltuim banii pe haine de firma??

depinde de varsta care o ai.

cand esti la 16 ani cred ca da,dar daca pui intrebarea asta dupa 20.......nu cred

oamenii sunt superficiali,iar ca tu sa suferi din cauza superficialitatii...nu merita. apoi...pt orgoliul unui copil...merita.

oricum te vei plictisi de haine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sincer nu cred ca am mai mult de 3 toale de firma.. le zic toale pt ca nu mi se pare ca difera de loc de celelale. toti spun ca au o mai buna calitate si poate este adevarat dar.. sincer.. prefer sa imi iau o pereche de adidasi o data pe an decat sa imi iau o pereche care sa ma tina cativa ani si sa mai dau si o groaza de bani pe ei.. sincer moda se schimba.. si mai bine am 3 bluze (care nu sunt de firma) decat o singura bluza de firma.

am fost acum cativa ani in Germania si m-a uimit cand i-am vazut pe toti cu aceasi marca de ghiozdan. si am vorbit cu cineva de acolo si mi-a zis ca esti privit rau daca nu ai acea marca.

mi s-a parut ciudat dar uite ca acum se intampla acelasi lucru si la noi desi.. mie nu mi se pare normal sa judeci oamenii dupa marca hainelor si a accesoriilor.

parerea mea

Editat de sereniti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti? Merita sa cheltuim banii pe haine de firma??

 

 

 

 

Nu !!! In Arizona de Sud unde locuiesc este nevoie de haine foarte multe din cauza caldurii si al transpiratiei, se elimina posibilitatea unui sortiment de firma international renumita, ca ne schimbam de multe ori pe zi si hainele cu transpiratie desi spalate se distrug mult mai rapid !!!

 

Insa se poate face moda cu GAP, si alte firme locale care fac haine de moda din bumbac pentru tineret si toate varstele sa aiba venituri cat mai mari. Aici avem moda si pentru persoane ultra mari pentru toate ocaziile la fel si pentru bebelusii nou nascuti.

 

Desigur nu este un Dior insa nimeni n-ar cheltui pe o bucata asa de mult aici ca mereu ne trebuiesc haine noi ca se decoloreaza si se intind cu timpul. Chiar daca nu sint de mare firma, nu inseamna ca sint ieftine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: Dupa parerea mea nu cred ca se merita sa dai atatia bani pe niste materiale.....si asa daca intri intr-un magazin nu de firma deja iti cade fata la un articol mai frumusel, si oricum la cum se schimba moda azi... mai bine mai multe si diverse decat una de firma. Dar asta cred eu :friends: :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic... daca merita sau nu!

 

Eu unul, cheltui extrem de mult in fiecare luna pe haine, dar nu pot sa ma abtin! :spiteful: Nu stiu ce sa fac....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dacă suntem snobi, musai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca as avea bani sa imi cumpar haine de firma.....sigur i-as da pe altceva...numele de firma nu ma impresioneaza... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neah.. nu se merita dar (ca in toate exista in dar).. uneori iti place ceva atat de mult si dupa ce cauti disperat sa gasesti ceva asemanator.. te intorci la respectivul magazin si iti cumperi chestiunea in cauza..

Apoi te plictisesti de ea :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa zic... daca merita sau nu!

 

Eu unul, cheltui extrem de mult in fiecare luna pe haine, dar nu pot sa ma abtin! :spiteful: Nu stiu ce sa fac....

 

pai.. eu nu stiu de ce iti este tie chiar asa de greu... pur si simplu nu cumperi... adica sa zicem ca iti place ceva dar te gandesti cate alte lucruri asemanatoare ai pe acasa si pana la urma hotarasti ca nu merita.

sau inventezi cine stie ce alt motiv... dar e bine ca aceasta chestie sa fie controlata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×