Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Foarte putin a durat fericirea caminului ca au observat ca baby Axel nu prea este activ, a dormit mai mult ca tac-su si au sunat spitalul.   

Inapoi urgent dar numai pe mama au lasat cu bebelusul, insa seara tarziu dupa multe reclamatii si alte demersuri s-a aprobat si fiul sa fie iar internat, ea fiind dupa operatie nu prea ii e bine nici ei si chiar este nevoie si de el acolo. 

 Eu am gatit dar nu este nevoie inca vreo 2 zile ca in sange s-ar parea ca are o infectie, cred ca a luat ceva din spital, insa rezultatul amanuntit vine doar dimineata si atunci se va decide. 

I s-a facut Intra Venous sa nu se dezhidrateze micutul si maica sa era sa lesine cand a vazut cum plange bebelusul. 

Doar eu nu plangeam ca trebuia sa le calmez cu o poveste dintr-ale mele de pe vremuri ca era toata familia mare la telefon si ne vedeam in conferinta.   

La asta nu m-am asteptat dar m-a surprins ca aseara au plecat acasa si nu ei au cerut externarea.   

Toamna asta deloc nu ne trateaza bine!   

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Olga, va trimit toate gandurile bune pe care pot sa le adun acum..

Baby Axel se va dovedi un mic razboinic de pe acum!

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am dormit toata noaptea, ma gandeam la nimic si m-am sculat mai obosita, si n-am nici o veste inca de la ei.   Mi-a spus fiul ca a mai luat greutate pe el copilasul inainte sa iasa din spital alalta ieri, totul mergea perfect, era un copil feicit, toti din grupul medical il iubeau si-i admirau parul.   Nu inteleg de ce trebuie sa fie "infectie" in spitale ca exista, mi-au spus si mie cand am fost pentru cateva ore luna trecuta ca este doar curat si in sala de operatie, nu steril nimic ceea ce ma deranjeaza ca s-ar gasi personal de facut curatenie.   

Multumesc Stu si speram ca nu este nimic prea serios.   

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au ajuns acasa toti trei cu bine dar enorm de stresati ca se asteapta rezultatele din Laborator al Petri dishes-elor sa vada daca au crescut ceva Bacillus-uri sau Streptococcus-uri,  sau alte coconuts care ar fi fost cauza problemei!!!   E mai vioi copilul dar ei parintii sint in soc.   

Nici mancarea de alaltaieri, care ar fi fost binevenit poimaine nu se va delivera ca le-a carat omu' in garaj la baietii care fixeaza masina!!! 

Dezastrul este ca pana Joi saptamana viitoare n-am voie sa transpir ... in Arizona la 46*C cati au fost azi, nu am acces in bucatarie decat sa scot inghetata din congelator!!!   Scutire de la Doctor si se respecta cu sfintenie :lol2:  poate ma voi duce sa-mi fac manichiura daca-mi da voie!   Toata lumea ia o pauza de 5 minute se spune altadata, dar acum una de 8 zile  :ohmy: ...

Nu ne-au trimis poze de atunci.   Mosu' merge Duminica sa se roage cu grupul lui de suport cu care se plimba pe langa Canalul de apa care aprovizioneaza orasul, trece aproape de noi si intalneste tot feluri de sportivi dintr-o biserica, ce se afla pe malul canalului, eu n-am voie nici acolo si-mi pare bine!!!  La 4 dimineata deja e pe dig-ul foarte lat  sa dea de mancare ratustelor salbatice.

Mai e pana beau acea sampanie de zile mari!!!

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thumbnail?appId=YMailNorrinLaunch

Sint foarte ingrijorata de bebelusul asta, aici dupa baie inainte de culcare.  Maine are zi oficiala de lucru in fata camerelor ca o sa faca iar o conferinta de presa!!!  Asta este la moda acum ca nu se poate vizita deloc nici familia de frica de virusi.    Abia astept sa-l ating macar pe manuta, a mai luat greutate pe el, creste frumos.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi a fost marea zi pentru noi bunici, ca am vazut prin geam nepotelul.   Baby  Axel este foarte dragut, are un par frumos si manute artistice, poate sa devina pianist daca vrea.   

Grup de Rock sa fie, nu conteaza ca-i place muzica, am inceput sa-i cant si m-a auzit, asa cred eu :derisive:    Nora-mi spunea ca toate hainutele multe ce am cumparat, nici nu sint asa de multe ca deja le-a folosit si spalat pe toate de 3 ori cel putin doar in 9 zile!!!   Credeau ca de moda cumpar, ca am luat si in culoare Ungariei, care poate fi si al Italiei sau altei tari, insa scopul e alta cu bebelus si haine multe.   Sa termin cu terapia ca o sa trec iar prin magazine ca mai si creste copilul si vine "iarna" trebuie sa-i caut pe picioruse incaltaminte  sa para un copil nu papusa.  

Sint mai fericita de azi, nici mancare nu mi-a trebuit, le-am dus lor ceva bun si Marti mai trecem pe la ei cu alte feluri de bunatati, ca ei sa se ocupe mai mult de copil. 

Ce bine era daca eram acolo!!! ca nu se preda niciunde scoala "Cum sa devii o mama pentru un pui mic" ... deloc, nimic, decat "marimea conteaza"!!!   

Acum imi aduc aminte ca maine este aniversarea lor de aceea m-au pus pe Marti, precis va fi ceva undeva sau tot acolo sau doar se trimite mancare festiva de cineva din familie, ca nu mi-au spus si ma ardea soarele in geamul lor pe spate si cap si am plecat repede.   Ei nu ies din casa aproape deloc sa nu se infecteze cu ceva copilul ca este inca in ghilimele de "prematur" pana pe 6 Octombrie, le-a spus doctorul.   

Nu am nevoie nici de conferinta de presa prin computer, de ce sa chinuie copilul cand el vrea sa doarma!!!     

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce frumos.

de acum incepi sa te bucuri literalmente de ingeras. sa ii canti mult, asa ii ajuta si memoria.

Cele mai moi si mai parfumate amintiri sunt cele petrecute langa bebelusi..

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieri l-am revazut bebelusul care la plecarea noastra facea semne de bye-bye, exact in acel moment cand am pronuntat ca plecam, dar e clar ca a fost doar una din acele miscari care fac bebelusii insa am fost toti 4 adulti surprinsi de acel moment magic!!!   Parea atat de real ca stie despre ce este vorba.   Ceea ce m-a suprins si mai mult a fost ca nora o pune sa stea pe fundulet, asa i-au spus in spital sa faca dupa mancare/alaptare ca sa ragaie.   Era mai activ si se uita peste tot, cred ca azi puiutii se dezvolta mai repede ca pe vremuri.   

Eu cu muzica le-am invatat sa nu tresara la fiecare miscare din casa.   Le-a placut atunci, le place si azi!!!  

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa nu mergem cu mana goala in vizita, maine mai cumparam imbracaminte pentru micutul Axel, ca le foloseste foarte repede.    Urmaresc sa-i cumpar "pamant" ieftin acum care va avea valoare mare pana creste sa-l foloseasca.     Ca-i zona agricola sau desert nu conteaza, ieftin sa fie!!!   Nu pot imagina ce viitor il asteapta, daca azi traim in Iad ... cand se va clarifica aerul de CoVizi, sper sa fie in viata si Presedintele Trump cu familia!!!    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×