Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru a sustine o persoana in stress intr-o situatie dificila!!! de exemplu, deces in accident al copiilor sau ceva major si iesit din comun, cand se moare in spitale dupa se nu se mai administreaza medicatie pacientilor in faza terminala si asemenea evenimente nefericite.  Aici prietenii, colegii de munca, rudele, vecinii, unde joaca golf sau alt sport, de rugaciune din biserica unde sint membri cu astadovedesc ca sint alaturi de familia in suferinta.   Dar nu numai pentru dezastre exista grupuri, si pentru cazuri ca al nostru, prietenii imediat activeaza fara sa le spun, sint americani nu romani sau unguri, vecinul a pregatit un drapel sa anuntam si vecinii de ce santem asa de fericiti din cale afara pe timp de pandemie, asta va fi in fata casei dupa ce aflam ca s-a nascut!!!   Daca nu era distantarea, era mare party la mine cu vecinii, asa doar claxoane o sa primim si baloane albastre!!! 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Epidural a fost administrat care va fi acolo pana vine copilul pe lume, cel tarziu peste 6 ore de acum, daca nu functioneaza, intra in hora Cezariana, dar in 6 ore vom celebra mai mult decat acum.  Pe moment sintem in saramura si transpiratie rece de emotii ca nici nu stiu cum functioneaza acel Epidural dar putin ma intereseaza.   Daca eram acolo era altceva.   Totul este monitorizat dar partea asta al corpului femeii nu se poate updating sa nu sufere atat unele.   Este foarte stresanta situatia pentru familiile noastre unite, fii-mea va veni cand ea se va simti mai bine si va putea ajunge pana la geamul de bucatarie, casa lor este mare, dar n-au geamuri multe spre strada, ca este un garaj de 3 masini si in spatele garajului sint dormitoarele.    Casa de tip american are un mare geam in living room de le podele aproape pana la tavan,  care la ei este in spatele casei spre curte cu piscina si gratar.   Am tras soneria telefonului la maxim in caz ca adorm adanc, sa aud daca primesc vestea buna, ca voi adormi in scurt timp.   Am avut o zi grea si noi.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tortura umana continua, fara sa le pese de copil, doar de interesele lor dupa cum vad, ca asta deja NU este parte din medicina, ceva munca satanista cand se mai incearca ceva nou pentru niste ore cand vsd ca nu se poate intampla minunea cum ei vor.  Trebuia demult sa-i faca cezariana si e terminat suferinta!!!   De peste 30 de ore n-a mancat nimic, ce putere sa mai aibe cineva de "luptat" pentru viata ei???    Gasesc foarte animalic aceste proceduri cand tortura primeaza.    Credeam ca stiinta si tehnica au avansat pentru toata lumea, nu doar pentru politicieni pentru care votam!!!   Doar ei sint tratati fara durere si in conditii umane, restul nu conteaza.   Am inceput ziua nefericita, desi trebuia sa ne bucuram de ceva.   Astept sa treaca timpul, o sa-mi fac o cafea pentru inceput ... nici fiul n-a mancat nimic tot acest timp si asta nu este inclus in planurile lor, decat plata facturilor.   Pe ce lume traim???   Ne-au inchis ochii cu plasticul colorat si nu mai vedem adevarata culoare a soarelui, si tot contra scoli se voteaza!!!       

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astept vesti, Olga. Trimit si eu cate ganduri bune pot...

o sa fie bine. ai incredere!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc si apreciez foarte mult, arman in asteptarea unui anunt favorabil care intarzie dupa cum vad.   Nu indraznesc sa sun fiul pentru update, nu cred ca este in forma pe moment de facut mesaje.   Am si un tehnician care fixeaza cabluri de comunicatie, lucreaza de o vreme, sper ca nu se intrerupe firul in acest moment.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa te uiti, printre altele, la un film politist, seriale de genul gasesti tit la 2 canale. 

pe mine ma ajuta cand astept...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

thumbnail?appId=YMailNorrin

Am venit pe lume spre fericirea parintilor mei si al familiei azi, September 18, 2020, sint un baiat mare am 4 kg 255 grame si 50.2 cm dar voi creste si mai mare!!!  Acum am vevoie de odihna ca-s obosit de pe drum lung ...  Au dodo ! - Sleepy time!  (baby talk) cum zic francezii ... si las bunica sa se imbete de fericire!!!   Love Axel.   

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, tanara bunica!

Ma bucur foarte mult pentru tine.

Sa va bucurati de ingeras, sa fie sanatos si mancacios!

Ce nume frumos, Axel :)

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Olaga! Sa fie sanatos si sa va aduca multe, multe bucurii! 

Frumos nume.  :smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×