Sari la conținut
Forum Roportal
alice_n

Noua iubire mondiala

Postări Recomandate

Cine se crede iubirea asta?!  S-a invatat sa o cante poetii, scriitorii  sa scrie milioane de pagini pentru ea.  Altadata, oamenii se duelau pentru iubire. Ce proasta e!!! Ea nu se uita in oglinda?! Ea nu vede ca intre timp oamenii au dezvoltat anticorpi la boala asta?! Acum avem manuale, coaching, ghiduri de iubire, blogguri, terapii, unde ti se spune cum sa simti, cand sa simti si mai ales ca e gresit ce simti tu. Nu mai e la moda sa plangi din iubire, sa speri, sa taci din iubire. Cica trebuie sa spui, chiar daca nu mai e nimic de spus, sa explicit pana la epuizare si lehamite ceva ce nu poate fi explicat. Ea nu-si pune intrebari, nu se duce la psiholog ca sa i se spuna sa-si schimbe atitudinea, ca e pe un drum gresit si ca va sfarsi singura si ca asta o va duce la sinucidere?! Ca totul trebuie facut ca la carte, nu asa spontan ca un nebun!! Ca nimeni nu mai vrea sa fie nebun din cauza ei. Ea nu stie ca au aparut alte motive pentru asta: nebun din cauza jocurilor pe calculator, cyberbullying, pandemii, selfi-uri. Draga mea, acum oamenii au lucruri mai importante de facut. Acum avem facebook, tinder!! Nu mai e ca pe vremea ta, cand pluteai pe strazi, iar in aer se simtea prezenta ta. Acum aerul e poluat si pute, iar tu nu mai ai puteri magice ca sa acoperi duhoarea. Acum purtam masti de protectie impotriva ta. Ce tot vrei de la noi?! Du-te, draga, la terapie! Altadata oamenii te cautau pentru ca nu aveau ceva mai bun de facut, dar acum??!!!! Acum ne-au iluminat, secretul tau nu mai intereseaza pe nimeni aici!!! Putem umbla nebuni pe strada si fara tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, mai umblă, săraca. Încă mai plutește în aerul ăsta poluat, chiar și acum. Treaba e s-o băgăm în seamă...

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 43 minute, alice_n a spus:

Acum ne-au iluminat, secretul tau nu mai intereseaza pe nimeni aici!!! Putem umbla nebuni pe strada si fara tine.

:lol2:   Oda iubirii sau regrete eterne!!!   Sper ca n-ai retinut numele ca n-are rost sa ocupe spatiu in creier ... mergi mai departe, inainte cu capul sus si canti.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, alice_n a spus:

Asta ai inteles tu?! :)) in text este vorba despre altceva.

Despre ce e vorba, ca eu am înțeles doar ca tristetea va dura pe veci. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, alice_n a spus:

Asta ai inteles tu?! :)) in text este vorba despre altceva.

Eu la fel asa am inteles, precis necunoasterea limbii romane pana la atomi sau microni e devina! 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ce ai vrut sa exprimi in spatele cuvintelor, important este sa nu te lasi dus cu acest gand ca n-ai sanse, ca nu-i adevarat, indiferent ce zice oricine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×