Sari la conținut
Forum Roportal
arpad

De ce țin atat de mult unele femei sa-i convinga pe barbati ca pentru ele nu conteaza aspectul fizic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai ca pe barbati îi inteleg; spera si ei sa atraga cu ce au in dotare. Insa unele tipe, in opinia mea, cred ca se gandesc la urmatoarea schema: Sa zicem ca eu sint un tanar atragator, hotarat sa castige banii usor si sa traiasca foarte bine. In acest sens ma bag pe baba-cloante pline cu bani si/sau pe grasomege bogate, cu slujbe foarte bine platite. Le zic verzi si uscate, cate in luna si in stele, le spun ca pentru mine, unul care mai pune pret si pe altceva decat pe ambalaj, nu conteaza atat de mult cat arati pe cat conteaza personalitatea, atitudinea, felul de a fi, cultura generala, umorul fin.

Astfel, cloanțele se vor simti si satisfacute sexual, si pline de calitati intelectuale. In realitate ele sunt niste superficiale caraghioase, pentru ca au pretentia sa fie placute pentru sufletul lor mirobolant de catre tineri chipesi si apetisanti sexual. Pe de alta parte, eu le voi toca banii ăstora si voi face tot posibilul sa ma distrez pe bune cu tinere de seama mea, evident, pe banii cotoroanțelor. Eh, ce ziceti, am ghicit au ba tactica de joc? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios ca ma simt matusalemica in fata gandirii voastre de adolescenti

Una e sa intrebi de ce e soarele pe cer la 3 ani si alta la 30.

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, arpad a spus:

Hai ca pe barbati îi inteleg; spera si ei sa atraga cu ce au in dotare. Insa unele tipe, in opinia mea, cred ca se gandesc la urmatoarea schema: Sa zicem ca eu sint un tanar atragator, hotarat sa castige banii usor si sa traiasca foarte bine. In acest sens ma bag pe baba-cloante pline cu bani si/sau pe grasomege bogate, cu slujbe foarte bine platite. Le zic verzi si uscate, cate in luna si in stele, le spun ca pentru mine, unul care mai pune pret si pe altceva decat pe ambalaj, nu conteaza atat de mult cat arati pe cat conteaza personalitatea, atitudinea, felul de a fi, cultura generala, umorul fin.

 

:biggrin: Hai că-i simpatică postarea ta! Din punctul meu de vedere (că mă încadrez ca vârstă la a fi considerată cotoroanță:biggrin:), asemenea experiențe nu prea cred că există si nicio femeie (ajunsă "la o vârstă"... ) nu va da curs unei astfel de "invitații". 

Editat de Lucia N
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, arpad a spus:

Hai ca pe barbati îi inteleg; spera si ei sa atraga cu ce au in dotare. Insa unele tipe, in opinia mea, cred ca se gandesc la urmatoarea schema: Sa zicem ca eu sint un tanar atragator, hotarat sa castige banii usor si sa traiasca foarte bine. In acest sens ma bag pe baba-cloante pline cu bani si/sau pe grasomege bogate, cu slujbe foarte bine platite. Le zic verzi si uscate, cate in luna si in stele, le spun ca pentru mine, unul care mai pune pret si pe altceva decat pe ambalaj, nu conteaza atat de mult cat arati pe cat conteaza personalitatea, atitudinea, felul de a fi, cultura generala, umorul fin.

Astfel, cloanțele se vor simti si satisfacute sexual, si pline de calitati intelectuale. In realitate ele sunt niste superficiale caraghioase, pentru ca au pretentia sa fie placute pentru sufletul lor mirobolant de catre tineri chipesi si apetisanti sexual. Pe de alta parte, eu le voi toca banii ăstora si voi face tot posibilul sa ma distrez pe bune cu tinere de seama mea, evident, pe banii cotoroanțelor. Eh, ce ziceti, am ghicit au ba tactica de joc? 

In cazurile in care se intampla este echivalentul unui barbat care apeleaza la prostituate, doar ca se schimba sexele intre ele. Stai tu linistit ca nu crede niciuna ca tipul este lesinat dupa ele. Si-au cumparat cocota masculina si punct. Pentru ca pot financiar.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi??? De aia nu consider a fi valide exemplele alea cu domnisoare alaturi de tot felul de cotonogi. Nu poti sa spui, "uite, l-a placut pentru personalitate." Ca e evident pentru ce l-a "placut".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, arpad a spus:

Pai vezi??? De aia nu consider a fi valide exemplele alea cu domnisoare alaturi de tot felul de cotonogi. Nu poti sa spui, "uite, l-a placut pentru personalitate." Ca e evident pentru ce l-a "placut".

Cotonogi adica batrani? Da.

Femei alaturi de barbati de varsta lor sau mai mari, dar necorespunzatori standardelor de revista glossy, NU. Pentru ca se intampla si fara ca tipii aia sa fie faimosi, si fara sa aiba bani.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se intampla, dar n-ai sa stii niciodata motivele pentru care cei doi sunt impreuna. Si atata timp cat nu poti aduce explicatii, exemplul ramane invalid. Stii de la ce cuvant vine ratiune? De la ratio, care inseamna a masura. Asadar ne trebuiesc argumente masurabile (rationale). :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel cum nici tu nu poti demonstra contrariul sau aduce explicatii cu niciun argument rational. Si mai mult de atat, nici din experienta ta proprie nu poti vorbi. Măcar ceilalti care am postat pe aici am avut relatii si stim despre ce vorbim.

Editat de Enki
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai, ca vorbesc si din experienta proprie, si de aceea indraznesc sa va contrazic minciunile. Nu contest faptul ca aveti ceva experienta relationala, insa pot paria pe faptul ca mintiti. Cu ce scop, nu-mi dau seama. Contrariul il pot demonstra, ba mai mult, pot aduce explicatii satisfacatoare. Pot sa iti raspund la orice intrebare vizavi de domeniul asta al relatiilor intersexe.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×