Sari la conținut
Forum Roportal
arpad

De ce țin atat de mult unele femei sa-i convinga pe barbati ca pentru ele nu conteaza aspectul fizic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

33 minutes ago, Maeve. said:

1.Si daca ar fi Nicolae si inca unul  deloc mediocru? Daca e competitie, macar sa fie ambii la acelasi nivel. Sau toti barbatii in comparatie cu Nicolae sunt mediocri by default? 

2.Un singur lucru e cert. Nicolae nu m-ar atrage din niciun punct de vedere. Iar celalalt nu e garantat ca m-ar atrage sexual pentru ca nu toate femeile au acelasi criteriu. E posibil sa nu ma atraga niciunul. 

3.Tu nu ai abilitatea de a sesiza nuantele. La tine e totul alb si negru. 

 

1.Nicolae e submediocru ca atractivitate sexuala. Asta au decis de-a lungul timpului femeile, nu eu. Eu doar observ.

2. Ala normal nu te-ar atrage pe tine, dar 50 de metri mai incolo ar da de una mai misto decat tine si care ar deveni dragostea vietii lui. Asa ca e irelevant ca te atrage sau nu pe tine. 

3. Ete fleosc. Hai ca ai zis-o. De fapt tu te afunzi prea mult in detalii, pierzand din vedere esentialul. Stii ce face un autist? Se uita la un tablou cu un vapor si ignora complet vaporul, concentrandu-se asupra unui pescarus care abia se vede in departare...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, arpad a spus:

1.Nicolae e submediocru ca atractivitate sexuala. Asta au decis de-a lungul timpului femeile, nu eu. Eu doar observ.

2. Ala normal nu te-ar atrage pe tine, dar 50 de metri mai incolo ar da de una mai misto decat tine si care ar deveni dragostea vietii lui. Asa ca e irelevant ca te atrage sau nu pe tine. 

3. Ete fleosc. Hai ca ai zis-o. De fapt tu te afunzi prea mult in detalii, pierzand din vedere esentialul. Stii ce face un autist? Se uita la un tablou cu un vapor si ignora complet vaporul, concentrandu-se asupra unui pescarus care abia se vede in departare...

1. E submediocru pentru ca o zici tu. Eu am explicat ca atractivitatea sexuala nu tine de un trup bine facut si doar atat. Nu in toate cazurile. Depinde de femeie. 

2. Imi place ca ma trimiti la date cu Nicolae ca sa imi zici ca nu sunt eligibila decat cu Nicolae pentru ca celalalt sigur ar fi atras de alta.  Ai o doza de rautate care mocneste tot timpul. Esti cumva vreun fost de-al meu de ma ataci tot timpul? De fapt raspunzi ca un barbat respins de mine. Daca pe mine nu m-a vrut, nici altul nu o va vrea. 

3. Esentialul e ca tu crezi ca barbatii frumosi primesc ceva doar pentru ca sunt frumosi iar eu iti zic ca atractivitatea e subiectiva

Editat de Maeve.
  • Like 3
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Abbie3 said:

1.Unu la mana, sa speculeze despre intratul in calduri cu cine ii permite.

2.In al doilea rand, voi scrieti manuale pentru mersul in picioare, cum ar veni. Teoretizati fara rost. Si nu pricepeti ca fiecare are alte crierii; depinde totul de la persoana la persoana.

3.Femeia nu e nici resursa naturala de distribuit populatiei de sex opus, nici utilaj agricol venit cu instructiuni din fabrica. E o persoana, asa cum sunteti si voi. Daca nu intelegeti asta, degeaba.

1. Eh, e si el ofticat ca l-ati mintit atata amar de vreme. Nu va mai crede!

2. Nu nu, voi faceti asta. Voi teoretizati o kestie pe care o face aproape oricine, fara sa stea pe ganduri. N-am venit eu cu criterii complicate de selectie, unicitatea fiecarei persoane in parte, complexitatea socializatului si cate alte aberatii ati mai regurcitat voi pe aici. Eu am venit cu o chestie simpla, stiuta si simtita de oricine; instinctul sexual. Si stii ce? Daca cumva am putea sa ne oprim acest instinct, n-am mai fi interesati de persoanele de sex opus. Ne-am vedea fiecare de treburile lui si cu asta basta. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La unele femei le plac barbatii cu muschi. La altele le plac tipii slabanogi. La unele le plac barbatii masivi. La altele le plac barbatii ce le mangaie si sunt romantici. La unele le plac tipii directi si instinctuali. La altele le plac tipii ce le complimenteaza. La unele tipe le plac de aia care le tachineaza. La altele le plac ochii la un barbat. La unele le place gropita din barbie. La altele le place barba si vesta de motocicleta. La unele le plac tipii foarte inalti si pasionati de masini. La altele le plac barbatii scunzi si timizi. La unele le plac barbatii maslinii si mai tupeisti. 

 

 

Nuante, nuante, nuante... 

Editat de Maeve.
  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, arpad a spus:

1. Mediocrul isi gaseste partenera pentru ca cineva de sex opus l-a gasit atragator fizic. Daca eu scot niste bile verzi dintr-un bol numai cu bile verzi si declar ca le-am ales dupa culoare, pai ce fel de selectie e asta? Are vreo logica afirmatia mea?

Cand dumneta spui ca mediocrul a fost placut pentru nu stiu ce calitati, dar nu poti sa le denumesti concret si, mai rau decat atat, cand investighezi subiectul, sa constati ca nu are calitatile pe care le-ai banuit, atunci afirmatia dumitale e lipsita de sens, reprezinta o insiruire de cuvinte, corect transpuse dpdv gramatical, dar fara niciun continut logic.

Da, exista sute, mii de potentiale partenere, care gasesc si un mediocru atragator. Prima data il aleg fizic, dupa nivelul similar lor, si apoi ii cern dupa alte criterii, pentru ca din moment ce si un frumusel sau un ok sunt respinsi, iti dai seama ca si un mediocru poate trece prin asta. Iar faptul ca tu compari sute de milioane de oameni fiecare cu caracterul lui, cu niste bile verzi identice, arata clar ca tu consideri ca oameni sunt copii xerox toti, clone. Imi pare rau pentru tine ca pierzi 99,99% din variatia si subtilitatile naturii umane. Chiar te compatimesc.

pot sa iti denumesc concret celalalte calitati, si am facut-o deja, nu voi repeta.

Citat

2.  Daca e prea subiectiva, atunci nu e umor ci hăhăială de maidan. Si daca so asta atrage, atunci am ajuns  o specie degenerata.

E subiectiva, nu exista prea subiectiv. your point is shit. Pe maidan se hahaie ca pe maidan, la umor englezesc se rade ca la umor englezesc. Sunt diferite calitati, asa cum ai parizer si salam de Sibiu, asa cum ai Fiat Panda si ai Mercedes. iar specia este variata calitativ de la minus infinit la plus infinit. Ma lasa rece si le gasesc de prost gust si snoabe comentariile despre cat de degenrata a devenit specia noastra. Daca ai dat si ochii peste cap cand ai scris asta, uși de aici.

Citat

3. Pai anumite chestii sunt general valabile pentru toti oamenii. De pilda, instinctul sexual, care este starnit la vederea unui corp de sex opus. 

Ce face? Adica daca mergi la nudisti pe plaja si vezi persoane de sex opus peste tot, inseamna ca se trezeste instinctul sexual? Poate ca barbat, nu ca femeie.

Citat

4.Iarasi faci afirmatii fara continut logic. Pai ce mai conteaza criteriile atata timp cat cei mai multi oameni au verde la relatii? Unde mai este selectia? Ce-i pasa unui taranoi ok fizic de criteriile tale academice, atata timp cat el are parte de atentie, sex, dragoste, iubire din partea femeilor din cercul său social? Sau ce-i pasa unui tanar intelectual ok dpdv fizic se criteriile unei pitipoance, atata timp cat el se bucura de atentia unor tinere intelectuale atragatoare? Daca te duce nitel mintea, vei sesiza singura esentialul.

Oamenii au unda verde la relatii DUPA selectie. DOH. Facepalm. Head to desk.

Ce-mi pasa MIE de taranoi, daca nu trece de criteriile mele, si nici macar nu ma gandesc sa il evaluez?

Si da, ce-i pasa intelectualului de pitipoanca? Fiecare cu ai lui. Vezi ca nu ne contrazicem si ai ajuns la vorba mea?

Citat

5. Despre ce esential vorbesti dumneata atata timp cat orice fel de caracter intra in relatii si mai lasa si urmasi? Cum poti sa spui, "in cadrul clasei noastre au contat doar mediile de 10", atata timp cat 20% din elevi au medii maxime, majoritatea are note de 6, iar restul note de 5 si sub 5?  Cat adevar mai contine afirmatia dumitale in astfel de conditii?

Nu are legatura cu ce am zis eu. Chiar tu ai spus ca MAJORITATEA se cupleaza fara probleme, deci majoritatea are nota de trecere dn punct de vedere al interesului discutat aici. Au nota de trecere pentru ca AU TRECUT examenul. Care examen presupune niste criterii

Citat

6. De fapt eu te intreb pe tine pe ce lume traiesti? Adica tu chiar nu observi cum oamenii dau tot ce au ca sa arate bine? Cica criteriu superficial? De ce superficial, ca asa ai stabilit tu aseara? Cat de mult pierd timpul oamenii cu infrumusetarea si cat timp pierd pe la teatre si biblioteci? Eh, pana la urma cine e ala rupt de realitate??? Deci e socant ce aud. Tu incerci sa inventezi roata patrata.

Cica nu aspectul fizic iti confera valoarea pe piata sociosexuala. Pai mai doamna, oricat de cultivata si spirituala ai fi dumneata, daca nu arati cat de cat decent, orice tipa de la tara, dar care arata bine, ti-ar putea sufla potentialul partener, iar tu ai fi vazuta ca o sora de catre barbati. Tu ai fi cea care le leaga ranile, iar taranca apetisanta ar fi cea care-i insoteste in vacante. Apoi dumneata confunzi niste chestii aici. Noi nu vorbim despre cum sa iti pastrezi relatia ci despre ce conteaza pentru ca o persoana de sex opus sa iti dea verde. E ca si cum as intreba ce imi trebuie ca sa imi cumpar o masina. Raspunsul este bani. Atat. A, ca poate nu-mi voi alege o masina buna, poate am sa o cunduc prost si am sa o stric - asta e deja o cu totul alta discutie. Discutam despre ce trebuie sa am ca sa obtin masina, nu despre ce trebuie sa fac pentru ca masina sa dureze mult si bine. Hm...

Oamenii nu dau tot ca sa arate bine. oamenii se ingrjiesc si este suficient. Daca tu iei drept reper silicoanele si extensiile si buzele botoxate, atunci ia-te de mana cu no user name si cu altii care apreciaza asa ceva.

Da, este superficial, pentru ca nu este singurul criteriu. nu mai repet ce am spus despre aspectul fizic care te impulsioneaza sa abordezi persoana ca sa o cunosti mai bine, ca deja m-ai plictisit. Criteriile de cernut vin dupa.

Daca potentialul meu partener fuge dupa niste țățe și un cur cand ma are pe mine, atunci cu siguranta nu era Partenerul meu, si mai bine ca s-a dus.

Ce conteaza pentru o persoana de sex opus sa iti dea verde ti-am enumerat deja, si e valabil din ambele parti. Nu mai repet despre aspectul fizic care te impulsioneaza sa abordezi persoana ca sa o cunosti mai bine. Criteriile de cernut vin dupa.

 

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, arpad a spus:

Eu doar observ.

Iti dai seama ce a zis cand a plecat de la intalnirea esuata cu sora-ta? ALTA ANIMALA SI ASTA.

 

Acum 10 minute, arpad a spus:

Pai mai doamna, oricat de cultivata si spirituala ai fi dumneata, daca nu arati cat de cat decent...

Asta e pragul? :))  Pai noi aici i-am cam dat nota de trecere lui Nick al tau, poate si cu indulgenta, dar cel putin pe la 20 de ani era destul de decent, doar ca aparitie superficiala vorbind. Apoi ce scotea prin pori, pe gura si altele... nu cunoastem.

Iar modul cum arata, dupa gene (n-are decat sa-si impuste parintii) si intretinere, reflecta si unele treburi care se petrec in interior. Stii probabil ca a zis ca nu ar pune piciorul intr-o sala de fitness, ca sporturile sunt pentru animale... El asa vrea sa arate.

 

Acum 5 minute, arpad a spus:

Eh, e si el ofticat ca l-ati mintit atata amar de vreme. Nu va mai crede!

Eh, nu cred ca un tip asa inteligent putea fi mintit si pacalit cu o chestie atat de simplista.

 

Acum 6 minute, arpad a spus:

Eu am venit cu o chestie simpla, stiuta si simtita de oricine; instinctul sexual.

Nu, nu, tu ai venit cu uratii. Si nenorocitii aia care sunt frumosi. Si iar uratii. Si vai de ei. Si apoi ai mai aflat chestii de la altii/altele.

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abbie. "Daca la nivel de omenire se cupleaza cum-necum atat uratii, cat si urateii, cat si banalii, cat si aratosii, cat si extrem de aratosii, ce rost are sa vorbim de criteriul fizic?"

Pentru ca una la mana, vedem si auzim in jurul nostru la ordinea zilei, "mama ce buna e aia, ce sani si craci are, ce bine arata ala, ce ochi are, ce bine proportionat este". Doi la mana, n-avem despre ce altceva sa vorbim pentru ca celelalte criterii sunt ca Mos Craciun, adica toata lumea stie ca exista dar nimeni nu l-a vazut si nici nu-i poate dovedi cumva existenta. Trei la mana, am tot spus ca doar dismorficii au probleme foarte serioase cu sexul opus. In rest, toti indivizii care s-au nascut sanatosi fizic, n-au probleme cu sexul opus. Ma rog, exista indivizi care arata exceptional de bine. Pe aia ii doreste cam toata lumea. Acuma na, mai aveti sa spuneti ca instinctul de foame nu are legatura cu mancarea ci cu...Wagner. Cam asa de rupti de realitate sunteti.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, arpad said:

1. Eh, e si el ofticat ca l-ati mintit atata amar de vreme. Nu va mai crede!

2. Nu nu, voi faceti asta. Voi teoretizati o kestie pe care o face aproape oricine, fara sa stea pe ganduri. N-am venit eu cu criterii complicate de selectie, unicitatea fiecarei persoane in parte, complexitatea socializatului si cate alte aberatii ati mai regurcitat voi pe aici. Eu am venit cu o chestie simpla, stiuta si simtita de oricine; instinctul sexual. Si stii ce? Daca cumva am putea sa ne oprim acest instinct, n-am mai fi interesati de persoanele de sex opus. Ne-am vedea fiecare de treburile lui si cu asta basta. 

1. Cine l-a mintit? Toate la gramada, ca sub-specie? Daca are impresia ca l-au mintit unele in trecut, in orice privinta, sa trateze subiectul cu ele. Nu e rolul celor care participa la discutie sa isi asume rosiile stricate aruncate de el. Aici nu vad sa-l fi mintit careva, sugerandu-i sa vada "femela" ca pe o fiinta umana, nu ca pe vita din batatura.

2. Tu nu colaborezi cu alte persoane in viata de zi cu zi, in afara patului? Cum vine asta cu "n-am mai fi interesati de persoane de sex opus si ne-am vedea fiecare de treburile lui"? Si treburile astea includ interactiunea cu altii, in general.

  • Like 2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 minute, Maeve. a spus:

La unele femei le plac barbatii cu muschi. La altele le plac tipii slabanogi. La unele le plac barbatii masivi. La altele le plac barbatii ce le mangaie si sunt romantici. La unele le plac tipii directi si instinctuali. La altele le plac tipii ce le complimenteaza. La unele tipe le plac de aia care le tachineaza. La altele le plac ochii la un barbat. La unele le place gropita din barbie. La altele le place barba si vesta de motocicleta. La unele le plac tipii foarte inalti si pasionati de masini. La altele le plac barbatii scunzi si timizi. La unele le plac barbatii maslinii si mai tupeisti. 

 

 

Nuante, nuante, nuante... 

Las-o baltă, ca n-ai cu cine. Toti suntem bile de aceeasi culoare pentru arpad cel mult unii sunt bile rosii, altii sunt bile verzi 

Editat de Enki
  • Like 4
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
13 minutes ago, arpad said:

Abbie. "Daca la nivel de omenire se cupleaza cum-necum atat uratii, cat si urateii, cat si banalii, cat si aratosii, cat si extrem de aratosii, ce rost are sa vorbim de criteriul fizic?"

Pentru ca una la mana, vedem si auzim in jurul nostru la ordinea zilei, "mama ce buna e aia, ce sani si craci are, ce bine arata ala, ce ochi are, ce bine proportionat este". Doi la mana, n-avem despre ce altceva sa vorbim pentru ca celelalte criterii sunt ca Mos Craciun, adica toata lumea stie ca exista dar nimeni nu l-a vazut si nici nu-i poate dovedi cumva existenta. Trei la mana, am tot spus ca doar dismorficii au probleme foarte serioase cu sexul opus. In rest, toti indivizii care s-au nascut sanatosi fizic, n-au probleme cu sexul opus. Ma rog, exista indivizi care arata exceptional de bine. Pe aia ii doreste cam toata lumea. Acuma na, mai aveti sa spuneti ca instinctul de foame nu are legatura cu mancarea ci cu...Wagner. Cam asa de rupti de realitate sunteti.

Ai citat pe altcineva, dar oricum.

Ce enumeri mai sus sunt vorbe in vant, aruncate si cand vezi pe cineva la tv. Sa legi o relatie cu cineva prespupune sa-l si suporti si sa ai incredere in el. Nu stiu de ce e nevoie sa explic asa ceva. Rupt de realitate esti tu, cand presupui ca se poate convietui numai pe baza aspectului fizic.

Sunt persoane care se cupleaza la 50 sau 60 de ani (divortate, vaduve etc). Acolo e vorba de craci si sani fermi?

Editat de Abbie3
  • Like 4
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×