Sari la conținut
Forum Roportal
arpad

De ce țin atat de mult unele femei sa-i convinga pe barbati ca pentru ele nu conteaza aspectul fizic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

34 minutes ago, Enki said:

 

Tu chiar ma faci sa ma repet, imi pierd vremea cu tine.

Tu iti pierzi vremea cu mine dar si eu la randul meu imi pierd vremea cu tine. Si sa nu te gandesti ca ma sfatuiesti sau ca "mi ai zis destule lucruri bune", ca nu e cazul. Discutam de la egal la egal amical. Ok, zi ceva de relatiile alea, fa o afirmatie ceva, sa o luam la disecat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 minutes ago, Kleopatrah said:

arpad tu de sapiosexuali ai auzit ? 

aia cu atractia bazata pe inteligenta? Niste ipocriti sinistri. Ca nu stiu cum se face ca atat sapipsexuala cat si sapiosexualul aratau de la bine in sus. 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, arpad a spus:

Tu iti pierzi vremea cu mine dar si eu la randul meu imi pierd vremea cu tine. Si sa nu te gandesti ca ma sfatuiesti sau ca "mi ai zis destule lucruri bune", ca nu e cazul. Discutam de la egal la egal amical. Ok, zi ceva de relatiile alea, fa o afirmatie ceva, sa o luam la disecat.

Pai pana acum exact asta am facut toti, am luat la disecat.

Dar, daca vrei sa inveti cate ceva de la aia care au asamblat calculatorul si l-au si facut sa functioneze, lasa aerele de superioritate, intreaba cinstit si fara frica, si lumea te va ajuta cu raspunsuri si sfaturi, ca-s useri draguti si saritori pe aici.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, arpad a spus:

Pot sa iti raspund la orice intrebare vizavi de domeniul asta al relatiilor intersexe.

Cum aduci cel mai eficient la orgasm o femeie atunci cand arati ca un bombonel supermodel, cand arati normal si cand esti un scund ghebos?

Multumesc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
25 minutes ago, Robespierre said:

Cum aduci cel mai eficient la orgasm o femeie atunci cand arati ca un bombonel supermodel, cand arati normal si cand esti un scund ghebos?

Multumesc.

Cum sau când?

Răspuns corect: când ai cu ce și când ești priceput. :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Pai pana acum exact asta am facut toti, am luat la disecat.

Dar, daca vrei sa inveti cate ceva de la aia care au asamblat calculatorul si l-au si facut sa functioneze, lasa aerele de superioritate, intreaba cinstit si fara frica, si lumea te va ajuta cu raspunsuri si sfaturi, ca-s useri draguti si saritori pe aici.

Aha. Care sunt criteriile de selectie in cadrul relatiilor inter-sexe? Dar cele de eliminare?

Editat de arpad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Lucia N a spus:

:biggrin: Hai că-i simpatică postarea ta! Din punctul meu de vedere (că mă încadrez ca vârstă la a fi considerată cotoroanță:biggrin:), asemenea experiențe nu prea cred că există si nicio femeie (ajunsă "la o vârstă"... ) nu va da curs unei astfel de "invitații". 

Din pacate se intampla des in State, o buna cunostinta la 62 de ani, milionara s-a maritat cu unu de 49 de ani, aratos dar atat.   Din prima zi programa viata lui cu o avocata din Europa, ca asta va muri si-i va lasa toata averea INSA soarta a descis altfel, el a facut Leucemie de aia care n-are leac si dus a fost foarte repede, a murit si ea de cancer dupa 22 de ani :cool:    

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, arpad a spus:

Aha. Care sunt criteriile de selectie in cadrul relatiilor inter-sexe? Dar cele de eliminare?

Fiecare are criteriile proprii si personale, uneori voluntare sau de cele mai multe ori involuntare, fiecare are turn ons si turn offs pe multe nivele, de la aspect fizic pana la voce, gesturi, comportament, mod de gandire.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, e prea generalista afirmatia dumitale, insa, hai, treacă-meargă. Ca sa simplificam lucrurile si sa inteleaga cineva ceva, putem cauta nu criteriile de acceptare ci pe cele de respingere. Cele de respingere sunt putine si le-am mai scris de cateva ori. Acestea ar fi; dismorfia si tulburarile din spectrul autismului. Dismorfia fiind mult mai rar intalnita decat pb. din spectrul autist. Cat despre criteriile de acceptare nici n-are rost sa vorbim, intrucat daca arati ok, poti fi oricum, poti avea orice comportament (in limitele normalului), poti fi oricat de ignorant, poti fi neinteresant, plictisitor, habotnic religios, betiv, drogălău, satanist, manelist si lista poate continua pana miercuri seara. E clar pentru toata lumea ca, facand abstractie de la relatiile lor cu sexul opus, oamenii nu sunt nici pe departe minunati, ci sunt plini de defecte de caracter si totusi au relatii, se reproduc. 

Eh, asa mai merge. Colegii de forum ar putea sa-si insuseasca acest model de a explica si rezuma eficient anumite chestiuni din domeniul asta al relatiilor. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiu la topic, pe acei barbati care au nevoie de asemnea ASIGURARE de la femei se pot vraji usor cu toate alea nu  numai cu aspectul fizic!!!   O femeie matura si are bun papagal, se marita cu unu tanar pana seara re-i doar jumatate din varsta ei si deloc atractiv dar are o munca buna si maniere!!!   Una are 4 copiii cu 2 ex-soti si a luat un tinerel cu 2 caini mari ca sta mai la marginea orasului, are o casa foarte mare, isi planifica viata insurata poate cu alta.   Traiesc foarte bine, pe langa opinia parintilor, noi nu le excludem din jurul nostru ca sint foarte buni oameni de altfel si participa la toate evenimentele noastre, cand pleaca undeva, hranim cainii si stam si acolo sa nu fie singura casa.   Mie-mi pare rau de acei tineri ca sint speriati ca vor ramane singuri si izolati, aici bisericile incurajeaza mult asemnea situatii sa nu se intample pentru mult timp si deloc sa se rupa de societate!!!    Si pan-la urma sint si multe fete/femei care ar avea nevoie de mare ajutor sa fie si atractive dar ajuta si soldatii care temina serviciul  si sint putin pierduti.  Primesc si ei mult suport de la prieteni si se leaga fiecare cu cineva!!!

    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×