Sari la conținut
Forum Roportal
arpad

De ce țin atat de mult unele femei sa-i convinga pe barbati ca pentru ele nu conteaza aspectul fizic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca vreau sa invat chestii interesante am destui oameni pe care sa ii urmaresc Daniel David, Matthew Hussey si multi altii. Tu te dai intelectual da' nu te mai crede nimenea. 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci, de ce tot imi raspunzi ca si cum m-ai contrazice, cand nu faci decat sa repeti ce am spus eu?

Ia intreaba-l tu pe prietenul tau Nicu cand si-a pierdut aceste abilitati, mai bine. Daca a avut o copilarie normala, cu prieteni, cu iesit cu bicla, cu iesit in fata blocului la joaca, daca a fost pe la bunici in vacante si s-a jucat cu copiii din sat, daca a facut tampenii sa il fugareasca babele din vecini.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, Maeve. a spus:

 Tu te dai intelectual da' nu te mai crede nimenea. 

Daaa. cu asta m-a dat pe spate

Trebuia sa spui ca omul detine structuri cognitive specializate pentru socializare, iar aceste structuri sunt activate de anumiti factori de mediu.

cam asa image.png.db481944332f28f9a55a3d75d0b35495.png

si mai zicea de mine ca folosesc cuvinte pompoase. :lol2:

Editat de Enki
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 minutes ago, Maeve. said:

Daca vreau sa invat chestii interesante am destui oameni pe care sa ii urmaresc Daniel David, Matthew Hussey si multi altii. Tu te dai intelectual da' nu te mai crede nimenea. 

Pai David face traduceri de la John Tooby si Leda Cosmides, de ce nu-i citesti direct pe ei? 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Enki said:

structuri cognitive

si mai zicea de mine ca folosesc cuvinte pompoase. :lol2:

Pai folosesti, ca eu n-am cu sa spun altfel la structura cognitiva, insa tu vii sa spui abilitati de comunicare, limbaj subtil nonverbal, unor comportamente pe care le detine absolut orice om nornal. Insa tie banalitatile astea ti se par mari revelatii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma intereseaza traducerile lui. Ai un talent de a devia subiectul spre ceea ce ti-e tie pe.plac. Da' ma rog.. Nimic nou sub soare. 

 

Keep going with intellectual trolling. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, arpad a spus:

Pai folosesti, ca eu n-am cu sa spun altfel la structura cognitiva, insa tu vii sa spui abilitati de comunicare, limbaj subtil nonverbal, unor comportamente pe care le detine absolut orice om nornal. Insa tie banalitatile astea ti se par mari revelatii!

ma scuzaț, io credeam ca discutam pe un forum oarecare la rubrica Amoare-sex behaviour, nu la un simpozion de psihologie.

Nu mi se par mari revelatii, ca eu le detin. banalitatile astea insa ii impiedica pe unii sa aiba iubita, sa isi faca sau sa sustina o relatie.

Tu chiar ma faci sa ma repet, imi pierd vremea cu tine.

Editat de Enki
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata cu arpad e un etern simpozion de psihologie la care el visa sa ajunga dar nu prea i-a iesit. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Maeve. a spus:

Viata cu arpad e un etern simpozion de psihologie la care el visa sa ajunga dar nu prea i-a iesit. 

Din fericire in realitate este Viața nimanui cu arpad.

O fi si asta una din cauze. Overanalyzing-ul.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

arpad tu de sapiosexuali ai auzit ? 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×