Sari la conținut
Forum Roportal
Liliana6200

Starea subfebrila

Postări Recomandate

Va rog mult, ajutati-ma,

Sunt operata de aproape 2 luni de histerectomie totala si am febra 37 cu 2, 37 cu 4, in special dupa-amiaza. Medicii au fost nedumeriti de echografia mea, as vrea sa va cer sfatul.

La o a doua internare am avut diagnosticul bont vaginal sangerand, iar ecografia e"Retrovezical spre dreapta o imagine slab delimitata de 25 mm /23 hipodensa, omogena,(granulom de fir) o imag. asemanator spre stanga si mai sus dar mult mai densa si omogena 34/30mm

La cateva zile de la externare, o alta echo evidentiaza o"formatiune hiperecogena relativ bine delimitata, diametrul 20 mm retrovezical (zona de iritatie).

Iau Diclofenac, 2 pe zi, Climodien, ovule cu Betadine

Febra e cand 36,9, cand 37,2.

E de stat asa? Sunt lucruri normale?

E bine de stiut ca sunt 2 ani de cand am facut interferon pentru hepatita C si ca analizele sunt bune in prezent.

Vreau sa ma fac bine, sanatoasa.

Va multumesc pentru orice sfat,

Liliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna liliana!

Din pacate nu am destule cunostinte medicale incat sa-ti pot da vreun sfat ori vreo indrumare, insa iti tansmit un gand bun si iti spun ca sunt cu sufletul langa tine si ca-ti urez multa sanatate si insanatosire grabnica.

Prin dorinta de vindecare si vointa de lupta cred ca ai castigat jumatate din lupta.

Incearca sa vorbesti cu medici de specialitate cred ca sunt cea mai in masura sa-ti expuna problema si sa-ti dea o calede vindecare.

Multa sanatate!

Editat de Cute Catalina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine de loc, ia legatura cu chirurgul si vezi ce trebuie de facut probabil va fi nevoie de antibiotice.

Diclofenacul este destul de iritant pt mucoasa stomacului, s-ar putea sa iti faca probleme. Mai sunt preparate mult mai bune pt tratament local, Colposeptin si Colpotrofin iar pt starea generala este Lady 4.

Starea asta poate sa iti slabeasca organismul prin suprasolicitarea sistemului imunitar si HC poate sa-ti revina.

Nu e de stat asa, neaparat trebuie mers la un ginecolog cu experienta.

Multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, trebuie sa te vada un ginecolog ca lumea ,ceea ce nu prea sunt!

dar nu te speria, nu este o temperatura prea mare, am avut si eu odata dupa un chiuretaj aproape un an,temperatura crescuta.

Insa trebuie intr-adevar sa iei antibiotice,iar antiinflamatoare mai bine sub forma de supozitoare.Si nici cu asta sa nu exagerezi.

Unde ti-ai facut operatia?Adica in ce oras?

Iti doresc multa sanatate, si ai grija!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine de loc, ia legatura cu chirurgul si vezi ce trebuie de facut probabil va fi nevoie de antibiotice.

Diclofenacul este destul de iritant pt mucoasa stomacului, s-ar putea sa iti faca probleme. Mai sunt preparate mult mai bune pt tratament local, Colposeptin si Colpotrofin iar pt starea generala este Lady 4.

Starea asta poate sa iti slabeasca organismul prin suprasolicitarea sistemului imunitar si HC poate sa-ti revina.

 

Sper sa ma descurc , sunt novice in forum-uri, vreau sa va multumesc pentru incurajari si ganduri bune. Sigur ca am vazut mai multi medici, doi chirurgi adevarati, si am apelat la alt ginecolog, al doilea a fost un om de omenie si s-a ocupat de mine, m-a internat, l-a cam nedumerit ecografia mea, acolo au discutat cazul, dar s-a intamplat asa: desi aveam 37,2, asistentele au trecut 36,9 in foaie, eu spun medicului ca am temperatura, dansul se uita pe foaie si vede 36,9 si.... ca sa nu le pun intr-o situatie neplacuta pe doamnele asistente, inghit galusca si tac!

Trebuie sa merg la un control , peste 10 zile, cred ca am sa scurtez termenul.

Dar medicii de la Maternitatea din Galati mi-au placut toti, preocuparea si omenia lor e remarcabila.

Cat despre hepatita C abia astept sa va fac partasi la povestea mea, spre a incuraja pe toata lumea. Singurul lucru care m-a tinut departe de forum-uri este.... asistenta D-lui Oproiu, careia i-am cerut informatii despre aceasta boala (pt ca biblioteca spitalului era inchisa) si care mi-a spus..."mai bine sa nu stii!" Am fost surprinsa, apoi i-am dat MAAAARE dreptate! Am invins tocmai pentru ca nu m-am panicat, am ACCEPTAT tot ce mi se intampla, am incercat sa sporesc in credinta, am apelat la terapii care sa-mi schimbe modul de a gandi.

E o cale! Ma uit uneori pe unele site-uri sa vad cauzele spirituale ale bolilor si pentru hepatita C as zice acum ca.... mi-a daunat tare mult lipsa de informatie despre credinta pe care am acumulat-o pana in 1990. Si asta trebuie sa accept si sa-mi iert!

Dumnezeu sa va ajute si sa ma ajute in lupta cu acest virus, Abia astept sa mai vorbim!

Aici, la Galati, am un medic bun, si ca om si ca medic.

Cu drag,

Liliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liliana, sper ca vei reveni cu povestea ta.

Este bine sa cunoastem cat mai multe cazuri rezolvate!

Multi sunt curiosi si ar face la fel daca le-ai [povesti ce ti s-a intamplat.

Asteptam!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Liliana, sper ca vei reveni cu povestea ta.

Este bine sa cunoastem cat mai multe cazuri rezolvate!

Multi sunt curiosi si ar face la fel daca le-ai [povesti ce ti s-a intamplat.

Asteptam!!!!!!!!!!"

 

Sigur, draga mea!

Acum trei ani am descoperit diagnosticul. In vara. Am mers la Fundeni, am facut punctie. E o hepatita medie ca afectare. Cu cat nu ma gandesc la ea, cu atat ma simt mai bine! Am facut interferon incepand cu luna octombrie. Insa! Am luat din septembrie medicamente de la Insectfarm, de la d-l Ciuhrii, timp de trei luni, am luat siropuri de la o firma din Cluj, LIGNUM VITAE, am mers la sala de Qi Gong, am facut un curs de tehnica radianta si am participat la alte cursuri ale minunatilor terapeuti Lidia si Bebe. Am inceput sa privesc evenimentele cu alti ochi, cu intelegere si acceptare. Aici a fost cea mai importanta schimbare! Am citit o carte care m-a ajutat, deasemenea; Puterea extraordinara a subconstientului tau, de Joseph Murphy.

Am mers la manastiri, Techirghiol, Putna, Caraiman, la umbra unor mari preoti, pe care ii simt aproape si acum. Privesc pe net dialogurile parintelui Arsenie Papacioc si , desi le stiu, mereu inteleg cate ceva nou.

Imi e permis sa va dau adresa? Sper ca da,

 

http://www.myplace.ro/resurse-ortodoxe.ro/

Exista afirmatii care vindeca, Louise Hay are o carte, au am primit pe net afirmatia pentru hepatite, pot sa v-o scriu daca si voi credeti in asta.

Toate acestea au venit de la sine, cu bani putini si cu multa bunavointa din partea mea, . M-au sprijinit persoanele straine, mai putin familia, care ma stia "rezistenta" clanului.

Am suportat bine interferonul, la 3 luni viremia mea mi-a adus cea mai mare bucurie. Scria acolo "NEDETECTABIL" ! Ce usurare! V-o doresc si voua!

N-as vrea ca ficatul meu sa se supere pe mine din cauza actualei febre si caut sa-i dau de capat. Se va rezolva si asta!

DAR! DRAGILOR! EXISTA SANSE REALE DE VINDECARE! Pentru fiecare! Credeti in asta!

Si..... CREDETI!

Astept intrebari!

Va iubesc si va doresc SANATATE!

Liliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci cat timp ai facut tu tratamentul?!? Nu l-ai facut 48 de saptamani?!?...Viremia dupa 6 luni de la terminarea tratamentului de 1 an este decisiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, am facut interferon 48 de saptamani si in acest timp am facut 3 viremii, insa ultima era in cadrul tratamentului, pentru aprobarea ultimelor luni, domnul doctor nu m-a trimis sa fac alta viremie, deoarece e multumit de restul analizelor. Daca trebuie, trebuie, in vara asta as merge la Fundeni, desi am prapadit f. multi bani, deja, cu operatia recenta.

Ce ziceti? Trebuie sa fac viremie? Asa, ca sa fiu sigura-sigura? Am mai auzit asta, insa si ca nu mai primesc interferon daca nu e de bine, asa ca mananc usurel, regim de crutare si merg inainte!

liliana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in mod normal se face o viremie la 6 luni dupa pt a sti exact cum stau treburile, sau nu prea te intereseaza daca a reusit tratamentul? Daca transaminazele sunt in limitele normale e f. bine dar viremia este decisiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×