Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 hour ago, observant said:

Multi dintre noi nu intelegem ca exista la ora actuala milioane de botzi (inteligente artificiale) care activeaza peste tot pe net, in toate comunitatile mari, si care pot pacali cu usurinta oamenii ca ar fi si ei oameni (adica trec testul Turing fara probleme). Ei pot fi programati sa disemineze anumite meme dorite de inginerii sociali, sau sa combata anumite meme indicate de inginerii sociali. Ei creeaza curente, mode, tendinte sociale, prin simplul fapt ca actioneaza concertat, prin numarul lor enorm. Sunt influenceri. Traiti intr-un roman SF, si nu o stiti. 

Nu am spus ca nu exista. Insa a arunca orice fenomen de genul asta in spatele inteligentei artificiale mi se pare wishful thinking. Elliot Rodger era bot? Dar ceilalti cu "rezultate" asemanatoare? Dar cei 11000 de pe site-ul ala? Am gresit spunand ca sunt 2000 de membri; atatia erau online in acel moment. Dar cei de pe forumul asta?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O perla din haznaua gandirii unuia (un topic foarte apreciat pe site): daca barbatilor nu li se datoreaza sex, nici femeilor nu li se datoreaza siguranta fizica (sa nu fie violate). Drepturile lor au fost oferite de barbati si pot fi luate inapoi. Nu e rezonabil ca societatea sa se astepte de la barbatii frustrati sa nu violeze.

"In these modern times the social contract is no longer functioning, expecting men not to regress and go back to the days of rape and violence when the contract is no longer being enforced and/or adhered to, is what is truly outrageous, and not the acts themselves. Men aren't entitled to sex?, true I agree, but women aren't entitled to safety either, they never were entitled to it and they never will be, it was a "provision" offered by men to women for co-operating with men to facilitate the social contract. The safety resided within the rule set of the social contract, which is no longer at play here, so a significant and increasing number of males are seeing no reason to function as "civil" men, there's no logical reason too, why be civil when you essentially are not even part of civilization, civility its no longer to our benefit. Women's actions have thrown the entire system out of order, and the violent responses of men today are retaliatory. (...)

Ask yourself who are really the crazy ones, the men who go out committing acts of violence or "opt out" of society, or the society that expected these men not to do this, despite significantly ruining the quality of life for the collective male populace, and having the gall to ask them to keep up their end of the social contract and be "good little boys and contribute to society as upstanding citizens"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I hope they crawl under a rock and die.. 

 

Cum sa spui asa ineptie? Astia au prea multa libertate. Chiar nu se gaseste nimeni de la Anonymous sa le inchida pravalia? 

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
26 minutes ago, Lucia N said:

Nu pot să cred că există așa ceva?! Abbie, mulțumesc pentru aceste informații! 

As vrea sa spun "cu placere", dar evident ca ma oripileaza :( .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Abbie3 a spus:

As vrea sa spun "cu placere", dar evident ca ma oripileaza :( .

Te-nteleg...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tine careva post (eventual negru) si are nevoie de ajutor sa nu se dedulceasca? Sau eventual sa nu mai manance 2 zile? Va ofer urmatoarea conversatie. Stiu ca n-am ce face; sunt 23 de grade si lesin de cald. Cald, nu calduri (Nicolae).

Deci pe bune, sper ca unii dintre ei glumesc, altfel nu sunt sanatosi la cap. Si mi-e mila de orice "femela"/ "foid" le iese in drum.

Subiectul era "Crezi ca ai fi un bun tata (singur) pentru o fiica adoptiva?"... Eh, imagina-ti-va ce au raspuns acesti membri Incel, desigur "sanatosi la cap". Pun cateva  imagini, sa demonstrez ca nu am inventat nimic.

"As face-o doar daca mi-ar presta servicii (sexuale)."

"Pai da; o femela nu are dreptul la lucruri gratis si ca cineva sa aiba grija de ea, doar pentru ca o adopta".

"As avea resentimente asupra naturii ei (de a cauta barbati mai elevati decat ea) si faptului ca cresc o c**va adoratoare de Chad."

Continuam?

A, vreo 2 faceau trimitere la Fritzl. Altul spunea ca ar creste-o pentru sex dupa varsta majoratului. Pentru unii e clar ca nu conteaza nici asta.

"As creste-o pana la pubertate, apoi I would go full Fritzl (nu pot traduce asta)".

Postarea asta e super trista si arata cat de mult acreste ideologia asta un om normal (ca astia de mai sus evident ca nu sunt normali):

"Probabil as fi fost un tata foarte bun, indiferent de sexul copilului, insa femeile vor doar un Chad, asa ca... Bafta sa va alegeti cu Chad, mai ales sa stea sa creasca plodul cu voi, c**ve expirate ce sunteti".

Pentru unii dintre astia (nu toti au raspuns cu deviatii) sincer imi pare rau. Si sper sa treaca peste faza Incel si sa aiba o viata implinita la un moment dat.

Ceilalti insa...unii e posibil sa ajunga pe la parnaie in cativa ani, daca in mod sincer asta ar fi dispusi sa faca si le ofera careva ocazia, de pilda accesul la o ruda minora. Si sunt asemenea cazuri in lume, din pacate.

 

1441522758_Screenshot_2020-08-12DoyouthinkyouwouldmakeagoodsingledadtoadaughterIncelsco-InvoluntaryCelibate.thumb.png.b59c8646affa784a6047b8f08b6e75c9.png1719140477_Screenshot_2020-08-12DoyouthinkyouwouldmakeagoodsingledadtoadaughterIncelsco-InvoluntaryCelibate(1).png.c931cb721b4b1b56429ca02deeffe71e.png1868628631_Screenshot_2020-08-12DoyouthinkyouwouldmakeagoodsingledadtoadaughterIncelsco-InvoluntaryCelibate(2).thumb.png.19c4d37661f4de87ffb201b59766e314.png109312164_Screenshot_2020-08-12DoyouthinkyouwouldmakeagoodsingledadtoadaughterIncelsco-InvoluntaryCelibate(3).png.2def819a1a8d175bc9cd09c17c11de72.png1508914072_Screenshot_2020-08-12DoyouthinkyouwouldmakeagoodsingledadtoadaughterIncelsco-InvoluntaryCelibate(4).thumb.png.5ba29003b6979cdb64a231a6cf426944.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Abbie3 a spus:

Tine careva post (eventual negru) si are nevoie de ajutor sa nu se dedulceasca? Sau eventual sa nu mai manance 2 zile? Va ofer urmatoarea conversatie. Stiu ca n-am ce face; sunt 23 de grade si lesin de cald. Cald, nu calduri (Nicolae).

Daca este de facut un test pentru sanatatea mea, tin si 3 zile post de care-mi spune doctorul, dar nu pentru Sfantu' Petru!!!   Doar cand eram copiii destul de mici si nu voiam sa mancam ce a gatit bunica, ii ziceam ca tinem post pentru un nume de sfant si fugeam, ca ea mereu era cu posturile ca pentru catolici.  Avea niste retete horibile foarte vechi si nu ne placea deloc. 

Cat despre caldura ...acum la aproape de ora 9 seara avem 40*C :ohmy: arde si pe intuneric aerul, aici se intuneca foarte devreme  in zona subtropicala.  Vineri va fi ... o sa vedem atunci dar se proiecteaza mute grade.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abbie, slabe sanse sa scape vreunul din haznaua aia. S-au obișnuit atat de mult cu mirosul de cacat ca acum li se pare ceva normal si nu inteleg de ce ceilalti oameni ii ocolesc.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Abbie, slabe sanse sa scape vreunul din haznaua aia. S-au obișnuit atat de mult cu mirosul de cacat ca acum li se pare ceva normal si nu inteleg de ce ceilalti oameni ii ocolesc.

Eh, mai scapa cate unul... Cand nu mai suporta sa ii joace dracii pe spinare 24 de ore din 24.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×