Sari la conținut
Forum Roportal
Ven

Viteza - calitate sau defect ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

3 minutes ago, Stu' said:

same old story.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt motociclist, așa că mă simt jignit!

Da' sunt și bărbat, așa că voi veni și cu un răspuns științific:

V(s) = E(f) / N(m) - p, 

unde

V(s) = viteza spermatozoidului

E(f) = experiența femeii

N(m) = naivitatea masculului

p = prezervativ

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 hours ago, Kleopatrah said:

Observand cam ce fel de oameni am iesit de-a lungul timpului din cei mai rapizi spermatozoizi, am inceput sa ma intreb daca viteza este intr-adevar o calitate utila omului si daca nu exista un procedeu de procreere in care sa castige cel mai bun spermatozoid, nu cel mai rapid si fortos.  

 

 

17 hours ago, gargbird said:

Eu sunt motociclist, așa că mă simt jignit!

Da' sunt și bărbat, așa că voi veni și cu un răspuns științific:

V(s) = E(f) / N(m) - p, 

unde

 

M-a inspirat Garg cu al lui răspuns științific. Așa că vin și eu spre exemplificare cu celebra și de-acum deja banala formulă a lui Einstein, recte E = mc2, în care constanta „c” este și ea o viteză importantă, anume viteza de propagare a luminii în vid.  

În viața de zi cu zi, observ neîncetat cât de importantă este viteza întru realizarea diferitelor deziderate, cum ar fi:

- în mai toate disciplinele sportive (n-ai viteză de execuție, te poți apuca de altceva, de ex., de agricultură);

- în Parlament (e vorba de viteza cu care unele majorități parlamentare promulgă legi spre beneficiul unor indivizi sau minorități/elite);

- în piață, în malluri, în diverse aglomerații sau chiar și pe stradă  ( e vorba de viteza cu care unii ne fac la buzunare, fără măcar să ne dăm seama).

Și exemplele ar putea continua.

Așa că viteza, fie că vorbim de sportiv de frunte, de un umil parlamentar, de un banal hoț sau de un impetuos spermatozoid, constituie o calitate deosebit de utilă!

Q.E.D. :laugh:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 ore, gargbird a spus:

Eu sunt motociclist, așa că mă simt jignit!

Da' sunt și bărbat, așa că voi veni și cu un răspuns științific:

V(s) = E(f) / N(m) - p, 

unde

V(s) = viteza spermatozoidului

E(f) = experiența femeii

N(m) = naivitatea masculului

p = prezervativ

Ai dreptate intr-un fel, chiar ma gandeam daca nu cumva teoria clasica despre spermatozoizi e eronata si de fapt ovulul e cel care alege spermatozidul care sa il fecundeze.

Imi place de asemenea ca ovul e substantiv neutru , doar la plural e feminin, deci daca nu ai gemeni dizigoti procesul de procreere e homo.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Matematic vorbind, cand ajungi sa urmaresti Viteza in acea pozitie delicata, stiinta oricare ar fi, se elimina, dispare si habar n-are de nici o formula nimeni.  Creierul se blocheaza  pentru alte activitati, nu este un multitask operatiune militara. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×