Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Men in Black - cât adevăr și câtă teorie a conspirației?

Postări Recomandate

2 minutes ago, Lucia N said:

:laugh: O fi fost doar o impresie de-a mea sau de-a ta!

De-a ta sigur.

Oricum, să n-o mai lungim, zi-mi te rog unde discută despre men in black și ce spune despre asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Vriies a spus:

 

Pe bune, omu îmi aduce aminte de John Paul Young, însă doar atât. :smile:

 

:laugh: Io chiar cunosc pe cineva, caruia-i placea sa-si spuna "John Paul"! Era simpatic foc si n-as prea crede ca ar face parte dintre cei carora li se spun "man in black", desi "black" tradus..., hmm...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucia, hai să n-o mai lungim. Reiterez,  zi-mi te rog unde se discută despre men in black (în clipul de mai sus, postat de tine) și ce spune despre asta? :smile:

Dacă nu poți spune (evident!), atunci hai să mergem mai departe pe tema men in black.

Senchiu! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 minute, Vriies a spus:

Lucia, hai să n-o mai lungim. Reiterez,  zi-mi te rog unde se discută despre men in black (în clipul de mai sus, postat de tine) și ce spune despre asta? :smile:

Dacă nu poți spune (evident!), atunci hai să mergem mai departe pe tema men in black.

Senchiu! :laugh:

Io cred ca sunt pe Terra si "men in black" si ca, in jurul a tot ceea ce-a spus Akos, "se invart si ei", mai cu o idee de "conspiratie", mai cu o idee de "matrix", mai cu o idee de "ET si OZN-uri" etc.

No, t-am zis!:biggrin: (dar orice ti-as zice eu, tu consideri ca nu-i in sama, ca n-ai cu cine povesti despre nicio idee sau tema de discutat, deci posteaza cat vrei tu, incepand de-acu' nainte, ca nu te mai supara nimeni!:laugh:)

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
53 minutes ago, Lucia N said:

 

53 minutes ago, Lucia N said:

Io cred ca sunt pe Terra si "men in black" si ca, in jurul a tot ceea ce-a spus Akos, "se invart si ei", mai cu o idee de "conspiratie", mai cu o idee de "matrix", mai cu o idee de "ET si OZN-uri" etc.

 

 

Asta-i cu totul altceva! Chiar dacă n-aș fi de acord cu ce spui, am luat notă și apreciez punctul tău de vedere la obiect! 

53 minutes ago, Lucia N said:

 

No, t-am zis!:biggrin: (dar orice ti-as zice eu, tu consideri ca nu-i in sama, ca n-ai cu cine povesti despre nicio idee sau tema de discutat, deci posteaza cat vrei tu, incepand de-acu' nainte, ca nu te mai supara nimeni!:laugh:)

Aici greșești. Ți-am spus doar că nu sunt de acord cu inserarea, într-un subiect de interes general, unor linkuri în care nu se discută subiectul respectiv. Pe românește, dacă vorbim de mere, nu văd nicio legătură atunci când cineva vine și discută despre fotbal și viceversa. Strict vorbind, în linkul postat de tine, n-am sesizat nicio referire la subiectul de față, despre care discutăm, adică la men in black.

Ți-am spus clar că apreciez atunci când se discută efectiv pe subiect și asta chiar dacă n-aș fi de acord cu ce spune preopinentul. Când nu sunt de acord, revin pe tema respectivă cu argumentele mele și apreciez argumentele preopinentului strict pe subiect.  

În fine, ți-am mai spus asta, sper să înțelegi și sper să-ți treacă supărarea.:smile:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un vis ieri noapte dar nu am avut timp sa scriu despre el pana acum

Stiu ca ar trebui sa postez la vise dar are legatura cu subiectul topicului asa ca spun si voi trageti ce concluzii doriti

A fost un vis complex cu ozn cu ceva gen man in black si cu informatii aferente

1. Cea mai buna ascunzatoare este la vedere

2. Oricat de fascinant ar fi un numar intr-un spectacol, el va fi uitat daca dupa el urmeaza un numar si mai fascinant si distractiv

Principala intrebare a ozenistilor cand incep o ancheta este : in locul unde a fost vazut ozeneul s-a tinut vreun spectacol? in caz ca razpunsul este afirmativ; ei resping ipoteza ozn pentru ca explicatia lor rationala e: spectacol de lumini, baloane; lampioane chinezesti, confetti:

In vis ideea era ca se aleg special timpul si zona unui asemenea spectacol pentru a iesi din zona invizibila atunci cand este nevoie

De unde au extraterestri programul spectacolelor, nu stiu.

Daca cei din organizatia gen man in black sunt extratrestri sau nu; nu stiu:

Editat de Kleopatrah
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, Kleopatrah said:

Am avut un vis ieri noapte dar nu am avut timp sa scriu despre el pana acum

Stiu ca ar trebui sa postez la vise dar are legatura cu subiectul topicului asa ca spun si voi trageti ce concluzii doriti

 

E o bucurie că ne-ai împărtășit visul.

9 minutes ago, Kleopatrah said:

 

1. Cea mai buna ascunzatoare este la vedere

2. Oricat de fascinant ar fi un numar intr-un spectacol, el va fi uitat daca dupa el urmeaza un numar si mai fascinant si distractiv

 

Mi se pare foarte corect, asta cu numerele. De fapt, se poate extrapola: Oricât de fericit ar fi un număr de sex, el va fi uitat dacă după el urmează un număr și mai fascinant și distractiv.

13 minutes ago, Kleopatrah said:

 

Principala intrebare a ozenistilor cand incep o ancheta este : in locul unde a fost vazut ozeneul s-a tinut vreun spectacol? in caz ca razpunsul este afirmativ; ei resping ipoteza ozn pentru ca explicatia lor rationala e: spectacol de lumini, baloane; lampioane chinezesti, confetti:

 

Cam așa sunt explicațiile mainstream, gen: Nu puneți botul la cârdeli, tot ceea ce are legătură cu OZN-uri și extratereștri e o vrăjeală!

20 minutes ago, Kleopatrah said:

 

Daca cei din organizatia gen man in black sunt extratrestri sau nu; nu stiu:

Nici io nu știu, da mai cercetez :ohmy:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×