Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Are rost sa fac curs IT?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Devin angajabil daca fac un curs de IT la Link Academy sau sdacademy? 

Sau il fac degeaba si cheltui 7000 lei aiurea  ?

Parca vad ca o sa-mi puna HR-istele intrebari tampite despre personalitate si o sa-mi afle trecutul murdar ca am fost banat de pe 4 forumuri, ca m-am jignit si certat cu o gramada de trolli imputiti si m-am pus rau cu niste pitipoance  o sa ma respinga. 

Deci are rost?

Sau o las balta?  Cand vad ca sunt tineri de 20 ani care au invatat IT de la 8 ani si stiu mai multe despre Mac decat mine  care nu l-am folosit niciodata, sincer, cred ca nu are rost! 

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-au banat 4 forumuri din domeniul IT, inclusiv Softpedia,asa.......ce sa caut intr-un colectiv dintr-o firma IT? 

Imi dau seama cat de infect e colectivul din firmele IT daca forumistii sunt asa!  

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, no-user-name a spus:

M-au banat 4 forumuri din domeniul IT, inclusiv Softpedia,asa.......ce sa caut intr-un colectiv dintr-o firma IT? 

 

Banezi și tu pe alții.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, gargbird said:

Banezi și tu pe alții.

N-am bani sa-mi fac forum si sa atrag si sa fac publicitate! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, gargbird a spus:

Banezi și tu pe alții.

Un bullied care ajunge sef nu e o optiune buna daca nu si-a rezolvat traumele. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, no-user-name a spus:

N-am bani sa-mi fac forum si sa atrag si sa fac publicitate! 

Pai bani de link academy ai? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te intereseaza programarea sa stii ca incep sa se strice lucrurile...o sa fie automatizata treaba din ce in ce mai mult in urmatorii ani si probabil o sa scada cererea pentru programatori

Editat de DareToBeDifferent
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi e bine sa invete oricine doreste, sa stie ce se intampla in spatele "apasati butonul respectiv cu soricelul = "mouse click + middle sau double click"!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 42 minute, The Unknown a spus:

Totusi e bine sa invete oricine doreste, sa stie ce se intampla in spatele "apasati butonul respectiv cu soricelul = "mouse click + middle sau double click"!!!

Sigur, important e sa pleci cu asteptarile potrivite si sa nu o faci doar fiindca ai auzit ca se castiga bine. Fara pasiune sunt slabe sanse sa faci o cariera in domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 ore, DareToBeDifferent a spus:

Fara pasiune sunt slabe sanse sa faci o cariera in domeniu.

Sint si mai slabe sperante sa auda cineva si sa nu rada de asa o afirmatie in ziua de azi!!!    Astea sint cin conceptiile communiste ca si ideea ca femeile n-au sens de nu stiu care sa conduca masina.  Pe moment nu pot sa pronunt cuvantul dar eram si eu pusa langa perete pana am ajuns in America.  Aici fiecare este obligata sa conduca masina ca altfel n-are cum sa ajunga unde vrea si n-au auzit de acele "romanisme" REFLEXE speciale pe care-l dobandesc doar barbatii ... iar LUMEA merge inainte/avanseaza.   Asta era cuvantul raspandit, reflexe.

A cunoaste cum functioneaza computerul este o meserie de care se ajuta oricine, oriunde si oricand!!!   Castigul se bazeaza pe cunostintele ce ai dobandit si felul cum le aplici si eventual explici la colegii de munca daca ti se cere.   Daca in lumra LIBERA spui ca doar banii te intereseaza, o sa tragi clopotele la biserici!!!  Viata nu se compune din pasiuni ca nu traiesti din asemenea feelings, ci din bani pe care nu-i ai daca nu lucrezi cu placere si seriozitate, ca se observa asta si in interesul firmei, ca sa cresti si tu, sa ai si un rang acolo ca te recunosc si te recompenseaza generos.  Asa functioneaza LUMEA inafara granitelor tarilor comunise.      

 

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×