Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Vreau sa castige PSD!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu pentru ca sunt simpatizantul lor, ci din doua motive:

1.Vreau  sa vada romanii cum ar putea  Ciolacu,   Ponta si Tariceanu  sa gestioneze   pandemia mai bine decat PNL-istii, vreau sa-i vad cum ar putea ei sa ajute 2 milioane de romani care au ramas fara locuri de munca din cauza pandemiei, vreau sa-i vad cum ar putea ei sa scada numarul imbolnavirilor si cum ar putea reforma sistemul medical de stat dupa ce in 2016 au promis 8 spitale regionale si n-au construit niciunil, fiind prea ocupati cu furatul.
PSD la guvernare acum ar fi imboldul cel mai ideal pentru ca natia asta   sa se trezeasca din prostia in care doarme de cativa zeci de ani!

Inca imi pare rau ca n-a castigat proasta de Dancila alegerile prezidentiale anul trecut si romanii l-au reales pe natangul ala.  Cu Dancila acum presedinte in plina criza s-ar fi convins si ultimul taran rupt in chiloti din Vaslui cam ce inseamna PSD! 

 

2. Vreau ca   forumistii asa zisi "liberali"  de pe Softpedia, Computer Games, PC Garage si Console Games, toti cei care m-au mistocarit, inclusiv moderatorii care m-au banat,  sa SUSPINE DE DURERE!  Pentru ce mi-au facut merita inca  4 ani de guvernare psd-ista  in care sa PLANGA!   Vor plati cu varf si indesat pentru ce mi-au facut.    Mai ales ca se dau "progresisti", dar sunt progresisti doar cu numele!  

De acum inainte o sa-mi placa  sa le citesc postarile in care se smiorcaie ca s-au mai ales cu cate o taxa, un impozit, o acciza in plus si o sa ma amuz de necazurile lor.  

Pana la urma, ei m-au balacarit cand ma vedeau la greu, deci de ce sa nu ma bucur si eu de suferintele lor?  
 

3. Apoi mediul privat de munca din Romania care continua sa-si bata joc de romani oferindu-le salarii minime. Inteleg,,sunt supra-impozitate, si atunci de ce nu fac greva fiscala? De ce nu fac ceva ca sa nu mai fie supra-impozitate?Poate pentru ca patronilor le convine situatia actuala sa traiasca din salarii mari si sa exploateze pe restul oferindu-le salarii mici de mizerabile.  

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
28 minutes ago, Maeve. said:

Pe sistemul eu sunt mic si izolat in camera mea iar capra vecinului sa sufere. 

Da, probleme?

Si ei gandesc la fel despre mine. 

Asta e poporul!  

Romanii nu vor inceta sa fie turnatori, sa se tepuiasca, sa-si dea unul altuia gioale sub centura si nu vor renunta la mentalitatea "sa-i moara capra vecinului"   decat peste vreo 10 generatii. 

 

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu vrei sa iasa psd numai ca sa se oftice niste forumisti pe care nu ii suporti si nu te suporta?

Gizas. Kindergarden level.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti rautacios si frustrat. Mna, daca atata poti, ai dreptate. De ce sa ne agitam noi? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 hours ago, Enki said:

Tu vrei sa iasa psd numai ca sa se oftice niste forumisti pe care nu ii suporti si nu te suporta?

 

DA 

VREAU SA SUFERE, SA PLANGA, SA SE VAITE PE FORUMURI! 

E singura mea alinare in viata asta de cacat si pentru ca mi-au pricinuit suferinte de am ajuns neangajabil. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Excuse me?

Cum adica ai ajuns neangajabil din cauza a ceea ce ti-au spus tie unii oarecare de pe un forum, pe care nici macar nu ii cunoscti in real life?

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu tine până la un punct. Adică mi-ar plăcea să-i văd și eu pe toți prostanii că suferă, dar din celălalt capăt al bățului. 

Dacă sunt în aceeași găleată (sau în aceeași țară) cu ei, nu e distractiv, pentru că prostia lor are efecte și asupra mea.

Așa că du-te. Du-te! Du-te, n-auzi? Pleacă într-o țară unde simți că te-ai putea adapta, dezvoltă-te acolo și râzi de noi. 

Eu mai stau, da' nu se știe până când.

Oricum, nu vei rezolva nimic urând pe toată lumea. E o vorbă în popor care reflectă exact ce faci tu acum: sari ca broasca-n beton.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Excuse me?

Cum adica ai ajuns neangajabil din cauza a ceea ce ti-au spus tie unii oarecare de pe un forum, pe care nici macar nu ii cunoscti in real life?

Pentru ca adminii de pe forumuri   sunt mana-n mana cu serviciile informationale si cu lanturile de resurse umane ale multinationalelor! 

De aia!  

Editat de no-user-name

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur... 

 

Si marmota invelea ciocolata. 

 

SRI nu are alta treaba decat sa verifice nefericitii si inadaptatii social de pe forumuri. 

 

Pentru cei din varful piramidei, nici nu existi. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×