Sari la conținut
Forum Roportal
Mosotti

De ce femeile nu-s atrase de ce-s atrasi barbatii ca pasiuni ?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 4 ore, NicolaeT a spus:

Gen: "Da, sunt proasta, asa si ? Sunt femeie, e normal!".

Gen asta e interpretarea ta.   Si a prahoveanului.

Oricum, e tare misto sa ai viata roz si sa tanjesti dupa creaturi MAI destepte ca tine, MAI interesante, sa te uiti in ochii lor si sa vezi SUPERIORITATE din toate punctele de vedere.

Ce viata o fi sa tanjesti dupa femei, adica proaste, limitate, plictisitoare, INFERIOARE?  Dar cand, pe langa disperarea dupa ele, nici nu ai parte de niciun oscior de la ele?  :(

Tre' sa te faci gay in cazu' asta.

 

Acum 4 ore, NicolaeT a spus:

Si pe urma te mai miri ca de ce relatiile se formeaza doar pe baza de excitare fizica. Pai pe ce altceva daca femeile n-au nimic in cap ?

Exact. Ia vezi pe ce baza s-au format relatiile tale. Ups. Scuze. Semi-relatiile tale, in care ai placut ce aveai in fatza. Daca s-a intamplat sa fii vreodata indragostit.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/14/2020 at 7:11 PM, Mosotti said:

Mereu m-am intrebat de ce femeile nu-s atrase de calculatoare, masini si altele, tehnica, materiile exacte fizica, mate, joc de table, pescuit, nu ma refer la rarele excepii, eu de 19 ani tot aud "aaa nu le am eu cu calculatoare, nu ma atrage, nu le am eu cu aia, cu ailalta", deci e ceva generalizat, nu zic ca e rau, insa ceva nu-mi da aici.

Pentru ca daca e asa, barbatu cu femeia nu prea se pot intelege, se completeaza dar nu am auzit pe tot netu sa se discute si de interesectie ! Fara intersectie nu te prea poti intelege, completarea te ajuta doar la treburi, ori eu nu fac relatie pentru treburi, ca pot sa mi le fac si singur la o adica. Nu fac o relatie sa am slugi in casa, ca nu asta doresc. Am si eu cap si maini sa fac ce trebuie in casa. Si asta e ceva generalizat din moment ce generatii de barbati zic "femeia e buna in pat si cand moare ca scapi de ea", nu impartasesc asta, eu doar am citat. O vorba din asta nu iese daca nu e generalizata treaba. De aia am sustinut ca cei de acelasi sex se inteleg mai bine.

N-am citit topicul, nu stiu daca a mai raspuns cineva ca s-au facut studii de la varste foarte fragede. Copiii de sex masculin erau mai interesati de obiecte, iar fetele, de persoane. Deci se pare ca e o predispozitie genetica.

Editat de Abbie3
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/14/2020 at 8:47 PM, arpad said:

Vezi ca ti s-a zgariat placa =))

Nu mi dau seama de ce tot tii tu partea femeilor, ca daca te bag intr-un grup de femei, niciuna nu te-ar suferi. :))

Ce fel de grup de femei? Aici nu e intr-un grup de femei? Hai ca ma enervez.

Si nu, nu i s-a zgariat placa.  Cine stie de unde vii, intuitiv,  se prinde destul de repede ce argumente vor urma.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/14/2020 at 10:42 PM, Mosotti said:

Nu ati raspuns la intrebare, eu am intrebat de ce, unii "ca asa e, ca nu trebe sa aiba barbatii pasiuni ca femeile". Pai de ce e asa. Si daca nu trebe sa aiba pasiuni ca barbatii sau ei ca femeile macar in parte, cum sa se inteleaga ?! Unii au mai raspuns cumva cat de cat, lasa-o dracu de societate ca nu a zis societatea la fete "sa nu te pasioneze ma calculatoarele, masinile", n-a zis nimeni la barbat "sa nu te uiti ma la telenovele, nu te uita ma la wow biz". Eu am zis, ambii si femeia si barbatul sunt ok in felul lor, doar ca ma mir de ce au pasiuni cam total diferite, ca e prea generalizata treaba si nu doar in romania. Indif de nationalitate, varsta, pregatire scoala, intelectuala. Repet, nu vb de exceptii, ca sunt si femei care au dat la automatica, la mate, fizica, chimie, eu zic de marea majoritatea. Si chiar si alea tot la wow biz si telenovele trag in timpul liber. Ca daca societatea imi zice joaca-te ma cu papusi, mie nu o sa-mi placa si nu fac asta. E doar un exemplu.

Probabil ai mentionat asta pe undeva ca irelevant, insa calitatile necesare unei vieti in cuplu sunt adesea complementare. In sensul ca ce nu are o persoana in mare masura, aduce a doua. Asa se obtine un echilibru. E ceva natural, la un anumit nivel, indiferent cum sunt predispuse respectivele persoane.

Se speculeaza ca e vorba si de o concetratie de hormoni, intre altele (testosteron sau estrogen), indiferent de sexul persoanei.

Evident exista si cupluri pasionate de aceleasi lucruri (de pilda cand se cunosc prin intermediul studiilor, profesiei sau unei pasiuni comune). Diferentele astea sunt lucruri de suprafata, cand e vorba de a forma un cuplu. Si pentru fiecare persoana se manifesta altfel. Deci generalizarile sunt inutile.

 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 hours ago, Maeve. said:

RealThing, a aparut asta micu. Vino si baga-i mintile in cap, pretty plz! 

Nu poti baga mintile in cap daca capul nu exista.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, Abbie3 a spus:

Probabil ai mentionat asta pe undeva ca irelevant, insa calitatile necesare unei vieti in cuplu sunt adesea complementare. In sensul ca ce nu are o persoana in mare masura, aduce a doua. Asa se obtine un echilibru. E ceva natural, la un anumit nivel, indiferent cum sunt predispuse respectivele persoane.

Se speculeaza ca e vorba si de o concetratie de hormoni, intre altele (testosteron sau estrogen), indiferent de sexul persoanei.

Evident exista si cupluri pasionate de aceleasi lucruri (de pilda cand se cunosc prin intermediul studiilor, profesiei sau unei pasiuni comune). Diferentele astea sunt lucruri de suprafata, cand e vorba de a forma un cuplu. Si pentru fiecare persoana se manifesta altfel. Deci generalizarile sunt inutile.

 

Abbie e femeia ideala, minte metodica intr-un avatar angelic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
17 hours ago, Abbie3 said:

Ce fel de grup de femei? Aici nu e intr-un grup de femei? Hai ca ma enervez.

Si nu, nu i s-a zgariat placa.  Cine stie de unde vii, intuitiv,  se prinde destul de repede ce argumente vor urma.

Eh, pe net orice ciudat poate părea super cool.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×