Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Educatia din ziua de azi - buna/rea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Azi are fi-miu proba la mate, iar pentru asta, unde este mult mai bun si pe care ne bazam ca ii ridica media de admitere am emotii de zece ori mai mari decat la proba de romana, unde la română chiar si o notă de peste 8 este un mare progres, pentru ca in clasele 5-8 nu a primit decat 6 si 7. 

La mate la toate testele de antrenament atat cele pentru anul lui cat si cele din anul trecut, pe care le aveam salvate de la fii-mea, a facut peste 9,50, marea majoritate le-a rezolvat de 9,70 sau 10, daca asa ar face si azi ar fi perfect.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca deja s-au terminat examinarile sau aproape si va relaxati putin.   Am o presimtire a ca a reusit cum a vrut el.   

Succes la toti tinerii care sint in acest moment in examinari de importanta vitala!!!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, a facut tot, cel mai important, si s-a consultat cu alti doi colegi top la mate si le-au dat aceleasi rezultate. 

Dupa masa pe la 15 apar si baremele si verificăm cu baremele.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 6/24/2021 at 9:40 AM, Enki said:

Azi are fi-miu proba la mate, iar pentru asta, unde este mult mai bun si pe care ne bazam ca ii ridica media de admitere am emotii de zece ori mai mari decat la proba de romana, unde la română chiar si o notă de peste 8 este un mare progres, pentru ca in clasele 5-8 nu a primit decat 6 si 7. 

La mate la toate testele de antrenament atat cele pentru anul lui cat si cele din anul trecut, pe care le aveam salvate de la fii-mea, a facut peste 9,50, marea majoritate le-a rezolvat de 9,70 sau 10, daca asa ar face si azi ar fi perfect.

 

On 6/24/2021 at 11:55 AM, Enki said:

Da, a facut tot, cel mai important, si s-a consultat cu alti doi colegi top la mate si le-au dat aceleasi rezultate. 

Dupa masa pe la 15 apar si baremele si verificăm cu baremele.

Baftă și ție, dragă Enki! 

Dacă treaba iese bună, faci cinste, da? :laugh:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam si noi sa vedem cum iese treaba. Stim nota maxima pe care o poate lua la romana, si stim cat va lua la mate.  Calculat asa, iese  media de admitere 9,39 ceea ce e bine.  Daca ajunge unde vrea el, depinde si de ce au facut ceilalti copii din Bucuresti la examen, ca repartizarea se face in functie de optiunile bifate ale tuturor, incepand de la cea mai mare medie incepand in jos. Marti aflam.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi e doar Vineri ... dimineata devreme la mine, este stressant asteptarea asta cand altceva nimic nu te preocupa.   Era buna ideea cu meciul, dar nu se poate cumpara bilete la intrare???

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un feeling ca se pot achizitiona bilete doar online.:smile: Nu suntem noi prea hotarati sa mergem, asta e. Ne ocupam timpul cu altele.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu atat mai bine daca totusi functionati ca altadata si aveti si alte ganduri de petrecut vremea.  Eu nu cunosc cum este regula de cumparat bilete, dar aici arata la TV la meciuri importante precum Super Bowl cum stau la rand chiar si celebritati din lumea filmului care locuiesc aici iarna, ca este mereu intr-o luna de iarna evenimentul.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×