Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Educatia din ziua de azi - buna/rea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 11 minute, Rodica` a spus:

Toate emotiile astea si efortul... le-am avut, au trecut, le-am uitat si cred ca nu au meritat.

Nu tin minte cat de mare este fiul tau, parca este la facultate deja, n-am chef sa merg inapoi in timp sa caut. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, The Unknown a spus:

Nu tin minte cat de mare este fiul tau, parca este la facultate deja, n-am chef sa merg inapoi in timp sa caut. 

Poti sa imi urezi de pe acum  BAFTĂ LA BAC!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand va fi acel eveniment?    Va doresc doar succese la examenele care urmeaza!!!   Vor fi mai multe pana se va clarifica viitorul fiului iar la acel examen, BAFTĂ ii doresc!!!   Dar nu ajunge daca n-a acumulat destule cunostinte in acei 4 ani de scoala, spun din experienta proprie.    Stiu ca este sigur pe el deja si merge la fix, nu ezita ca nici n-are la ce sa se gandeasca aproape.   Gaudeamus Igitur ... 

*Eu deloc nu m-am pregatit pentru Bacalaureat in mod special ca nu mai stiam de unde sa ma iau, nici cartile nu le mai aveam.   Am mers doar pe idea ca am invatat destul in perioada de 4 ani.   Dar am fost sigura pe mine ce am stiut.   Era demult, aveam alte planuri.* 

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 41 minute, Rodica` a spus:

O sa vezi ca nu e mare diferenta intre licee si sectii. Asta in a 12-a vei constata sigur, daca nu mai repede. Toate emotiile astea si efortul... le-am avut, au trecut, le-am uitat si cred ca nu au meritat.

Dar la Bucuresti o fi, desigur, diferit.

Este mare diferenta intre licee, dar si intre sectii. Una este un liceu cu promovabilitate la bac 100% si alta cu 50%. iar intre sectii este diferenta colosala, intre filologie si cele de mate info sau stiintele naturii. La filologie practic nu se face info deloc, deci pentru noi e important sa fie o sectie de mate info sau macar de stiintele naturii, ca fi-miu vrea sa mearga pe mate info. Baiatul unei prietene voia la mate info, dar nota nu i-a permis sa intre decat la filologie, si acum in vara, cand trece a 10-a, vrea sa se transfere la sectie de mate info si are de dat diferente, iar el in anul asta a pierdut o groaza de materie la info.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, Rodica` a spus:

Poti sa imi urezi de pe acum  BAFTĂ LA BAC!

In caz ca vei avea mari dureri de cap de la emotiile care vin in perioada asta, in  loc de medicamente iti recomand Marar Verde vreo 10-20 de fire de mancat asa crud din gradina, un pahar de 250 ml de apa rece dupa iar in 20 - 30 de minute maxim, se duce durerea. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Rodica` said:

Poti sa imi urezi de pe acum  BAFTĂ LA BAC!

Baftă la BAC, Rodi draghe!

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×