Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

FB_IMG_1637170234204-800x450.jpg

https://ziareonline.ro/s-a-anuntat-sfarsitul-lumii-anuntul-venit-chiar-acum-este-soc-total.html?utm_source=notifications&utm_medium=notifications&utm_campaign=notifications

”Îngroziți de aceste rezultate”   

Autorii studiului, care spun că nu sunt îngrijorați, ci „îngroziți de aceste rezultate”, consideră că omenirea nu are altă opțiune decât să înceapă o adevărată revoluție a stilului de viață. Pentru asta trebuie să reducă presiunea demografică, să-și regândească structurile sociale și să concentreze populațiile în zone care sunt deja dense pentru a oferi Pământului mijloacele de a atinge din nou echilibrul natural."

Da' ce are acea chestie de pe poza cu ce se scrie in articol?   Poza e luat din filmul  "The Day After Tomorrow"  :bb:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Alertă la nivel mondial. Vom fi șterși de pe fața pământului de ape. Nimeni nu mai poate controla nimic

https://evz.ro/alerta-la-nivel-mondial-vom-fi-acoperiti-de-ape-in-cativa-ani-nimeni-nu-mai-poate-controla-nimic-mari-orase-vor-deveni-mlastini.html?utm_source=evz&utm_medium=recomandari_AI

*Mari orașele ale lumii încep să se scufunde, cele de langa oceane si mari pentru inceput, dar eu nu cred ca se va inunda toata planeta.  Ne sperie sa ne fie frica de Dzei!!!*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

262535224_330742658863964_6137164404221436680_n.jpg

https://retetesivedete.ro/newton-a-calculat-cand-va-fi-sfarsitul-lumii.html

Sigur ca n-a gresit anul???   De asta cineva mi-a spus recent cand voi muri, a citit undeva acest articol, dar eu nu cred ca savantul se ocupa cu predictii din astea.  Sint niste idei al unor persoane care vor sa sperie omenirea sa-si piarda mintile, ca ei sa se bucure de banii acestora furati din conturi bancare!!!   

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

th?id=OIP.uh7TS1_bvu_ttdani6gZ-gHaE6&pid=Api&P=0&w=253&h=168        th?id=OIP.UH34FVntZM_k5CytNWkWZQHaEj&pid=Api&P=0&w=291&h=179

https://www.capital.ro/apocalipsa-mai-aproape-ca-niciodata-datele-colectate-in-ultimii-20-de-ani-sunt-teribile-pericol-pentru-omenire.html   

"Dacă întreaga calotă glaciară a Groenlandei se topește, ar putea ridica nivelul mării la nivel global cu 7,4 metri. Cât despre Antarctica, aceasta conține suficientă gheață pentru a ridica nivelul mării cu mai mult de 60 de metri dacă se topește complet, indică datele National Snow and Ice Data Center."

*Asta-i motivul ca din New York foarte multi s-au mutat in Arizona, evrei in majoritate ca ei au bani, si vor sa stapaneasca o zona din oras, unde locuiesc ca nu este cel mai scump location dar nu este deloc de neglijat si le e frica sa moara tocmai de gheata topita precum ne indica pozele de mai sus!!!   Aici la noi nu se intampla din astea, sint ei convinsi ca n-au citit in biblia lor, dar nici in filmul respectiv n-au vorbit despre Arizona si inca 3 State din Sud la granita cu Mexico sa fi ajuns ceva din nenorocirea prevazuta precum pe pozele de mai sus.    Tot filmul The Day After Tomorrow scot in evidenta ca acolo clar au vorbit despre asta, mai tarziu ni s-a spus cata apa incape in Grand Canyon cam cat contin toate oceanele Planetei Terra si restul lacurilor si inca nu se umple, deci n-avem treaba cu inecarea in desertul  asta arid.   Au ridicat pretul caselor la nivel de New York sau Los Angeles, a celor case care ei vor sa vanda, ca de la mine vor sa-l cumpere la pret de market sau cu cat am cumparat cu 32 de ani in urma!!!   Imi ofera ca-mi platesc taxele neplatite si alte gogomanii, sa ma faca sa ma simt prost ca nu sint capabila sa tin o casa, si ei cumpara defapt "case urate" necuratate ca-l vor goli pan-la pereti de scarba, si-l reconstruiesc in stilul lor cu 2 bucatarii, unu pentru folosit si la gatit de Carne iar altul pentru Lapte si legume fructe, tot ce n-are nimic de-a face cu carnea!  In religia lor este strict interzis amestecarea acestori 2 elemente, plus ca n-ar manca in casa nimanui nimic si asa, de asta arunca si tencuiala.  Trec zilnic pe langa santiere si vad casele cum se transforma.   Mai doresc sa scoata populatia generala din centrul orasului ca sa fie mai usor de pazit pe ei ca peste tot pretind garde armate americane sa le pazeasca de atacatori.   Tot ei se ofera sa te mute intr-un loc foarte ieftin si departe de civilizatie, e ca pentru "mine" locul si sa inteleg odata ca acolo mi-e locul ca tot nu fac diferenta!!!   

Prevazatorii care scriu despre asta nu stiu daca castiga ceva, dar sint care vor sa incaseze zrilioane, culmea ar fi sa scape New York de Maffia Evreiasca care-i mult mai puternic decat a fost vre-odata cea Italiana si sa se stabileasca in desert.  Asta nu numai eu vad, ca unii barbati poarta palarii cat roata unui tractor agricol dintr-o blana foarte scumpa, costa peste 3000 de dolari, si tot oameni ca ei umple golul si in Sighetu-Marmatiei, gol lasat de localnici care s-au stabilit in vestul europei sai in Amerika si au murit fara sa lase in scris ceva.   Doar unii dintre evrei sint in secta aia care poarta acele palarii, nu toti, au nume diferiti si ei pe langa ca sint evrei.   Pentru ca si Israel este pe malul marii, se retrag in locuri mai ferite, iar Sighetu' este una din acele "insule" care nu are iesire sau nu este aproape de nici o apa mare, doar Tisa si Iza ca Mara deja este mai mic.   Sziget in maghiara = insula ca sa afla intre aceste rauri, n-a fost greu sa fie numit Insula, iar candva s-a romanizat cuvantul maghiar si a devenit Sighet pana mult timp, dar ceausescu voia si mai mult sa-l romanizeze si a ajuns Sighetu-Matmatiei.  Era plin de evrei mereu locul in copilaria mea dar au emigrat in Palestina, prin 1963 au plecat si ultimii care voiau sa fie mai in libertate decat ofereau comunistii.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astronomii au calculat când va distruge Soarele Pământul

Când va distruge Soarele Pământul???  

https://spotmedia.ro/stiri/magazin-si-stiinta/astronomii-au-calculat-cand-va-distruge-soarele-pamantul?utm_source=stirilekanald.ro-interior1&utm_medium=referral&utm_campaign=standard_campaign

*Ce piatra mi-a luat de pe inima informatia ca Soarele mai are de pierdut timp cu Pamantul pret de 10-11 miliarde de ani și, practic, acesta este momentul când Soarele pe care îl cunoaștem și care ne ține în viață va muri.  :resent:   Iar noi ne liptam sa ajungem la 100 de ani dar nu toti vom reusi.*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Delphine Martinez died after hiking down the Thunder River Trail in the Grand Canyon National Park.

Pentru acest om de 59 de ani deja s-a sfarsit totul daca a cazut in prapastia din Grand Canyon!!!  Daca n-a judecat pericolul intre stanci si prapastii, nu zic ca a meritat moartea asta, dar pe unii n-ai cum sa ajuti.   Nu Pamantul se sfarseste, ci omul care ia decizii gresite! 

https://www.azcentral.com/story/news/local/arizona-breaking/2022/09/06/backpacker-dies-after-hiking-grand-canyon-national-park-sunday/8004052001/?itm_medium=recirc&itm_source=taboola&itm_campaign=internal&itm_content=BelowArticleFeed-FeedRedesign

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Furtuna solară care amenință planeta noastră și poate face ravagii: cât de mare este pericolul

Cât de mare este pericolul ... Din 2023 până în 2026 va fi perioada ce este cunoscută drept maximul solar, iar apogeul va fi în 2025. Maximul solar este în contrast cu minimum solar, când nu există pete solare. Al 25-lea ciclu solar se va încheia în anul 2030.

https://www.impact.ro/furtuna-solara-care-ameninta-planeta-noastra-si-poate-face-ravagii-cat-de-mare-este-pericolul-468605.html?utm_source=EVZ+Link+Text&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Studiul care ne dă frisoane: Oamenii ar putea să nu mai fie specia dominantă pe Pământ! Când ar dispărea populația de pe Terra

"Oamenii de știință de la Universitatea din Bristol au realizat un studiu revoluționar. Potrivit acestuia, atât oamenii, cât și celelalte mamifere ar putea înceta să mai existe în următorii 250 de milioane de ani."

*Hai sa ne imbatam de fericire ca nu ne va deranja cu nimic schimbarile pe Planeta TERRA peste 250 de milioane de ani  :lol2:*

Eu's la cafea inca, e dimineata la mine, doar 9:40 AM dar o sa ma imbat seara la cina cand voi bea ceva tare de tot sa-mi provoce si ras ... 

https://www.playsport.ro/studiul-care-ne-da-frisoane-oamenii-ar-putea-sa-nu-mai-fie-specia-dominanta-pe-pamant-cand-ar-disparea-populatia-de-pe-terra-343698?utm_source=EVZ&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Semnal de alarmă de la cercetători. Schimbările climatice ar putea duce la colapsul Planetei

 Semnal de alarmă de la cercetători. Schimbările climatice ar putea duce la colapsul Planetei 

Temperaturile din iulie, cele mai ridicate, din ultimii 100.000 de ani

Noul raport, condus de ecologistul William Ripple de la Universitatea de Stat din Oregon, avertizează că 2023 a fost un an devastator, cu incendii extreme, inundații, valuri de căldură și alte dezastre naturale amplificate de schimbările climatice. Autorii sugerează că temperaturile din luna iulie s-ar putea să fi fost cele mai ridicate de pe Pământ, din ultimii 100.000 de ani. Ei susțin că acesta este „un semn că împingem sistemele planetare către o instabilitate periculoasă”.

https://www.capital.ro/consecintele-schimbarilor-climatice.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×