Sari la conținut
Forum Roportal
Ven

Pe aripile vantului - rasist?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e ultimul film pe care l-am vazut, e o stire care merita distribuita. Unele consecinte ale protestelor din SUA...

https://www.dcnews.ro/pe-aripile-vantului-interzis-irina-margareta-nistor-dezastru-absolut_753164.html

Am si eu propuneri pentru filme rasiste:

Pisica alba, pisica neagra

Batman- cavalerul negru

Si, in definitiv, orice pelicula in alb si negru e rasista, sunt convinsa ca e mai mult alb decat neagra, deci sa fie interzise toate.....

 

filme.interzise.jpg

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja s-a ajuns prea departe cu porcăria asta... 

Mă consider norocos că am trăit în niște vremuri în care aveai voie să spui negrului "negru" și albului "alb". 

Acum toți sunt doar niște băbălăi, cu sau fără puță, pardon my french.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Inteleg sa respecti pe toata lumea, sa nu discriminezi, dar asta...

M-am saturat de corectitudinea asta politica de rahat pana peste cap.

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aș numi problema : O aiureală! Nu numai că ar fi trist dacă s-ar ajunge aici, dar ar fi un soi de reînceput de Ev mediu. Să recapitulăm datele problemei...

Pe aripile vântului este un film în regia lui Victor Fleming, o ecranizare a romanului omonim scris de Margaret Mitchell, cu actori de top pentru vremea respectivă precum Clark Gable, Vivian Leigh, Olivia de Havilland, Leslie Howard și alții. O operă cinematografică prin excelență, care a încântat generații de oameni, un film celebru cu oscaruri și vizionări la greu. 

Bun. Să spui că „Pe aripile vântului” e un film rasist și să-l interzici, e ca și cum ai spune, prin extenso, că romanul „Pe aripile vântului” e unul rasist și de aici probabil ar mai fi puțini pași ca să interzicem și să ardem o serie de întregă de cărți celebre, după care s-au făcut filme, pe considerentul că au fost rasiste. Apoi probabil că va veni și rândul picturilor, sculpturilor și chiar aoperelor muzicale. Brr, sper să n-am parte de un asemenea scenariu!...

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum cu catova abonati la alte platforme decat mine si au spus ca doar in SUA sunt scoase in afara legii

Ca ieri pe TNT Romania rula Pe aripile vantului, de exemplu.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tipic.

Cenzura.

Cand lucrurile o iau razna si nu stii ce sa faci. Cand simti ca pierzi controlul ala pe care credeai ca il ai...

pac!

cenzura.

Bine ca eu oricum nu ma uit la HBO, Netflix si conexe.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Traim cea mai neagra noapte a mintii, generatiile viitoare vor fi unele cu creier foarte neted. 

  • Like 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem la o rascruce clara.

Din partea mea sa crapam toti, daca nu ne schimbam macazul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×