Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

Minunea datingului modern

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Crezi ca mai tin deschise aberatiile alea de aplicatii folosite de femei sa comande sex la domiciliu ?

Si chiar si daca le-as mai fi avut si ti-as fi dat copy-paste acum, discursul ar fi mers in felul urmator:

Tu: "Aaa... pai nu-i bine. Trebuie sa pui cutare si cutare."

Eu: pun cutare si cutare. Rezultat ? Acelasi.

Asa ca de ce sa trecem actiunea asta prin third parties cand poti tu direct sa pui ce vrei si sa vezi pe pielea ta cum merg lucrurile ? Ba chiar ia si pune acelasi text pe mai multe conturi: unu cu un urat, unu cu un frumos, unu cu poze cu mine lol, vezi cum merg lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu mai ai cont de dating.

ok, nu-i nimic. nu mai poti sa dai copy paste, dar poti sa scrii din ce iti aduci aminte. De preferat detaliat.

Da, ar fi mers discursul pe care il descrii, doar ca nu cum te astepti.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Enki a spus:

Deci nu mai ai cont de dating.

Pai cand nu are cont de dating, arunca cu hate pe forumuri. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Ninen a spus:

Pai cand nu are cont de dating, arunca cu hate pe forumuri. 

Asta vreau si eu sa vad, ce scria pe contul ala de dating la descriere si interese. Acum o da la intors ca nu mai are, ca nu vrea sa fie sclav sexual pentru femeile care comanda sex la domicliu. :lol2:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Enki a spus:

Deci nu mai ai cont de dating.

Nu exista aplicatii de dating. Sunt doar aplicatii pentru femei sa comande sex la domiciliu. O aplicatie de dating ar fi una in care barbatu cu femeia isi dau intalnire, nu in care femeia se uita la exponatele din vitrina si il alege pe cel care o va satiface cel mai bine in seara asta.

La fel cum datorita naturii umane comunismul e imposibil sa existe desi ar fi cea mai buna organizare sociala, aplicatiile de dating sunt imposibil sa existe datorita naturii femelesti desi ar fi cea mai buna metoda de gasire a fericirii in viata.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, erai inscris pe un site/aplicatie de inchiriat gigolo?

My bad, intelesesem ca e un site de dating.:o:

Si totusi, ce ai pus la descriere?

Editat de Enki
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, arpad a spus:

Cum sa fie dificil cand pana si ultimii asistati sociali au acces facil la imperechere? De fapt se elimina doar ultima litera a alfabetului grecesc, omega. In rest, toate celelalte litere au verde.

Nu intelegi imperecherea la animale si la oameni, pentru ca nu ai studiat acest fenomen complex, insa iti cu parerea pe baza faptului ca ai si tu putina experienta cu "dansa-ntr-insa" la clubul de cartier unde Gyongy si Melinda asteapta udemereu sa le ia Gyuszi la ceardas. Animalele nu isi pot pune prezervativ ca sa poata face sex de placere. Asa ca la ele mating-ul este orientat strict pe gasirea unui partener total sanatos pentru a procrea (ceea ce inseamna o selectie dura in sensul gasirii celor mai sanatosi indivizi - de aceea multe specii au ritualuri de imperechere - dansurile nuptiale la anumite specii de pasari + luptele sangeroase intre masculi la multe specii de animale - etalarea culorilor intense la altele, etc, caci numai asa femela observa daca masculii au pool genetic fara tare sau nu). Asta nu inseamna distractie pura, ca in cazul in care Attila o mameleste pe Idiko in barul din colt. Procesul mating este orientat si spre gasirea unui partener potrivit pentru a creste impreuna puii, ceea ce inseamna avantaje evolutionare puternice pentru supravietuirea acestora in fata liniilor genetice rivale, prin protectia asigurata de mascul in perioada cresterii puilor pana la varsta la care isi pot asigura singuri hrana si siguranta, asadar avand acces la resurse mai bogate si disponibile usor. Acest proces  de selectie a masculilor de catre femela este atat de dur, incat multi masculi mor in procesul de starnire a interesului sexual al acesteia, din cauza ranilor primite in lupta. Nu e ca si cum Gyuri a aburit pe Erika la discoteca sateasca, dupa care baga lemne pe foc, pentru ca prietenii de pahar ai lui Gyuri stiu ca Erika va ajunge candva si prin patul lor. 

Multi masculi ai unor specii de animele foarte competitive nu vor avea niciodata acces la vreo femela, pentru ca masculul Alpha ia tot haremul. Asa este cazul leilor de mare. In cazul leilor, masculii tineri trebuie sa astepte sa imbatraneasca masculul alpha, pentru a avea si ei acces la femelele din haremul pazit cu strasnicie de acesta. Daca isi incearca norocul totusi, fie sunt refuzati total de femele, fie risca rani mortale.

In abis gasirea unui partener este atat de rara si de improbabila, incat unele specii de pesti recurg la un subterfugiu socant: femela il ataseaza pe mascul, care este asimilat in ea, cei doi formeaza un singur organism, incat femela sa nu il piarda pana la moarte.

Unele specii de viermi au gasit o cale biochimica prin care femela se poate transforma in mascul, si invers, in functie de problemele de mediu ce duc la scarcitatea partenerilor in areal.

Daca transmutam in lumea oamenilor aceste probleme cu care ne-am trezit prin evolutie, caci omul nu este coborat cu galeata din cer, ci este un animal inzestrat prin hazard evolutionar cu inteligenta si constiinta de sine, observam ca, pe langa mecanismele genetice implicate in mating, ne-am mai trezit si cu o multime de factori suplimentari in ecuatie: diferente culturale, de background formator, de mediu, de etnie, de tara, de familie nucleara, de familie extinsa, de pregatire in cariera si profesie, de convingeri religioase-politice-sapientiale, de varsta, de avere/bani, de limbi cunoscute, si asa mai departe.

Nicolae T nu a dorit sa faca simplu sex cu femei, caci asta e la indemana oricarui purtator de scula. Tu asa ai inteles, si te miri ca de ce e nemultumit. Nicolae T a avut parte de sex, stie ce inseamna, si acum isi doreste o partenera de viata. Dar aici intra in joc atat de multi factori, incat probabilitatea de potrivire consistenta intre trasaturile sale de personalitate si trasaturile ei de personalitate, intre factorii de background ai sai si factorii de background ai ei, este prea mica. Nicolae isi doreste o partenera pe termen lung, cu care sa aiba incredere sa aiba copii, daca asta decid. Nu este simpla imperechere intre Sandor si Bea, caci asta poate avea oricand, el isi doreste mereu mai mult, si asta ii perturba insusi procesul evolutionar de selectie a partenerei. 

Ceea ce tu nu ai inteles, dar ai sarit sa opinezi.

Acum revenind la Nicolae, eu consider ca daca te fixezi numai pe dificultatea procesului de selectie evolutionar, Nicolae, vei fi blocat mereu. Esti prins intr-un cerc vicios, pentru ca nu analizezi corect parametrii, incat sa-i poti schimba sau macar folosi in favoarea ta. Degeaba denunti ce nu-ti place, asa e lumea, si nu se va schimba nimic daca reclami. Tie nu iti trebuie un milion de femei in aventuri facile, ci una wow, care sa scoata potentialul din tine la maxim, si tu sa faci la fel.

Aici sunt chestiuni complexe, si ar trebui sa te focalizezi pe acea una wow, sa intelegi matematica vietii prin care poti sa o gasesti si sa o tii alaturi de tine. Si ai multi parametri de schimbat si la tine. Pentru ca ai bani, ar trebui sa faci un boot camp, sa dezvolti arhetipul masculin din tine, caci acolo te simt nesigur. Si sa discuti toate astea cu un psiholog batran si cu experienta de viata. 

 

Editat de observant
typo
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-am referit la animale ci la oameni. Majoritatea barbatilor au relatii. Pentru ei nici nu exista problema asta, de a fi refuzati in mod constant de femei, de majoritatea femeilor. La noi, la oameni, se elimina in special inadaptatii sociali sau retardatii. In rest, orice individ ordinar poate lega cu usurinta o relatie cu o persoana de sex opus. Din cate am citit, Nicolae tine neaparat sa agate pe net. Ori aici este mai dificil. Sa incerce si pe afara, printre colegi de munca si cunostinte.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Abbie3 a spus:

Nu stiu in imaginatia cui e atat de usor pentru o femeie sa invite un strain de pe net,

Doar celui care sta la o distanta rezonabila de a ajunge la acea femeie in timp scurt, cred eu!!!    Am auzit si cunosc caz cand el a zburat din State in Romania ca ea se plictisea in weekend-ul de Thanksgiving!!!   S-au si casatorit imediat si traiesc fericitide atunci.  El nu stia ca nu peste tot pe planeta e mare eveniment acea zi de Noiembrie.  In discutia pe net el l-a intrebat daca ar fi acolo ar iesi cu el la un dans sau Club, ea a motivat va n-are nici o rochie frumoasa,   inainte de cina el a sunat la usa cu rochia!!!  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 46 minute, The Unknown a spus:

Doar celui care sta la o distanta rezonabila de a ajunge la acea femeie in timp scurt, cred eu!!!    Am auzit si cunosc caz cand el a zburat din State in Romania ca ea se plictisea in weekend-ul de Thanksgiving!!!   S-au si casatorit imediat si traiesc fericitide atunci.  El nu stia ca nu peste tot pe planeta e mare eveniment acea zi de Noiembrie.  In discutia pe net el l-a intrebat daca ar fi acolo ar iesi cu el la un dans sau Club, ea a motivat va n-are nici o rochie frumoasa,   inainte de cina el a sunat la usa cu rochia!!!  

Asa se distreaza cei cu foarte multi bani.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×