Sari la conținut
Forum Roportal
no-user-name

Cum ar arata viata pe alte planete?

Postări Recomandate

In teoria ta, de ce exista rele pe Terra, adica trafic de persoane, mutilari, razboaie, copii morti de cancer, boli autoimune, sclavagism, saracie crunta, trafic de organe, trafic de arme, genocid, violuri, traume, nedreptati, moarte in chinuri, handicapuri, si asa mai departe? De ce ar seta aceste constiinte sa experimenteze aceste stari odioase? Cui ii place asa ceva? Cine are nevoie de asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, observant a spus:

In teoria ta, de ce exista rele pe Terra, adica trafic de persoane, mutilari, razboaie, copii morti de cancer, boli autoimune, sclavagism, saracie crunta, trafic de organe, trafic de arme, genocid, violuri, traume, nedreptati, moarte in chinuri, handicapuri, si asa mai departe? De ce ar seta aceste constiinte sa experimenteze aceste stari odioase? Cui ii place asa ceva? Cine are nevoie de asa ceva?

Din cauza competitiei. Solutia e cunoasterea de sine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 25 minute, observant a spus:

Cine are nevoie de asa ceva?

Eu vad mai corecta intrebarea : care sunt cauzele care le provoaca. Eu cred ca este vorba de dorinta de proprietate si sexualitatea.

Comunismul a incercat sa controleze dorinta de proprietate, iar religia a vrut sa controleze sexualitatea.

Comunismul a dat gres si acum si religia.

Dupa cum se observa, nimic de acum incolo nu le va mai putea controla, asa ca imi imaginez un viitor foarte instabil.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 5/30/2020 at 3:58 AM, no-user-name said:

Dar mi-e greu sa cred , sa concep un univers pur si simplu GOL.  

Vechime de 13 miliarde de ani,  un diametru probabil de 90 miliarde de ani lumina   in continua crestere, sute de  trilioane de stele si numai 100 miliarde in galaxia Calea Lactee,  si  400 miliarde de planete, plus alte trilioane de luni.  

E imposibil sa nu existe forme de viata complexa si chiar inteligenta pe macar vreo 10 planete din galaxia asta.   

din ciclul .... daca vor veni extrateretestrii, îi vom boteza și pe ei (zise Papa)... dar..."Această lucrare (crucificarea), a fost facută (aici și acum), odata pentru totdeauna" (Evanghelia)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×