Jump to content
Forum Roportal
no-user-name

Unde mai gasim femei serioase?

Rate this topic

Recommended Posts

Acum 14 minute, Enki a spus:

Cand o sa fii milionar, poti sa postezi ce a zis asta ca referinta pentru de ce nu ai social skills si nici nu te intereseaza sa ai. Pana atunci, urmeaza-i sfaturile si nu mai da vina pe altii. Se pare ca nu ai inteles nimic din ce spune ala, din moment ce il postezi ca argument in favoarea ta.

Sunt milionar. L-am postat pentru ideea ca atunci cand esti in varf toti ceilalti sunt sub tine, asa ca n-ai ce prieteni sa iti faci.

• Downvote 1

toti ceilalti sunt sub tine? Again, narcisismul din tine vorbeste.

• Like 3

Acum 2 minute, NicolaeT a spus:

Sunt milionar. L-am postat pentru ideea ca atunci cand esti in varf toti ceilalti sunt sub tine, asa ca n-ai ce prieteni sa iti faci.

Nici ipoteza asta nu e valabila. Ca ai putea sa iti faci niste prieteni milionari ca si tine.

Prietenii se fac usor. De mentinut e mai greu datorita vietii plina de provocari la tot pasul.

Nu ai prieteni pentru ca nu ai nimic uman de oferit. Caldura sufleteasca, empatie, generozitate, simtul umorului. Singurul tau atu este ca esti expert in domeniul in care ai studiat / profesat. Dar asta e util pentru viata profesionala, nu cea personala. Daca erai matur emotional, selectai femei ce nu sunt intangibile. Dar tu alegi ceea ce nu poti avea si generalizezi totul imprastiind numai dispret in jur.

• Like 4

2 hours ago, NicolaeT said:

Sa mai dau aici un exemplu de "femei serioase", ca unul din "sfaturile" des intalnite e "nu te invarti in cercurile care trebuie". Eu ca geniu m-am plimbat prin cercuri selecte la care un muritor de rand nu va ajunge niciodata. De exemplu la sfarsitul facultatii am fost intr-o tabara de vara de fizica particulelor la universitatea din Gottingen unde venisera, vorba aia, geniile Europei, de la tot felul de universitati dastea de se zice ca sunt "de top". Intr-una din nopti ne-au dus la o discoteca. Si era acolo o bunaciune de la Oxford. Avand in vedere ca mie mi s-a parut bunaciune, asa li s-a parut si altor masculi, asa ca acei masculi au trecut la ritualul de cucerire. Cei 2 masculi care ii tot dadeau tarcoale si o luau la dans si faceau pe grozavii in fata ei erau unu de 1.60, unu de 1.80. Ghiciti cu cine a plecat de acolo "femeia serioasa", "inteligenta", "de la Oxford". Ai ghicit, da. Topicul se poate inchide.

Faptul ca cei doi (poate) nu erau interesati de fizica particulelor ii face ineligibili pentru a pleca acasa cu ea? Sau crezi ca poti cunoaste pe cineva atat de adanc intr-o discoteca, asa incat sa vada ca tu esti net superior (in opinia ta)? Evident te-a vexat suficient incat sa iti amintesti si acum. Si anume ca o straina intr-o discoteca, acum cativa ani, a ales sa plece cu altcineva. Mai ales ca scria si Oxford pe eticheta ei.

• Like 3

Acum 6 ore, NicolaeT a spus:

- inteligenta scazuta

:no:   N-o' fi ele Einstein, dar ocolesc de departe cand au o presimtire ca e cineva cu ganduri sucite in apropiere!!!

Am auzit din diferite discutii cu romani pe aici ca a se marita azi e mare problema in Romania daca nu esti bogat, cu masina si locuinta, plus conturi in valute de mers in vacante si Credit Carduri pentru cumparaturi.  Daca n-ai aceste bunuri doar o diploma de facultate cu care-ti castiga existenta, nu esti atractiv/a unui partner decat pe termen scurt.   Am uitat s-o intreb ca potentialul partner ce bunuri poseda???  

• Like 1

Acum 1 minut, Abbie3 a spus:

Faptul ca cei doi (poate) nu erau interesati de fizica particulelor ii face ineligibili pentru a pleca acasa cu ea? Sau crezi ca poti cunoaste pe cineva atat de adanc intr-o discoteca, asa incat sa vada ca tu esti net superior (in opinia ta)? Evident te-a vexat suficient incat sa iti amintesti si acum. Si anume ca o straina intr-o discoteca, acum cativa ani, a ales sa plece cu altcineva. Mai ales ca scria si Oxford pe eticheta ei.

Si pe mine m-a refuzat o bunaciune din categoria ,,Oxford'' dar nu am ramas marcata pe viata! Orice om e liber sa aleaga pe cine doreste. Uneori alegi in functie de rezonanta, alteori in functie de circumstanta. Sa stam sa catalogam oamenii pentru ceea ce fac in anumite momente e gresit. Mai ales ca nici nu convietuim cu ei. Dar nici atunci nu e de preferat.

• Like 3

Nicolae, data viitoare, la discoteca, documenteaza-te de la Attenborough

• Like 5

Acum 26 minute, Ninen a spus:

Si pe mine m-a refuzat o bunaciune din categoria ,,Oxford'' dar nu am ramas marcata pe viata! Orice om e liber sa aleaga pe cine doreste. Uneori alegi in functie de rezonanta, alteori in functie de circumstanta. Sa stam sa catalogam oamenii pentru ceea ce fac in anumite momente e gresit. Mai ales ca nici nu convietuim cu ei. Dar nici atunci nu e de preferat.

Am impresia ca tu trebuie sa te schimbi, nu sa astepti de la altele sa se acomodeze in imaginatia ta.   In natura tot ce zboara se mananca inafara de avioane!!!

• Like 1

2 hours ago, NicolaeT said:

Daca esti in varf...depinde in varful a ce. Bani, statut etc? Astea se pot duce peste noapte. Poate pui prea mult pret pe etichete. A, si faptul ca au cate unii nu stiu ce diplome nu ii transforma automat in "cunoscatori ai tainelor sufletului uman".

• Like 3

1. In primul rand, Cristi P e genul de om care iti va da numai sfaturi impotriva relatiilor, iar daca ai o relatie si ii povestesti de ea, va face tot posibilul sa o distruga dandu-ti sfaturi idioate. Pentru ca atata poate el. Nu are nici IQ, nici EQ.

2. In al doilea si cel mai important rand, observ din statisticile si comparatiile pe care le faci ca de fapt, tu te temi de concurenta. Nu inteleg cum un om care a reusit sa fie primul intre milioane, zeci de milioane si a gasit o metoda sa fie primul se teme de concurenta in ceva atat de natural cum sunt relatiile cu sexul opus. Nu e usor sa fii olimpic, trebuie munca extrema, metode speciale,, putin noroc si foarte foarte foarte multa pasiune care sa iti dea forta sa muncesti/studiezi.  Tu ai calitatile ncesare ca sa fii invingator, ai demonstrat asta. Lasa concurenta deoparte, ca e doar in capul tau  si gaseste-ti drumul tau asa cum l-ai gasit si la scoala.

• Like 2