Jump to content
Forum Roportal
no-user-name

Unde mai gasim femei serioase?

Rate this topic

Recommended Posts

Acum 13 minute, Enki a spus:

nu-i asa? pare genul ala care stie tot, vrea sa controleze si sa subjuge tot, de la ce faci la cum te imbraci.

Exact.

Mie nu imi place privirea si nici mainile incrucisate  din poza. Pare ca ma trateaza de sus. Totodata, nu imi place nici fizicul lui. Si daca e sa emit ipoteze, pare genul divortat sau la a doua casnicie. 

Edited by Ninen

6 hours ago, NicolaeT said:

Hai sa vedem daca sunt misogin sau doar relatez fapte. Sa luam primul post ca exemplu de misoginie crasa:

Dar femelele au mult mai multe probleme care le fac indezirabile, cum ar fi:

- mult mai multe tulburari mentale decat barbatii

- inteligenta scazuta

- infantilitate

Aici pur si simplu uita-te la femei cum se comporta ca niste copii in corpuri de adulti. Hihihi-hahaha, altceva nu stiu.

- lipsa de moralitate

- lipsa de interese

Pai si atunci ce vrei de la ele, frate? Daca tot sunt sub nivelul tau. Intrebare: cand iesi la o cafea cu vreuna astea sunt subiectele de discutie? Statisticile in care crezi tu ca s-ar putea incadra?

• Like 1

Cum demonstrezi asta ? Asta e doar o scuza ca sa va scoateti. "Aoleu, uita-te si tu cate paciente vin... ce ne facem ? Cum ne salvam rusinea ?" "Stai fata linistita c-am gasit. Zicem ca e din cauza ca ei nu vin si gata." "Genial! In felul asta nu mai parem noi asa nebune!".

Inca odata; ce vrei tu de la nebune? Nu e bizar sa fii atat de obsedat de niste fiinte carora nu le gasesti nicio utilitate? Sau hai, una.

• Like 1

1 oră în urmă, Enki a spus:

Pai atunci, inainte sa iti dezvolti relationship skills, dezvolta niste social skills.

Hai sa vedem daca e cum zici tu. Iti recomand urmatorul topic:

In primul rand, ma refeream la cei care nu isi gasesc partenere si dau vina pe femei exclusiv. 

Referitor la topicul respectiv, e experienta catorva, si merci de confirmare, ca din acea arie a internetului te inspiri. Nu conteaza ca e vorba de Incel, MGTOW, PUA etc. Plecati de la toxicitate si ramaneti in ea. Mi-aduc aminte de un comentariu intelept al unui tip ce contempla fenomenul asta cu uimire. Parafrazez:

"Barbatii de genul asta sunt obsedati sa faca sex cu femei, cat mai multe, si sa le lase balta. Isi perfectioneaza metode pentru asta. In acelasi timp spun ca femeile nu merita decat dispret. Va sa zica amesteca sexul cu ura sunt obsedati de a poseda ceva ce dispretuiesc. Suna a tortura psihica pentru ei".

• Like 4

Daca tot e milionar, ii recomand celui din YT niste cursuri de public speaking.  Un discurs mentinut in ritm alert si continuu nu capteaza atentia uneia ca mine. In comparatie cu cei de pe TedTalks, asta turuia intruna.

Edited by Ninen
  • Like 1

Acum 7 minute, Abbie3 a spus:

In primul rand, ma refeream la cei care nu isi gasesc partenere si dau vina pe femei exclusiv. 

Referitor la topicul respectiv, e experienta catorva, si merci de confirmare, ca din acea arie a internetului te inspiri. Nu conteaza ca e vorba de Incel, MGTOW, PUA etc. Plecati de la toxicitate si ramaneti in ea. Mi-aduc aminte de un comentariu intelept al unui tip ce contempla fenomenul asta cu uimire. Parafrazez:

"Barbatii de genul asta sunt obsedati sa faca sex cu femei, cat mai multe, si sa le lase balta. Isi perfectioneaza metode pentru asta. In acelasi timp spun ca femeile nu merita decat dispret. Va sa zica amesteca sexul cu ura sunt obsedati de a poseda ceva ce dispretuiesc. Suna a tortura psihica pentru ei".

Sau primesc atatea refuzuri pe plan sexual incat nu inteleg de ce ajung femeile sa ii evite. Si desigur ei tind sa le dispretuiasca.

Edited by Ninen
  • Like 2

Cand o sa fii milionar, poti sa postezi ce a zis asta ca referinta pentru de ce nu ai social skills si nici nu te intereseaza sa ai. Pana atunci, urmeaza-i sfaturile si nu mai da vina pe altii. Se pare ca nu ai inteles nimic din ce spune ala, din moment ce il postezi ca argument in favoarea ta.

• Like 2

Pai hai sa rezum relatiile mele si sa imi spui tu lectia care e de invatat:

"Nicolae, esti un baiat grozav, dar nu te pot iubi."

Avand in vedere ca zice ca sunt grozav, atunci personalitatea mea e perfecta. Ramane asadar fizicul care nu le baga in calduri (i.e. iubire). Ce-i de invatat de aici avand in vedere ca n-ai cum sa-ti schimbi fizicul ?

Nu neaparat. E posibil sa aprecieze multe lucruri la personalitatea ta, dar sa existe alte aspecte, poate legate de comportamentul fata de ele, care sa le indeparteze. Daca asa gandesti despre femei, nu m-ar mira. Cum relationezi cu persoane pe care le consideri inferioare, in asa fel incat ele sa ramana cu tine?

• Like 2

Acum 1 minut, Abbie3 a spus:

Nu neaparat. E posibil sa aprecieze multe lucruri la personalitatea ta, dar sa existe alte aspecte, poate legate de comportamentul fata de ele, care sa le indeparteze. Daca asa gandesti despre femei, nu m-ar mira. Cum relationezi cu persoane pe care le consideri inferioare, in asa fel incat ele sa ramana cu tine?

Esti optimista! Omul simte cand cineva il percepe inferior si il evita de cele mai multe ori. 

• Like 1